Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hiç Kan Bağışında Bulundunuz Mu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hiç Kan Bağışında Bulundunuz Mu?

Kan vermenin yararları :!:
    Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip,kan yapımını canlı tutar.
    Hücreler yenilenir,vücut daha dinç ve canlı olur.
    Kandaki yüksek yağ oranı düser<KOLESTROL>
    Başağrısı,stres,yüksek tansyon,yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde katkı sağlar.
    Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin,kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin,kan bulunmazsa ölecek bir hastanın,sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının,size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür...

Unutmayın bir gün size ya da ailenize de acil kan lazım olabilir.
    Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
    Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

bulunmadım ama bana çok bulunuldu
    sadece doğumda 5 ünıte bulunuldu Allah razı olsun o beş kişiden işlerını rast getırsın Rabbım
    keşke bende verebılsem çekınmeden verırdım ama

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elifce
      bulunmadım ama bana çok bulunuldu
      sadece doğumda 5 ünıte bulunuldu Allah razı olsun o beş kişiden işlerını rast getırsın Rabbım
      keşke bende verebılsem çekınmeden verırdım ama

Ama :?: :?: :?:
      Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
      Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

Bugüne kadar 1'i Kızılay'a olmak üzere toplam iki kez kan bağışında bulundum, niyetim düzenli olarak bağışta bulunmak yönünde. Erkekler yılda 4 kez kan bağışında bulunabiliyorlar, bayanların durumunu bilemiyorum. Önceden arada sırada baş ağrılarım olurdu şimdi ağrımıyor çok şükür. Böyle bir faydasınıda gördüm...
        Ya bir yol bul ya bir yol ac ya da yoldan cekil.

Yorum

Ben hayatımda 1 kere kan verdim. Bir arkadaşımın babası kalp ameliyatı olacaktı ona gerekmişti. Siyami Ersek hastanesine gittik. Verdikten sonra hastanenin bahçesinde düşüp bayılmışım. Meğer kek meyve suyu falan almak gerekirmiş, söylemediler. Sonra gözlerimi açtığımda yatıyordum.

Bir daha da kısmet olmadı vermek ama en yakın zamanda vermek istiyorum birilerine faydam olsun, bu kez hazırlıklı da olacağım Ayrıca benim kanım az bulunan bir kan olduğu için vermem çok makbule geçecektir eminim.

Yorum

Kızılaya kan verdim bir sefer. Çok güzel bir duygu. Kahramanmış gibi hissettiriyor sizi. Ben en iyisi gideyim bir daha vereyim.

Yorum

Askerlik sayesinde bikere bağışlamıştım

Yorum

benden almıyorlar kilom yüzünden 47 kiloyum alamayız diyorlar...

Yorum

Kızılay'a hiç kan bağışında bulunmadım....
                  Ameliyat olan 3 kişiye kan verdim....
                  Birde aracımda giderken radyodan acil kan duyurusu
                  ile gidip kan verdim....
                  Kan vermenin fiziksel faydalarını çok iyi anlatmış iris....
                  Psikolojik olarakda çok faydası var....

Kan çok önemli bir nesne....
                  Kan=Can'dır.....

Bu kadar önemli bir nesne olduğundan dolayıda
                  herkesden kan alınamıyor....

Kan verecek kişinin genetik tarihi...
                  Kullandığı ilaçlardan tutun da içki sigara alışkanlığına
                  kadar inceliyorlar.....

Hatta kan vermeden bir gün önce aspirin içseniz bile kan veremiyorsunuz.
                  Herhangi bir aşı vurulduysanız son 1 senede yine kan veremiyorsunuz...

Kan verdikden sonra hemen kalkmamanız ve kek portakal suyu gibi birşeyler içmeniz gerekiyor....

Bu çok önemli bir konuyu hatırlattığın için teşekkürler iris....

Yorum

ben veremiyorum maalesef, bildim bileli kansızlık var bende.. :roll:

Yorum

konu acilmisken
                      kan verenler istahiniz acilip kilo aldinizmi.bende oyle olduda

Yorum

konu acilmisken
                        kan verenler istahiniz acilip kilo aldinizmi.bende oyle olduda
                        Evet bilimci ben biranda 13 kilo aldım, 8O O derecede iştahım açıldı.

Ben bağış yapmadım fakat bir kere babama bir kerede bir tanıdığa kan verdim.
                        Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Ben kan vermek istedim almadılar. Tansiyonum düşük diye

Yorum

gecen sene Kizilay a vermek istedim kizimla once yurt disinda bulundunuzmu diye bi sordular evet ama hic kan almadik dememize ragmen biraz nazlandililar biz illa verecegiz dedigimizde de once test etmemiz gerek dediler parmagimizdan cok az bi kan aldilar ama bakmadilar bile ikinizinde kanininz kendinize yetmiyor alamayiz dediler. ok dedik ama birazda bozulduk, oysa bana gore burun kivirdiklari yurt disinda bulasici hastaliklar konusunda ve kan alip verirken cok daha dikkatliler en azindan Kizilay dan daha dikkatliler diye dusunuyorum.

Yorum

Valla bu forumda çoğu arkadaşımızın ilaç kullandığını düşünüyorum.
                              Kan vermek belki bizler için faydalı ama malesef aspirin dahi kullansanız o kanı başkasında kullanamıyorlar.
                              O yüzden ihtiyacı olanlara bu anlamda faydalı olamadığım için üzgünümmm
                              KUVVETİN BİTMEYEN UMUDUNDADIR

Yorum

İşleniyor...
                              X