Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ben galiba deliyim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ben galiba deliyim

24 yaşındayım hiçbir kız arkadaşım olmadı olamadı kimse ile konuşmama sosyal fobi var .bana sıkıntı veren ve yaşamıma engel olan obsesyon sorunu var ayrıca hidtofobi var.Yalnızım ayrıca kimsem yok beni seven değer veren hiç kimse yok yapayalnızım tutunacak hiçbir dalım yok bu dünya yı kabullendm ama dünya beni kabullenmedi insanların lk fırsat buldğunda terk ettiği biriyim.Yalanlar söylğyorum insanlarbeni sevsin die ama oda care olmadı ne yaparsam yapayım yalnızım insanlara yzsüzlük yapıp msjlar vekiyorum defalarca arayıp söylüyorum ama insanlar beni bir türlü sevip kabullenemiyo bi cok şeye alıştım aslında kız arkadaşımın olmamasına obsesyona yada ihdro fobiye ama yalnızlığa alışamıyorum ve yavaş yavaş deliriyorum yada delirdim bilemiyorum artık kendi kendiem sohbet etemye başladım
    Düzelecek dediler, yirmi yıl geçti
    Açan arayı daha da açtı
    Bugün sordum düzelecek deyorlar
    Gemi de gemiymiş hani, yolcu da yolcu

Özdemir Asaf

Arkadaşım, kimse delirmiyor öncelikle bi kendine gel
    Tedavi süreci falan yazmamışsın hiç tedavi yöntemlerine başvurdun mu ?

Hiç bir insan bu dünyaya isteyerek veya seçim yaparak gelmiyor.
    Örnek verecek olursak Narsist kişiler , bunları düşün bir de çevresinde 1 adet insan kalmaz beğenilme böbürlenme vs. davranışlarından dolayı.

Sonuç olarak ortada somut birer belirti var ve bunları yenmek gerekiyor.

Bende zamanında çok acı ağır ruhsal sorunlar yaşadım, ama artık üstesinden gelebiliyorum. Vücudumda ki kesik izleri misal, tatile gittiğimde milletin o koluma bakışları beni çıldırtıyor. Ama kimse bilmiyor ki psikopatlığımdan değil yada zevk olsun diye değil.

Şimdi sana dönelim.

Yorum

8 AYDIR TEDAVİ GÖRÜYORUM BİRŞEYLERİN ÜSTESİNDEN GELEMEYE BAŞLADIM PAXERA KULLANIYORUM40 MG insanların bana karşı tutumları ben hiç kötü biri olmadım bu ukalalık değil insanların yardımına koşunca beni sevicekelrini düşündüm insaların yzünü güldürürsem benimde yüzüm güler die düşündüm ama olmadı herkez güldü ama benimle değil arkamdan
      Açan arayı daha da açtı

Özdemir Asaf

Yorum

Benim de hiç arkadaşım yok benim de hiç kız arkadaşım olmadı bende de sosyal fobi ve obsesyon var. Ailemden başka bir teyzeoğlu var onu da çıkarsak beni de hiç destekleyen yok. Ben de yalnızlığa alışamıyorum kız arkadaştan geçtim bir tane bile arkadaşım yok omzuma elini koyacak. Caddede yürürken kurduğum hayallerde zor durumda kalırsam kendi kendime kaş göz hareketleri yapıyorum gözlerimi büyütüyorum herhalde ben de deliriyorum. Benzer yönümüz çok ama aramızda üç yaş var ben 27im ve insanlara pek yalan söylemiyorum farkımız sadece bunlar. Sana özel mesaj yazıp tanışmak isterdim ama çıkmalıyım yarın hiç sevmediğim işime gitmek için erken kalkmalıyım.
        Her şey güzel olacak...

Yorum

Canım kardeşim öncelikle tedavi sürecinde sana başarılar dilerim. İnşallah düzelir ve tedavin yanıt verir ama unutma ki 8 ay tedavi için uzun bir süre değildir aksine çok erken dönemlerdir daha.

