Duyuru

Collapse
No announcement yet.

takıntılı insanların beyinleri diğerlerinden daha zeki zorlasa bi einstein çıkabilir

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• takıntılı insanların beyinleri diğerlerinden daha zeki zorlasa bi einstein çıkabilir

takıntılı insanların beyinleri daha zeki bence.niye derseniz 1 gün içinde binbir türlü şeyi takıp hala yorulmadan takmaya devam eden ve aktif olan bir beyin ( örnek temizllik pislik din vs) enerjisini başka şeylere harcasa bence bir einstein daha çıkabilir! iddia ediyorum!

• HJ Dawon
    replied
    Bende çok takıntılıyımdır her konuya. Ama zeki olduğumu düşünmüyorum. Sadece gözlem, analiz ve kavrama yeteneğimizin daha gelişmiş olduğunu düşünüyorum.

Leave a comment:

• Bülbül
    replied
    Takıntılarım,biraz haddinden fazla.Şimdi dediğin gibi mi oluyorum?Böyle bir şey pek doğru gelmedi açıkçası.

Leave a comment:

• mavimor
    replied
    Super bir cevap olmus esintili modumuz tesekkurler

Leave a comment:

• esintili24
    replied
    Zeki insanlar içinde okb li olan insanlar var, inkar edilemez. mesela matematikte guess, matematik obsesyonu hat safhada olan bir insanmış, istemsiz olarak her şeyin hesabını yaparmış. Sonuç olarak onun obsesyonu ona fayda getirmiş,

yıkıcı düşünceleri takıntı haline getiren ruhunu perişan ediyor. yapıcı duyguların obsesyonuna maruz kalanın hayatı daha güzel olabiliyor.

Leave a comment:

• maviyesil
    replied
    Okb nin zekayla doğrudan ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Evet aşırı düşünme var ancak bu yüksek zekaya işaret etmez. Tabii her insanın yetenekli olduğu ve çalışarak başarılı olacağı bir alan vardır.

Leave a comment:

• mavimor
    replied
    ben ciddi düşündüm avuntu olsun diye değil kendi tecrübelerimden yola çıkarak. ancak bir takıntılı olursan bunu anlayabilirsin
    Orjinal yazı sahibi: flush View Post
    Böyle saçma teorileri nerden kim uydurur hep merak etmişimdir. Böyle bi genelleme türü var ortada dolanıp durur sürekli yok depresyonlular zeki olur yok hiperaktifler zeki olur yok şizofrenler zeki olur vs vs bi takıntılı insanların zeki olması eksikti oda olmuş. Bunlar tamamen zavallı insan avuntusu başka birşey değil. Kendini anca böyle mutlu edebilen insanlar var tabi.

Leave a comment:

• flush
    replied
    Böyle saçma teorileri nerden kim uydurur hep merak etmişimdir. Böyle bi genelleme türü var ortada dolanıp durur sürekli yok depresyonlular zeki olur yok hiperaktifler zeki olur yok şizofrenler zeki olur vs vs bi takıntılı insanların zeki olması eksikti oda olmuş. Bunlar tamamen zavallı insan avuntusu başka birşey değil. Kendini anca böyle mutlu edebilen insanlar var tabi.

Leave a comment:

• mavimor
    replied
    takıntılı insanların zeki olması derken ben o kadar çok enerji ve efor sarfediliyor ki bu enerji başka şeye harcansa boşa gitmez diye düşündüm
    Orjinal yazı sahibi: dertli biri View Post
    zannetmem ben de takıntılıyım ama hiç einstein gibi hissetmiyorum kendimi. hatta tam tersine beynimi yorduğumu, zarar verdiğimi hissediyorum...

Leave a comment:

• asperger
    replied
    Her takıntılı insan diğer insanlardan daha zaekidir diye birşey yok tabi de takıntının neyden kaynaklandığına bağlı bu zeka meselesi.

Mesela Nikola Tesla ve Einstein'in otistik olduğunu söyler çevresi ve doktorları.

Leave a comment:

• nemesis4
    replied
    şuan yapay zeka araştırması yapıyodum tam üstüne geldi bu konu he yanlış anlamyın merak ettim sadece zeki deigilim okadar
    Last edited by nemesis4; 07-05-2013, 11:26 PM.

Leave a comment:

• koç_umbenim
    replied
    Takıntılı olmak iyi bişey değil aksine beyni yoruyor.Sürekli bir şeye odaklanan beyin diğer önemli detayları kaçırıyor,insani ilişkilerde zayıflık yaratıyor.
    Alzihemir ın bundan olduğunu düşünüyorum sürekli aynı şeyi düşünmek ,takıntılı olmak bence beyni sulandırıyo bi müddet sonra onun adı da : ALzaymır

Leave a comment:

• dertli biri
    replied
    zannetmem ben de takıntılıyım ama hiç einstein gibi hissetmiyorum kendimi. hatta tam tersine beynimi yorduğumu, zarar verdiğimi hissediyorum...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Bilmiyorum zeki miyim ama milyon tane şeyi hesaplamaktan sürekli kafamın bişeylerle meşgul olmasından bıktım,beynimi bu kadar yorduğum için ilerde alzheimer olacağıma eminim,zeki değil mutlu olmayı tercih ederdim.

Leave a comment:

• candid
    replied
    Orjinal yazı sahibi: mavimor View Post
    takıntılı insanların beyinleri daha zeki bence.niye derseniz 1 gün içinde binbir türlü şeyi takıp hala yorulmadan takmaya devam eden ve aktif olan bir beyin ( örnek temizllik pislik din vs) enerjisini başka şeylere harcasa bence bir einstein daha çıkabilir! iddia ediyorum!
    çok takıntılıyım. şu atoma taktım. sonunda parçalayacağım

Leave a comment:

İşleniyor...
X