Duyuru

Collapse
No announcement yet.

KURALINA GÖRE OYUN!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• KURALINA GÖRE OYUN!

Hayat tarzım şu: Oyunu kuralına göre oynarım, kuralı da karşımdaki insan belirler.

İyiyse iyiyimdir, kötüyse de kötüyümdür.

Sizce ne derece doğru bir yaklaşım hayata? Bana artık kesinim olarak yerleşti ama sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

Tabi bu konuda iyiyle, kötüyü ayırt etmek ana işim! Şüphem olsa iyi olurum ki yanlışlıkla kırmalar olmasın.

Sevgiler ve de Saygılarla...
    0
    a:2:{i:312;a:5:{s:12:"polloptionid";i:312;s:6:"nodeid";s:6:"522018";s:5:"title";s:8:"Oynarım!";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:313;a:5:{s:12:"polloptionid";i:313;s:6:"nodeid";s:6:"522018";s:5:"title";s:8:"Oynamam!";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Kurallar iyidir fakat abatmamak gerekli... Hain abartırsan hayat bir çizgiye dönüşür dışına çıkamazsın.... Bir çizgide yaşamak çok eğlenceli olmaz dimi :lol:

Hayatın dadını da çıkartmak gerekli

Sevgilerle kesske....
    <div align="left">..........................HaTaLaRıMa SaVaS aCTıM.... HeRGuN FaRKLı KeFeNDeYiM........................oDaMiN HaYaLeTiSiN.... SeSSiZLiGiNe aSiGiM................</div>

Yorum

Şıklar az olmuş hani nerede ''Kafama göre takılırım'' ''Psikolojime bağlı'' ''Düşünmem lazım'' gibi şıklar göremedim :roll:

Sevgilerle....
      <div align="left">..........................HaTaLaRıMa SaVaS aCTıM.... HeRGuN FaRKLı KeFeNDeYiM........................oDaMiN HaYaLeTiSiN.... SeSSiZLiGiNe aSiGiM................</div>

Yorum

Bu kuralcılık değil kesske. Hani al gülüm-ver gülüm tarzı basit bir yaklaşım değil inan.

Bu insanın rengiyle alakalı birşey. Karşındaki insanın rengine göre renk seçmektir. Siyahsa siyah, beyazsa beyaz...

Hani kimi durumlar, uğruna deyen insanlar olur; arada ayrı şeyler vardır: o siyah olsa da sen beyaz olursun...

Haklısın: hayatın dadını çıkarmak lazım!

Şıklar konusunda mahçup oldum bak Ama sen şıklar arasından bir seçim yap yine de genelini düşünerek.

Sevgilerle... ve de Saygılarla...

Yorum

ben BEYAZ olanlarla hayatın dadını doyasıya yaşarım

Yorum

insanları anlamak mümkün değil ki...ak mı kara mı?

Eğer iyi niyetliysen,insanlar seni
            bencillik ve gizli amaçlar gütmekle suçlar.
            yinede iyi niyetli olmak lazım,
            Eğer dürüst ve açık yürekliysen,insanlar seni aldatabiliyor. yine de dürüst
            ve açık yürekli olmak lazımm.
            Senin yıllarca uğraşarak yaptığını,Bir başkası bir gecede yok debiliyor,
            Sen yine de yapmaya devam etmek lazım.
            Sen yine de mutlu olduğun gibi yapp :lol: :lol: :lol: :lol:

Yorum

doğrudur. Kuralı karşımızdaki insan belirler. Karşılıklı etkileşim kaçınılmaz zaten.
              Yalnız ben senin kötü olabileceğine inanmıyorum. Sen en iyisi kötülerden uzaklaş.

Yorum

olayına göre değişir. hayatımı kısıtlayan kuralları çiğner geçerim. kurallar iyidir abartılmazlarsa eğer

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derya_d
                  insanları anlamak mümkün değil ki...ak mı kara mı?

Eğer iyi niyetliysen,insanlar seni
                  bencillik ve gizli amaçlar gütmekle suçlar.
                  yinede iyi niyetli olmak lazım,
                  Eğer dürüst ve açık yürekliysen,insanlar seni aldatabiliyor. yine de dürüst
                  ve açık yürekli olmak lazımm.
                  Senin yıllarca uğraşarak yaptığını,Bir başkası bir gecede yok debiliyor,
                  Sen yine de yapmaya devam etmek lazım.
                  Sen yine de mutlu olduğun gibi yapp
                  Çoook doğru... Sen çözmüşsün olayı; insanları...

