Duyuru

Collapse
No announcement yet.

YALANCI HOCAM!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• YALANCI HOCAM!

Bitirme çalışmasını yaptığım hocam bana yazın gelip bitirme hakkında daha da derinlemesine çalışma yapmamı söyledi. Program yazacam ve hesaplar daha da hızlanacak.

Yeni mezuniyete adımını atmış ve o zaman akedemik kariyeri düşünen ben hocanın bu teklifine evet dedim.

Hocam güya bana kalacak yeri ayarlayacaktı, rektör tanıdığıydı. Kalacak yerimi hiç ayarlayamadı. Yurtdışından gelenler olacaktı, kimsecikler gelmedi.

Benim başvurmamdaki amaç: birşeyler üretmekti herşeyin en başında. Hani birşeylere adının konması, yapmış olman...

Çalışmalara başladım. Hocam yerinde yok. Peşinden koşuyorum adamın resmen;; yazın ekstra gönüllü çalışmamda. O önümü açması gerekirken engeller alıyorum hocam tarafından.

Hocam bana geldiğinde birşeyleri açıklama ihtiyacı duyuyor. "İşte şurdaydım", "İşte burdaydım",... Artık yalancının ruh halini çözdüm gibi birşey. Mimiklerden, o andaki aceleliğinden,... anlıyorum yalanını. Ama hani tam ortaya çıkmamış ya, hani anlayamayacağımı zannediyor ya::: yalanına devam ediyor bana SALAK dercesine. (SALAK olarak davranılmaktan neferet ederim)

Bu adamın yalan attığının huzursuzluğuyla yapılan araştırmalar neticesinde öğrendimki birilerinden: adam tavla oynuyor ben peşinden koştuğum zamanlarda.

------------ (Zaman atlaması)

Y.Lisans başladığında tez konumu seçecem. Bu hocamdan ben kaçıyorum. Bitirmeyi ondan aldım ya, iyilik yaptı ya, aramızda samimiyet varya; zannediyor ki::: ben onun yanına gelecem y.lisans tezinde.

Ben, onun sahtekar yapısına rağmen, yine de gittim yanına; "tezi onunla yapmayacağımı söyledim" efendi bir şekilde. Size inanılmayacak gelecek belki ama: hoca yalvar yakar oldu. İşte benim konum böyle güzel, böyle senin için yararlı,... muhabbetlerine girdi;;; beni çekmek için.

AMA YALANINI YAKALADIM YA: İNDİRDİM GÜVEN KAPILARIMI; ARTIK NE DESE BOŞ!!!

Ve şu anda ondan tez almadım. Hala ara ara beni gördüğünde bu konum şöyle iyi, gel bizim konuya diyor. Aldığım tez konuma çamur atıyor işe yaramaz die.

Halbuki hocam:::

Bana açık açık söyleseydi: şövalyeciğim ben şu anda tavla oynuyorum. Sen şu zamanda gel die. BEN HİÇBİRŞEY DEMEZDİM! ONUN EĞLENMEYE HAKKI VAR, İLLE BENLE BİTİRME ÇALIŞMASINDA BULUNARAK EĞLENECEK DİİL! :lol:

Rektörlükten yer ayarlayacam die birşey demeseydi: BEN NASIL OLSA GELMEK İSTİYORDUM ÇALIŞMA YAPMAK İÇİN: KENDİMİ ONA GÖRE ŞARTLANDIRIRDIM. BEN NASIL OLSA GELMEK İSTİYORDUM ve BUNU ONA BELİRTTİM.

Bana gelecek kişileri söylemeseydi hayalinden. BENİM İÇİN HİÇ SORUN DEĞİLDİ!

Keşke hocam bana yalan söylemeseydi. Kazanacağını zannederken kayıp etti.
    Çünkü;

