Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tepkisizlik!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tepkisizlik!

Ünlü virtüöz piyanonun başında oturmuş ve salonu hınca hınç dolduran seyircilerin önünde,konserine başlamıştı.
    Ancak tuşlara basıp çalıyor görünmesine rağmen,telleri önceden sökülmüş olan piyanodan hiç bir ses çıkmıyordu.

Dinleyiciler,birbirlerine göz ucuyla bakarak ne yapmaları gerektiğini araştırıyorlar,fakat nedense hiç tepki göstermiyorlar dı.
    İki saat süren sessiz konserden sonra ünlü virtüöz oturduğu yerden kalkarak büyük bir ciddiyetle salonu selamladı.
    Salon sürekli alkış sesleriyle çınlıyordu.

İngiltere de yaşanan bu olaydan sonra piyanist,kendisiyle röportaj yapan
    tv sipikerine İNSANLARDAKİ TEPKİSİZLİĞİN NEREYE KADAR VARACAĞINI ÖĞRENMEK İSTEDİM,MEĞER SINIRI YOKMUŞ diyordu...

Yorum=Ben de tepkisizliğin Türkiyeye has olduğunu sanıyordum :!: :!: :!
    Sizlerin yorumu nedir :?:
    Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
    Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

harika bir paylasim; inanin dogru keske bazen her insan kadar bazi seylere ben de tepkisiz kalabilseydim bu galba biraz da insanin kendisi ile alakali hassasiyeti ile dogru orantili olarak artiyor ya da azliyor; haksiz miyim?
    SEN HERŞEYE DEĞERSİN!!!

Yorum

"Alooovv ses çıkmıyo piyanodan alooooo. şşşşt kardeşiimmm hooop" diye bir tepki mi lazım ki ? Seyirci muhtemel olarak marjinal bir sanatsal olay olarak bakmıştır duruma merakla beklemiştir ne olacak diye.

Yorum

ilginç :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

şaşşırdıım :roll:
        ben ne kadar dauyanabıılıırdıım acaba :lol: :lol: :lol:

Yorum

ya bu sitedeki bazı kişilerin türkiye, türkiye halkına karşı olan tutumlarını anlamış değilim. türk hakının neresi tepkisiz anlamış değilim. ya siz turkiyed eyaşamaıyorsunuz yada turk tarihini bilmiyorsunuz.

halkımız bazı durumlarda tepkisiz kalıyorsada tepkisiz kalmaktan başka çaresi olmadığındandır veya tepkisini gösterecek uygun zemin ve zamanı bekliyordur.....

en basit örneği ile seçimleri örnek alırsanız türk halkı kime nasıl tepki göstreceğini cok güzel ispatlamıştır her şeçimde. veyahut tepki mitinglerine katılan milyonları nasıl görmezden gelirsiniz???

hatta hatta uç noktalara gidersek tepki olarak kendisini ermeni,hırıstiyan yapanda bizim milletimiz değilmi düşününki tepki için ırkın ı dinini o anlık olsa bile değiştirebilen bir millet varken nasıl bir tepki bekliyorsunuz anlamış değilim....

bence halkımızı,vatandaşımızı böyle küçümseyeceğinize biraz onere edecek örnekler verin.

yukardaki örnek insanların tepkisini ölçecek bir deney olamaz olmasıda imkansız illaki ordakiler durumu anlamayacaklardır olanı bir sanatsal failiyet veya icra olarak görebileceklerdir veyahut alkışlamalarının nedeni o şahsın daha önceden halkın beğenisini kazanmış bir şahıs olmasıda olabilir..

bunu turkiyede uygularsanız salondakilerde normal halktan şahıslar ise gerçekten tuşlara basmak sanatsal bir icra olsa dahi o salondakilerin buna fazla dayanamayıp salonu terk edeceklerine veya tepkilerini göstereceklerine eminim ama dediğim gibi örnek zaten saçma............