İlaç kullandığını yazmışsın ama psikiyatrdan önce Psikolog denetimi altında hiç terapi gördün mü ? Seni psikiyatra psikologmu gönderdi yoksa kendin mi gittin direk

bunlar önemli şeylerdir.

Yorum

kuzenin desgek oluyomuş sana en azından ben ne yapsam bilmiyorum insaların beni sevmesini için her yola başvurdum olmuyor bi türlü yapamıyorum bazı insaları görüyorum ne yaparlarsa yapsınlar hep seviliyor ben hiçbirşey anlayamıyorum artık telefonum bozuk ama kullanmama gerek yok annemden başka yıllardır kimse aramıyo bide bankalar filan okadar.Psikiyatriye gtittim direk psikologa verebileek param yok şuanda devlet hastanesine gidiyorum 30 dakkalık seaslar halinde
            Açan arayı daha da açtı

Özdemir Asaf

Yorum

Bu tip durumlar için ilk önce Psikoloğa görünmekte her zaman için fayda vardır . Belki de vücudunun o ilaç maddesine ihtiyacı yok, yoksa boşuna uyuşturmuş oluyor boşuna vücuduna zarar giriyor boşuna sosyal çevreden biraz daha eksik kalıyorsun. Anlatabildim mi ?
              Gittiğin psikiyatra bir danış derim devlet kontrolünde Psikologlar olması lazım.
              Bu durum psikiyatrlık değil çünkü psikiyatr dinlemez ilaç yazar.

ama terapi şart canım kardeşim.
              Hobiler edinmeye başla, yeni yeni şeyler.
              Bu hobilerinle vakit geçir, sonra hobilerini yeterli düzeye ulaştırınca arkadaşlarınla paylaştır. Eminim ilgilerini çekecektir.
              Bundan yaklaşık 2 sene önce sosyal fobisi olan bir dostum vardı bu siteden tanımıştım ve sosyal sitelerden görüşüyorduk. Evet bir psikolog falan değilim ama yinede yardım etmeye çalışıyordum aşşağı yukarı hergün konuşuyorduk. Hobiler edindiriyordum, köpeği vardı misal onunla dahi parkta yürüme planları yapıyorduk ve şuanda kendisi Akdeniz Üniversitesinde okuyor. Yardımlarım için bana hala teşekkür eder.
              Halada görüşürüz.
              Kısaca dedğim şu, yaşam tarzında oynamalar yapalım.

Yorum

sorunun kimde olduğunu artık öenmsemiyorum tipsiz oldğumu düşünüyorum zaten özgüven sıfır gerçi benden ne tipsizler güzel kızlarla birlikde ama nese.Psikologlar var fakat devlet hastanelerinde pek bulunmuyorlar ayrıca benim hobilerim var ama film seyretgmek kitap okumak gibi hobiler ayrıca arkadaşım yokki ve dışarıya cıkıp tekbaşıma bişiler yapamıyorum ancak biri cağırıra genelde onlar cağırmaz ben ısrar edince cıakrlar
                Açan arayı daha da açtı

Özdemir Asaf

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sehzade35 View Post
                  sorunun kimde olduğunu artık öenmsemiyorum tipsiz oldğumu düşünüyorum zaten özgüven sıfır gerçi benden ne tipsizler güzel kızlarla birlikde ama nese.Psikologlar var fakat devlet hastanelerinde pek bulunmuyorlar ayrıca benim hobilerim var ama film seyretgmek kitap okumak gibi hobiler ayrıca arkadaşım yokki ve dışarıya cıkıp tekbaşıma bişiler yapamıyorum ancak biri cağırıra genelde onlar cağırmaz ben ısrar edince cıakrlar
                  Özgüven arttırabilirsin hemde çok basit yöntemlerle. bu bir sorun değil
                  Tipsiz olman . buda bir sorun değil

Film ve kitap okumak dışında daha farklı hobilerden bahsetmemiz lazım, başka şeyler dene . Farklı olsun üzerinde hiç yeteneğinin olmadığı şeylere başla. Uğraş verecek şeylere yönel.

