Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İş bulmak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İş bulmak

Arkadaşlar merak ettiğim bi konu bu.Eskiden lise terk olan kişiler çok rahat iş bulup fabrikada çalışıyorlardı.Günümüzde bu mümkün mü ?
    Kafandaki her şeyi yapabilirsin.

Yok mu hiç lise terk olupta tecrübesini anlatcak. . . . .

Yorum

bizzat ben kendim teknik liseyi bitirdim elimde çok güzel mesleğim var ama iş yok...
      haa şöyle bir durum var büyükşehirlerde yaşayan kişilern şansı biraz daha fazla ama benim gibiküçük kıytırık biryerdeysen iş bulma şansın pek yok ...
      Tek rakibim AMD", "Rahmetli de X386'ydı", "Bir sana hasretim bir de 3Ghz CPU hızına", "Windows'un ustasıyım Linux un hastasıyım.

Yorum

Çok saol aradığım cevap buydu.Çorlu büyük sayılır , meslek lisesi bitirip işe gircektim ama kararsızdım bulamam diye.Şimdi eminim.Saol vallah.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HipHop-59 View Post
          Çok saol aradığım cevap buydu.Çorlu büyük sayılır , meslek lisesi bitirip işe gircektim ama kararsızdım bulamam diye.Şimdi eminim.Saol vallah.
          eyvallahhh sende saol...
          çorlu tekirdağ orlarda sanayi biraz daha gelişmiş bildiğim kadarı ile BSH yani bosch sımens profilo fabrikası vardı...
          Tek rakibim AMD", "Rahmetli de X386'ydı", "Bir sana hasretim bir de 3Ghz CPU hızına", "Windows'un ustasıyım Linux un hastasıyım.

Yorum

O kadar bilmiyorum ama evet gelişti bayağa.Meslek lisesinden sonra direk çalışçam.Üniversite falan zorlamıcam.İngilizce eğitimi de alırım kendi paramla.Dil öğrenmeyi çok severim.

Yorum

O kadar bilmiyorum ama evet gelişti bayağa.Meslek lisesinden sonra direk çalışçam.Üniversite falan zorlamıcam.İngilizce eğitimi de alırım kendi paramla.Dil öğrenmeyi çok severim.
              hayırlısı...
              hangibölüm okuyon meslek lisesinde ?
              benimde bu gün memurluk işim açıklanacak ?

Yorum

Ben 8.sınıfım sbsm var bu sene normal liseye gitcektim ama meslek lisesi seçmeye karar verdim artık.

Yorum

Ben 8.sınıfım sbsm var bu sene normal liseye gitcektim ama meslek lisesi seçmeye karar verdim artık.

evet güzel...

Yorum

üni. daha karar verme liseyede eğitimine göre karar ver bence sana önerim hangi alanda meslek lisesinde alan seçersin bilemiyorum ama üni. gitmen iyi olur dil geliştirmeye bak şimdiden ilerde çok yararı olur maddi durumun yeterli diğilse netden videolar var onlardan yararlanmayı dene ama bu konularda ailenle birlikte vermen daha doğru olur benim düşüncem
                    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Keşke sağlık meslek lisesinde okuyup, 2 yıllık bir anestezi, radyoterapi falan okusaydım. 2-3 binle işe başlamış olurdum şimdiye.

Yorum

hiphop Türkiye'de işini severek ve doğru düzgün yapan o kadar az ki iş bulmak zor değil alt kademeden başlarsın eğer sende potansiyel varsa hemen hızla yükselirsin. Fabrikalar işçi bulmakta zorlanıyorlar, fabrikaya işçi olarak girip orada grafiker olan biliyorum, ön muhasebeci olarak girip de paketlemeye bakanlar da biliyorum yani iş sende bitiyor işini düzgün yaparsan yükselirsin. Eğitimini aksatma lise, üniversite, doktora... yüksel yükselebildiğin kadar bak 30lu 40lı yaşlardaki insanlar açıktan lise açıktan üniversite okuyorlar. Eğitim her zaman lazımdır sen bakma okumakla adam olmuyor diyenlere içinde potansiyel varsa okumadan da adam olursun ama hem potansiyelin hem eğitimin yüksek olursa kaba tabirle adamın kralı olursun.
                        Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                        X