Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kitap okumak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kitap okumak

Ya arkadaşlar biz kitap okuyoruz ve bu kitaptan sınavda sorumlu oluyoruz ve ben de ayrıntıları kaçırmamaya ugraşırken kitabı anlayamıyorum sizce ne yapmalıyım ?

kitabın olayınımı soruyolar yoksa olay yer zaman kahraman gibimi.. yoksa daha farklı mı

Yorum

çok kalın değilse ve zamanın varsa iki kere oku.. birinde kitabı anla, diğerinde ayrıntıları anla.. ya da okurken not çıkar ama olay örgüsünü kaçırmadan..
      "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
      Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Mesela şurda şu işi yapan karakter kimdir şu olay nerede olmuştur gibi sorular

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayıp 00 View Post
          çok kalın değilse ve zamanın varsa iki kere oku.. birinde kitabı anla, diğerinde ayrıntıları anla.. ya da okurken not çıkar ama olay örgüsünü kaçırmadan..
          Kısa kitapları öyle yapıyorum ama şu an okudugum kitap suç ve ceza ve iki cilt yani

Yorum

dikkat eksiklği mi var sizde ???
            Tek rakibim AMD", "Rahmetli de X386'ydı", "Bir sana hasretim bir de 3Ghz CPU hızına", "Windows'un ustasıyım Linux un hastasıyım.

Yorum

suç ve cezadan mı soru soruluyor? bu soruları ancak kitabın yazarı doğru cevaplayabilir.
              kopya çek. suç ve cezayı cep telefonuna yükle. ordan bak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LikeTheClown View Post
                Kısa kitapları öyle yapıyorum ama şu an okudugum kitap suç ve ceza ve iki cilt yani
                suç ve ceza kalındır ama iyi kitaptır ve evet olay örgüsünü takipte biraz zorlanırsın.. ama şöyle diyeyim kitap 2 kere ve belki daha fazla kez okunmayı hakediyor.. vaktin varsa oku derim, yoksa onun filmide olması lazım onu izle.. bi faydası doknur belki anlamana yardımcı olur.. özetini de bulursan okuyabilirsin netten..
                "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
                Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: neyzenilhan48 View Post
                  suç ve cezadan mı soru soruluyor? bu soruları ancak kitabın yazarı doğru cevaplayabilir.
                  kopya çek. suç ve cezayı cep telefonuna yükle. ordan bak.
                  Çok haklısınız da işte sözde okuma alışkanlıgı kazandırılmak içinmiş peh... içimizde olan okuma aşkını da öldürüyolar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dogruyol View Post
                    dikkat eksiklği mi var sizde ???
                    Var evet eskisi gibi kitap okuyamıyorum hemen kayboluyor dikkatim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayıp 00 View Post
                      suç ve ceza kalındır ama iyi kitaptır ve evet olay örgüsünü takipte biraz zorlanırsın.. ama şöyle diyeyim kitap 2 kere ve belki daha fazla kez okunmayı hakediyor.. vaktin varsa oku derim, yoksa onun filmide olması lazım onu izle.. bi faydası doknur belki anlamana yardımcı olur.. özetini de bulursan okuyabilirsin netten..
                      100 sayfa falan okudum zaten ya bitirmeyi düşünüyorum

Yorum

İşleniyor...
                      X