Bu arada kesinlikle devlete ait olan ücretsiz psikolog bulmaya çalış sorun ilaçsal olmayabilir. Basit terapilerlede giderilebilir, vücuduna zarar verme.

Dindar mısın bilmiyorum ama, arada sırada cuma namazlarına git , namaz kıl demiyorum ama o ortamda bi bulun etrafına bak insanları izle o havayı bir teneffüs et. Çok rahatlayacaksın. Özgüven için elimde çok güzel dosyalar var müzik şeklinde, subliminal mesaj özellikli . Sadece kulağına takıp günde yarım saat kadar dinliyorsun hergün ve belli bir süre sonra 3 hafta içersinde istem dışı belirli belirtiler geliyor. yürümen değişiyor dik yürüyorsun. subliminal mesaj içeriğini araştır derim kafana yatarsa müzikleri seninlede paylaşırım. kime verdiysem sonuçları olumlu çıktı ki bu müzikler piyasada kurumlar tarafından ücret ile satılıyor .
                  Yardımcı olabilirim her türlü sen sadece iste.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: queensyche
                    kesinlikle psikiyatrlar dinlemiyor hatta hangisine gitsem hiçbi faydasını göremedim hastalığım devam ediyor hala salak gibi dolaşıyorum ama psikolğuma gittiğimde konuşuyorum dinliyor onun sayesinde hobilerime yönlendim ve hayata daha pozitif bakıyorum ama psiyatrlar bana göre daha da sert ve katılar..
                    kesinlikle .

Yorum

hastalığımın geçmesini tabiikide ,sitiyorum hemde cok.ayrıca cuma namazlarına gidiyorum hergün sıkıntı için dertler için 1 saat dua okuyorum
                      Açan arayı daha da açtı

Özdemir Asaf

Yorum

amin .saol dediklerini değerlendiricem aam dışarıya nasıl cıkıcam ve nasıl arkadaş edinicem bunlar bana cok uzak şuan
                        Açan arayı daha da açtı

Özdemir Asaf

Yorum

Canım kardeşim özel mesajından aldım ben mesajını, şu saatten itibaren muhabbetimiz resmileşti
                          Bu saatten itibaren ritüel değil artık farklı farklı adımlarla evimize varacağız inşallah.

Ve sen arkadaş edinmeyeceksin insanların sana gelmesini sağlayacaksın.
                          Çaba senin olmayacak.

Deneyip görelim istersen.
                          Last edited by warez; 15-05-2013, 12:23 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gülben
                            Allah kabul etsin ve en yakın zamanda şifaya kavuşursun inşAllah.

Bu arada warez yorumlarını çok beğendim.Kesinlikle değerlendirilmeli
                            .
                            Teşekkür ederim
                            Ben hastalıklarımla boğuşurken kendime bir söz vermiştim, kim olursa olsun yardım edeceğim diye. Ve sırf bu sözü tutmak uğruna şuanda 3. sınıf PDR öğrencisiyim. Kişisel gelişimler vs. okuyorum.
                            inşallah faydalı oluyorumdur. tek umudum bu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: warez View Post
                              Teşekkür ederim
                              Ben hastalıklarımla boğuşurken kendime bir söz vermiştim, kim olursa olsun yardım edeceğim diye. Ve sırf bu sözü tutmak uğruna şuanda 3. sınıf PDR öğrencisiyim. Kişisel gelişimler vs. okuyorum.
                              inşallah faydalı oluyorumdur. tek umudum bu
                              tebrikler @warez yazilarini takip edicem

Yorum

İşleniyor...
                              X