Duyuru

Collapse
No announcement yet.

pazartesi tekrar psikiyatrideyim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• pazartesi tekrar psikiyatrideyim

.........................................
    Last edited by dertli biri; 22-05-2021, 02:49 PM.
    ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
    18.12.2012 - 2015
    ©

Dertli bu forumda okadar çok konuşuyorsunki dışarı çıkınca konuşacak birşey kalmıyor. :4:
    Antidepresan sana hafif gelmiş biraz ağır bir antidepresan alda görürüm ben seni.:RpS_laugh:
    Bu arada benim kafa ilaçlardan dolayı baya dumanlı. :tinysmile_grin_t:

Yorum

benim ilaç kullanmaya başlayalı 5 ay oldu.. bende de bi etki yok.. birkaç gündür iyiyim sanıyordum.. bugün gördük ne kadar iyi olduğumu.. gene eskisi gibiyim..ilaçlar bi halta yaramıyor.. bu işin başka bi yolu var ya da yok..
      "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
      Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dertli biri
        Sorun değil istediğiniz söyleyebilirsiniz Dışarıda konuşacak (ailem haricinde) başka biri olmadığı için de burada konuşabiliyorum.(Zaten konuşurken sesimin ince çıkması -puberfoni- hastası olmam da katkısı var) Yani yazmayı seviyorum. Yazmak biraz sakinleştiriyor beni. Bu arada hatasız yazma takıntım da olabilir, cümleler hep kurallı
        Dertli beni tanısan gerçekten haline şükür edersin.
        Sen ergenlik çağındasın sesin zamanla değişecek.
        Bu forumda takıl dışarıdan daha iyidir sohbet ediyoruz işte.

Yorum

selam kardeş
          kullandığın ilacı kafana takma hafif bişey o ilaç.ayrıca hormonlarında sorun yoktur bence daha mutlu hissetmen için vermişlerdir.
          ama hastalığını kafana takıp devamlı düşünürsen hastalığın içinde kaybolursun.ülkemizde ne mutlu insan sayısı çok ne de ilaç kullanmayan insan sayısı az.
          hastalığı büyütme.zor olabilir ama çabalamalısın.
          ayrıca sosyal olmak zorunda değilsin.sosyal olmamak bir tercihtir.ben resim yapmayı yazı yazmayı muhabbet etmeye tercih ederim.
          konuşurken anlatamadıklarımı yazarken anlatırım.bak etrafına o sosyal olan insanlar belki de yazarken senin kadar başarılı olmayacaktır.
          hepimiz farklı insanlarız.herkesin iletişim tarzı farklı olmalı.kendini diğerlerinden farklı hissetme.çoğunlukta olmak her zaman iyi değil.
          ve kesinlikle özel yeteneklerini keşfedeceğin günü beklemelisin.canını sıkma.yürüdüğün yol bana yabancı değil sadece yoruyorsun kendini.endişelenme.kendine güven.

Yorum

abla nasihatı ,
            mutluluk insanın içindedir , zorla mutlu olunmaz! kaldı ki bu adil olmayan kötü dünyada mutlu olmak bence lükstür ya da dünyanın farkında olamayacak kadar aptallıktır.
            mutluluk değil huzurdur içinde bulman gereken.daha gençsin ve hayatın boyunca düzeltemeyeceğin hatalar yapmadığın sürece huzurlu bir insan olacaksın.çok şanslısın.
            ilaç yardımcıdır.daha az düşünmeni sağlar.konsantrasyonun zayıflar bu yüzden çok derin düşünemez ve kendini yıpratamazsın.ilacı asla kesin çözüm olarak düşünme.yok denecek kadar az olması arkadaşlarının sorun değil ki!sağlam bir tane dost edinirsen yeter bu ömür boyu sana.etrafımızdaki tüm insanları tanımak veya benimsemek zorunda değiliz.kendimizi bırakmıyoruz.asla bir hastalığa teslim olmuyoruz.bence psikolojik hastalık denilen birçok şey sadece farklılık.bence bunun farkına var.

Yorum

Atlatacaksın.İçinde bulunduğun durumu anlayamadığından kaygılanıyor veya heyecanlanıyorsun.Zerre kadar iletişim problemi olan bir insan değilsin.Harika cümleler kurabiliyorsun.Seninle muhabbet edecek kadar zeki insan yoktur belki çevrende , etrafındakilerin sığ muhabbetleri sana yeterli gelmiyor ve uzaklaşıyor olabilirsin.Belki tahmin ettiğinden daha zekisin ve farkında değilsin.Panik yok.Kendine hakim olup heyecanının önüne geçmeyi zamanla öğreneceksin.Teşekkür falan yok seninle konuşmak güzel.

Yorum

işte bu diğerlerinden daha olgun ve zekisin sana farklısın demiştim.farklılığını kabul et bu gelecekte çok işine yarayacak.
                farklısın , şanslısın ,olgunsun ,zekisin daha ne istiyorsun çocuk hadi gülümse...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dertli biri
                  tamam bu konuda başarılıyım ama her erkeğin sevdiği futbolu ben oynayamıyorum, beceremiyorum. her erkeğin sesi gür iken ve yüksek sesli konuşabiliyorken benimki normalden düşük çıkıyor çünkü bu puberfoni hastalığı var... ben derste sesli hikaye bile okuyamıyorum çünkü sesim normalden kötü çıkıyor. çekingenliği atamıyorum bilmiyorum belki böyle yetiştirildiğim için olabilir.
                  hepimizin artı ve eksi yönleri var.. artı yönlerini geliştirmeye bak.. eksilere takılıp kalma.. hayat zaten zor.. sen de extradan daha da zorlaştırıyorsun.. bi tek değil bi çoğumuz böyle yapıyoruz.. yapmasak iyi ama nasıl?
                  "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
                  Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

hastalığınla ilgili kesinlikle tıbbi müdahele ile çözüm yok doğru anladım mı? ve ses terapisi demişsin güveniyormusun araştırdın mı nerede yapılıyor?biz neden yaptıramıyoruz?hadi bakalım doğruluğu kesin olan cevaplara ihtiyacım var.

Yorum

neden bu terapiyi alacağın şehre gitmiyorsun

Yorum

hangi şehir ?
                        süre ne kadar?
                        ücret nedir?
                        araştırdın mı?

Yorum

bana özelden hangi şehirde olduğunu hangi şehirde hangi hastanede tedavi olabileceğini yazar mısın.

Yorum

cevaplandı

Yorum

İşleniyor...
                            X