Orjinal yazı sahibi: nergis
                  doğrudur. Kuralı karşımızdaki insan belirler. Karşılıklı etkileşim kaçınılmaz zaten.
                  Yalnız ben senin kötü olabileceğine inanmıyorum. Sen en iyisi kötülerden uzaklaş.
                  çok sağol nergis. De insanına göre olurum da... Ama dediğin gibi kaçıyorum. Beladan uzak olmaya çalışıyorum. Ama gelip beni bulursa da yapacak birşey yok: OYUNU KURALLARINA GÖRE OYNARIM!

Orjinal yazı sahibi: pesimist
                  olayına göre değişir. hayatımı kısıtlayan kuralları çiğner geçerim. kurallar iyidir abartılmazlarsa eğer
                  tabiki kuralcılık kötüdür. De burdaki husus ayrı. Hani kanun yapalım ve kesin uyalım demiyorum. Ama kanuncu olmak şart!

Sevgiler ve de Saygılarla..

Yorum

insanları anlamak zor..bu yüzden oyunu kuralına göre oynadığını sanırken kendini yanlış bir oyun içinde bulma ihtimalin de var..herşeyi her zaman doğru değerlendiremiyoruz ne yazık ki..sen oyunu kuralına göre oynadığını sanıyorsundur ama karşındakini yanlış anlamış olma ihitmalinde olabilir..bunuda düşünmek lazım..NE OLURSA OLSUN OYUN OYNAMAMAK LAZIM ZATEN ETRAF MASKELİ İNSANLARLA DOLU..BARİ MASKESİZ OLUP BİR FARKLILIK YAPALIM

Yorum

insanları anlamak zor..bu yüzden oyunu kuralına göre oynadığını sanırken kendini yanlış bir oyun içinde bulma ihtimalin de var..herşeyi her zaman doğru değerlendiremiyoruz ne yazık ki..sen oyunu kuralına göre oynadığını sanıyorsundur ama karşındakini yanlış anlamış olma ihitmalinde olabilir..bunuda düşünmek lazım..NE OLURSA OLSUN OYUN OYNAMAMAK LAZIM ZATEN ETRAF MASKELİ İNSANLARLA DOLU..BARİ MASKESİZ OLUP BİR FARKLILIK YAPALIM

tanırımmm :lol:

De bunun adı oyun değil: asıl ismi: adamına göre muamele...

Yorum

çok iyi yada kötüyü sorgulamamak lazım yaşamak lazım iyi olmak lazım iyiye tabiki iyi parano ama asla bir kötüye kötü olmamak lazım o zaman onlara iyi örnek kalmaz demi küçük bir rütuş sadece yazdıklarına (:
                        düşünme iyi ol kötü yine kötü olsun sen kötülük gelmiycenden eminsen kötü zarar veremiyo emin ol. kuralcı yaşamaya gelince binlerce kural koymuş insanlar yok bence kuralcı yaşamak değil kendini bilmek yetiyoda bildiğini sorgulamamak gerek.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SooDewaArimasen
                          çok iyi yada kötüyü sorgulamamak lazım yaşamak lazım iyi olmak lazım iyiye tabiki iyi parano ama asla bir kötüye kötü olmamak lazım o zaman onlara iyi örnek kalmaz demi küçük bir rütuş sadece yazdıklarına (:
                          düşünme iyi ol kötü yine kötü olsun sen kötülük gelmiycenden eminsen kötü zarar veremiyo emin ol. kuralcı yaşamaya gelince binlerce kural koymuş insanlar yok bence kuralcı yaşamak değil kendini bilmek yetiyoda bildiğini sorgulamamak gerek.
                          Soo abim ne diim. Rütuşlarla beraber son noktayı koymuşsun.

Ama hep şunu düşünürüm ailemle beraber hoş bir ortamdayım. Bİr sahne düşününki gülen yüzler var. Birden birşekilde kötü niyetini göstermek isteyen insan beliriveriyor o sahnede. Ailemdeki o masum insanları korumak amaçlı kötü olmayı bilmek gerek die düşünüyorum. Kötünün her türlüsü olabilirim o konuda. Bu konuda ne diyorsunuz?

Yorum

Sen iyi halinle,güler yüzünle mükemmelsin... Ne sebeple olursa olsun nana kötülük yakışmaz Ben böyle düşünüyorum....

Umarım hayatın boyunca kötü olmak zorunda da kalmazsın....

Sevgilerle kesske.....

Yorum

Evet bende de böyle adamına göre muamele,belkide böyle olmak zorunda,enazından düşünce ve değer verme bazında böyle.İyi ve kötüyü ayırmak bunu yaparkende objektif olabilmek gerekli.kötü ile kötü olunmaz elbette fakat gelebilecek zararları engelleyici yada idare edici veya bir şekilde doğruyu gösterici olabiliriz.
                              Kötü olanı ayırt etmeliyiz ki iyiler haksızlığa uğramasın ve bu bir oyunsa kuralına göre oynamak lazım ama kötü tarafa geçmeden.

Yorum

İşleniyor...
                              X