Yorum

Ben kesinlikle dayanamaz neden çalmıyorsunuz diye sorardım eminim ve hiçte sıkılmam öyle toplumda filan utancakmışım yok bişey diceklermiş falan .....tepkiler farklı tabiii
            Ay IşIğInDaN KaLbİmDe Bİr GeCe Ve YaLnIzLıK.IşIğI GiZLeR kArAnLıK yOk OLmAz GöLgeLeR.AY IŞIĞINDA SAKLIDIR....

Yorum

Onca kişinin susmasına rağmen küçük bir çocuğunun "kral çıplaaak" diye bağırmasına benzemiş bu Ben burada tepkisizlikten çok, düşündüklerini söyleyememekteki güvensizlği gördüm..
              Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
                insanlar aptal görünmekten korktukları için tepki vermiyorlar. dışarıda herhangi bir olay da da durum böyle. herkes etrafına bakıp, başkalarının tepkisine göre hareketini ayarlıyor. aslında burada esas sorun aptal görünmek, alay edilme ve hata yapma korkusu.
                Katılıyorum..Ya da bilmediğini göstermekten korkma,bununla beraber alay edilme korkusu..Bu yüzden bir kişi tepki gösterdiğinde tepkiler çoğalır,yığınlar ayağa kalkar..Hep birileri beklenir "baş" olmak için,birileri beklenir sesini azıcık da olsa çıkarsa da bende bağırsam diye :!:

Yorum

nasıl bir hayvan şu insan ? korkunç bir hayvan değilmiyiz :?: :?:
                  birde siz tartın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sev_beni
                    ya bu sitedeki bazı kişilerin türkiye, türkiye halkına karşı olan tutumlarını anlamış değilim. türk hakının neresi tepkisiz anlamış değilim. ya siz turkiyed eyaşamaıyorsunuz yada turk tarihini bilmiyorsunuz.

halkımız bazı durumlarda tepkisiz kalıyorsada tepkisiz kalmaktan başka çaresi olmadığındandır veya tepkisini gösterecek uygun zemin ve zamanı bekliyordur.....

en basit örneği ile seçimleri örnek alırsanız türk halkı kime nasıl tepki göstreceğini cok güzel ispatlamıştır her şeçimde. veyahut tepki mitinglerine katılan milyonları nasıl görmezden gelirsiniz???

hatta hatta uç noktalara gidersek tepki olarak kendisini ermeni,hırıstiyan yapanda bizim milletimiz değilmi düşününki tepki için ırkın ı dinini o anlık olsa bile değiştirebilen bir millet varken nasıl bir tepki bekliyorsunuz anlamış değilim....

Türkiyedeki tepkisizlik deyince hemen siyast,vatan ,millet olayına girmeyelim.
                    Tepki göstermediğmiz okadar çok şey var ki.
                    En ufak bir örnek uzun yıllar yurt dışında kaldım çiğnediğiniz bir sakızın kağıdını bile sokağa atamazsınız.
                    Gören bütün insanlar hemen tepki gösterir.
                    Evinde de böyle mi yapıyorsun diye utandırır sizi atamazsınız .
                    Ama insanlar okadar farklılaştı ki ,kimseye bir şey söylenemiyor kavga hazır.

bence halkımızı,vatandaşımızı böyle küçümseyeceğinize biraz onere edecek örnekler verin.

yukardaki örnek insanların tepkisini ölçecek bir deney olamaz olmasıda imkansız illaki ordakiler durumu anlamayacaklardır olanı bir sanatsal failiyet veya icra olarak görebileceklerdir veyahut alkışlamalarının nedeni o şahsın daha önceden halkın beğenisini kazanmış bir şahıs olmasıda olabilir..

bunu turkiyede uygularsanız salondakilerde normal halktan şahıslar ise gerçekten tuşlara basmak sanatsal bir icra olsa dahi o salondakilerin buna fazla dayanamayıp salonu terk edeceklerine veya tepkilerini göstereceklerine eminim ama dediğim gibi örnek zaten saçma............
                    Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
                    Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

İşleniyor...
                    X