Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bipolar/Manik Depresif Olabilir Miyim ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bipolar/Manik Depresif Olabilir Miyim ?

Arkadaşlar her şeyden önce, ilk defa buraya ait oldugumu hissediyorum.Bir süredir zor zamanlar geçiriyorum.Bugün bir şeylerin farkına vardım sanırım, belki geç kalınmış da olabilir.Her neyse konuya geleyim.Özgüveni düşük olan bir bireyim bunun sebebini ise küçüklüğümden beri her işimi babamın halletmesine baglıyorum.Kendimi oldukça degersiz, yeteneksiz biri olarak gördüğümden bir şeyler yapmaktan çekiniyorum.Mesela 1 yıldır gitar kursuna baslayamadım.

Çevremdekiler tarafından umursamaz, ciddiyetsiz, esprili bir insan olarak görülüyorum ki gerçekten çevremdeki herkesi güldürebiliyorum.Neşe saçıyorum.Gelgelelim ki olay aslında öyle degil.Kafamda kurguladıgım olaylarla saniyeler içinde duygularım degişiyor ve karamsar, ümitsiz bir hal alıyorum.Ortada bir olay yok sadece kafamda kurguluyorum bunun sonucunda mutsuzken aniden çok neşeli ya da mutluyken aniden huzunlu olabiliyorum.Gunun herhangi bir zamanında, yolda yururken dahi hayaller kuruyorum.Bu hayallerde genellikle önemli bir şahıs olmusumdur.Kendimi öyle hayal ediyorum ve bazen olmayan olayları gerçeklerle karıstırıyorum(Bu asırı degil yani kendimi bir bilimadamı oldugumu düşünmüyorum).Çok az yemek yiyorum ve yoruldugum için degil canım sıkıldıgı için uyuyorum.7 saat uyku yetiyor zaten.

Bir diğer mesele, paramın bitecegini bildiğim halde para harcıyorum.Ögrenciyim, 4 gunde 250 tl 1 haftada 400 tl harcadıgım oluyor son 2-3 aydır.Düşünceler kafamda o kadar yogun ki engel olamıyorum.Saniyeler içinde kafamdan bir ton sey geçiyor.Dikkatimi bir noktaya toplayamıyorum.Birileriyle konusurken konuya sadık kalamıyorum surekli konudan konuya atlıyorum.İnsanların normalde yaptıgı seyler saçma geliyor ve surekli düşünmekten yoruldugum için gün boyunca bilgisayar ve tv karsısında vakit öldürerek rahatlamaya calısıyorum.

Hafta içi bir doktora görünecegim ama önce sizin görüşlerinizi almak istedim.Yaardımcı olursanız memnun olurum
    ALL COPS ARE BASTARDS !

bipolar olsan..bunların farkında olmadan yapardın....

genelde bipolar başlangıcı daha ağır ve ani ataklarla başlıyor...

belki yoğun bir donem geçirdiğiniz için kafan dağınıktır..yaşadıkların geçicidir...

Yorum

Yorumunuz için tesekkürler
      ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

İşleniyor...
      X