Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anksiyete,depresyon hakkinda!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anksiyete,depresyon hakkinda!

Meraba Arkadaslar bu forumda bir cok kisinin yazdiklarini takip etmeye calisiyorum ve aklima bisi geldi ,anksiyete,depresyon,panik atak,(v.b) gibi bir cok hastaliktan muzdarip olan arkdaslarimiz var acaba bunlar hakkinda Kitap,Makale,Filim,yada takip ettiginiz kisileri(Twitter yada Facebook) burda paylassak olurmu!

Mesela ben Anksiyete Terapisi (Irvin D. Yalom) kitabini okuyorum ve Agah Aydin(psikiyatrist) videolarini izliyorum(Youtubeden bulabilirsiniz)

borderline (Ben ) hakkında gerçek bi hikayeden yola çıkılarak yapılmış bi film var bildiğim: girl, interrupted diye bi film..
    yine boy, interrupted diye bi film daha var o da bipolar bi çocuğun intihar hikayesini anlatıyor.. anlatanlar annesi, babası, arkadaşları ve doktoları.. güzel film..
    kitaba gelince Tezer Özlü'nün kitaplarında bipolarlığa dair kendi yaşntısının izlerini sürebilirsiniz.. Yine sylvia plath'ın (borderline) kendi hayatını ve hastanede yatış sürecini anlatan sırça fanus'u da önerebilirm.. şimdilik aklıma gelen bunlar..
    hee bi de in treatment diye bi dizi var, internetten bulabilirsiniz.. bir psikolog ve onun hastalarını anlatıyor..
    "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
    Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

daha kimse bisileri yazmadi(kayıp haric tesekkurler bu arada paylasimin icin),galiba kimsenin ilgisini cekmiyor

Yorum

kitap veya film değilde ,benimde kendimde ve bu sitede gördüğüm şudur anksiyete + okb +depresyon+panik atak bunlar birbirini tetikleyen ve çeken rahatsızlıklar yani bir tanesi varsa diğerleride peşinden gelir bişekilde
        içindeki öküz e oha de.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: teknik literatür View Post
          kitap veya film değilde ,benimde kendimde ve bu sitede gördüğüm şudur anksiyete + okb +depresyon+panik atak bunlar birbirini tetikleyen ve çeken rahatsızlıklar yani bir tanesi varsa diğerleride peşinden gelir bişekilde
          evet sana katılıyorum @teknik literatür ama burdaki amacim daha cok bu hastaliklarla ilk defa karsilasanlar icin bizim tecrubememizden(ben baya tecrube kazandimda 6 yilda) faydalanmalari

Yorum

Benim okuduğum bir kitap vardı adı evinizdeki terapist oldukça güzel ve yararlı bir kitaptır. Bilişsel davranışçı terapi tarzında düşünceleri değiştirip davranışlarımızı değiştirebilceğimizi anlatıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: finkployd View Post
              Benim okuduğum bir kitap vardı adı evinizdeki terapist oldukça güzel ve yararlı bir kitaptır. Bilişsel davranışçı terapi tarzında düşünceleri değiştirip davranışlarımızı değiştirebilceğimizi anlatıyor.
              benim merak etttiğim, bu tarz terapi kitaplarını okumadım ama rahatsızlığı olan kişilerde bi etki yaratıyor mu? yani kişi kitap sayesinde kendi kendine terapi yapıp rahatlayabiliyor mu?
              "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
              Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

anksiyete depresyon yabancılasmadan bende 5 6 senedir ceken biri olarak terapinin insanın kendi kafasında biritmeye çalısma gücü yani kendi kendini telkin edebilme sınırlarını zorlaması denemis hala denemekte olan biri olarak tavsiye edicem tabiki dier kitap vs kişilerde bi nebze yardımcı olur lakin ben pek onlara aldırs etmedm cnku biyerden sonra onlarda fayda etmio bende suanda ben ve ilaclar bakalm nere kadar ..

Yorum

[QUOTE=kayıp 00;431732]benim merak etttiğim, bu tarz terapi kitaplarını okumadım ama rahatsızlığı olan kişilerde bi etki yaratıyor mu? yani kişi kitap sayesinde kendi kendine terapi yapıp rahatlayabiliyor mu?[/QUOT

@kayıp 00 ben nefes hareketleri yapıyorum ve etkilide oluyor bunun icin kitap ta aldim eger ilgilenirsen yardimci olmaya calisirim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karakter View Post
                    anksiyete depresyon yabancılasmadan bende 5 6 senedir ceken biri olarak terapinin insanın kendi kafasında biritmeye çalısma gücü yani kendi kendini telkin edebilme sınırlarını zorlaması denemis hala denemekte olan biri olarak tavsiye edicem tabiki dier kitap vs kişilerde bi nebze yardımcı olur lakin ben pek onlara aldırs etmedm cnku biyerden sonra onlarda fayda etmio bende suanda ben ve ilaclar bakalm nere kadar ..
                    tabiki @karakter her sey bizde bitiyor ama biz daha erken ve kalici bicimde biterebiliriz buda disardan aldigimiz (ilaclar,doktor,kitap,spor v.b) desteklerle anca olabilir bide telkin bana gore dogru sekilde yapıldi ama buda uzun bir süre istiyor cok etkili olabilir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bymhrrm View Post
                      tabiki @karakter her sey bizde bitiyor ama biz daha erken ve kalici bicimde biterebiliriz buda disardan aldigimiz (ilaclar,doktor,kitap,spor v.b) desteklerle anca olabilir bide telkin bana gore dogru sekilde yapıldi ama buda uzun bir süre istiyor cok etkili olabilir
                      dorudur spor yapıorm hobileirm var onun dısında baska faydalı biseler olursa benide bilgilendirirsenz memnun olurm yani

Yorum

dorudur spor yapıorm hobileirm var onun dısında baska faydalı biseler olursa benide bilgilendirirsenz memnun olurm yani
                        ben de spor ve nefes hareketleri yapıyorum,tavsiye edicegim nefes hareketleri biraz daha sabir isteyen ve egitim(ben internetten ve kitaplardan ogrendim) gerektiren bir durum ama soyle anlatim 2 hafta once odamdayim ve bir anda anksiyete basladi ama titriyorum ve hemen nefes hareketleri yaptm bir saat boyunca ve etkili oldu sakinlestim ama ben yaklasik 5 aydan beri duzenli yapıyorm ondan etkili olmasi icin uzun sure yapmak lazim

Yorum

kardes beni rahatsz eden derealizasyon anksiyete baglı dısa yabancılasma basladı bende atak gecirdim ondan sora böle oldu onu nasıl atatcaz allah blir

Yorum

kardes beni rahatsz eden derealizasyon anksiyete baglı dısa yabancılasma basladı bende atak gecirdim ondan sora böle oldu onu nasıl atatcaz allah blir
                            @karakter ins Allah yardimcin olur ama eger durumun musaitse yuzmeye baslayabilirsin ben basladim ve doktorum tavsiye etmisti emin ol bir saat sonra istedigin kadar anksiyete olsun sakinlesiyorsun ,

Yorum

saolasın yok be ne yüzmesi ama düsünüm bi olabilr valla sen nerdesn yurt dısındamsn istersen mesjala face ekle ordan konusalm kardesm

Yorum

İşleniyor...
                              X