benim insani ilişkilerim bir binaya benzer ve bu binanın temelinde sadece GÜVEN vardır! Temel giderse bina yıkılır!
    0
    a:3:{i:329;a:5:{s:12:"polloptionid";i:329;s:6:"nodeid";s:6:"522023";s:5:"title";s:52:"Doğrusunu yapmışsın;EVET, yalan söyleyenle iş olmaz!";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:330;a:5:{s:12:"polloptionid";i:330;s:6:"nodeid";s:6:"522023";s:5:"title";s:65:"Yanlış yapmışsın; HAYIR, yalan söylese de birşeyler devam ederdi.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:331;a:5:{s:12:"polloptionid";i:331;s:6:"nodeid";s:6:"522023";s:5:"title";s:28:"Senin seçimin bilemeyiz biz!";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Çok iyi yapmışsın zaten oyumuda bu yönde kullandım ama bence sen bana yalan söyledin hocam dürst olsaydın inanki hiç kızmazdım neden hocam neden beni umutlandırdınız neden benim güvenimi sarstınız ben sizi sevip inanmış ve güvenmiştim deseydin bam teline vurmuş olurdun 12 de 12 tam isabet olurdu parocum. BAZEN BÖYLE İNSANLARA KUSURLARINI YÜZÜNE VURMAK DAHA İSABETLİ OLUYOR. Bari sana yaptı bu vesileyle başkasına yapmaz .....Hocada olsa iyi bir derse ihtiyacı var anlaşılan..
    <div>Dusunmeden konusmanın cezası konustuktan sonra dusunmeye mahkum olmaktır.Oyle horozlar vardır kı ottuklerınde gunesin dogdugunu sanırlar.En buyuk cezaevı cahıl bır ınsanın kafasının ıcıdır.</div><br />

Yorum

Sevgili parano oğlum,

Hocan niye sana doğruyu söylemeyip kaçak oynadı anlayamadım. Hoca sana söz vermiş ama sözünü tutamamış olabilir. Sen yine de yalancı ve sahtekar kelimelerini kullanma. İnsanlara önyargılı davranma. Eleştirdiğimiz insanların daha sonra haklı yönleri olduğunu da görebiliyoruz. Olay bizim düşünmediğimiz bir boyutta olabiliyor. Bu olayda Hoca tamamen hatalı gibi görünmekle beraber temkinli ve sakin olmakta fayda var.

Bu arada başka forumda gördüm. Kesske ile arkadaşlığın hayırlı olsun. Aşk güzel şeydir. Kalıcı bir sevgiye dönüşmesini dilerim. Annelerin haberi olması lazım böyle şeylerden ama hadi neyse Ama merak ettiğim birşey var, siz bu sitede tanışıp yazışıp dışarda mı görüştünüz nasıl oldu, merak kötü şeydir ama annelik işte :lol:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pozitif_pozitif
        Çok iyi yapmışsın zaten oyumuda bu yönde kullandım ama bence sen bana yalan söyledin hocam dürst olsaydın inanki hiç kızmazdım neden hocam neden beni umutlandırdınız neden benim güvenimi sarstınız ben sizi sevip inanmış ve güvenmiştim deseydin bam teline vurmuş olurdun 12 de 12 tam isabet olurdu parocum. BAZEN BÖYLE İNSANLARA KUSURLARINI YÜZÜNE VURMAK DAHA İSABETLİ OLUYOR. Bari sana yaptı bu vesileyle başkasına yapmaz .....Hocada olsa iyi bir derse ihtiyacı var anlaşılan..
        Kusurlarını yüzüne vurmayı söz konusu kişi yalancı biri olduğunda iyi, güzel, yararlı bulmuyorum.

Bir başlık açmıştım: "Yalan Bitmez, Yakalansa Bile" die. Yalancıya yalanını yüzüne vur. Zaten yalancı ya; "Ben kötü birşey yaptım" die damga yemek istemez, yalancı olduğunu doğru söyleyerek açığa çıkarmak istemez. Yalancı, yalancı olmadığını belirtmek için hep yalan söyler.

O hocam da o tarzlardan. Bi de beni bağlamıyor o. Yani ille onunla birşey yapmam gerekmiyor tez konusunda. O olmazsa başkası olur :lol: . Yalancıysa kendi kaybetmiştir. FELSEFEM BU!

Orjinal yazı sahibi: (?.) Anne İyimser
        Sevgili parano oğlum,

Hocan niye sana doğruyu söylemeyip kaçak oynadı anlayamadım. Hoca sana söz vermiş ama sözünü tutamamış olabilir. Sen yine de yalancı ve sahtekar kelimelerini kullanma. İnsanlara önyargılı davranma. Eleştirdiğimiz insanların daha sonra haklı yönleri olduğunu da görebiliyoruz. Olay bizim düşünmediğimiz bir boyutta olabiliyor. Bu olayda Hoca tamamen hatalı gibi görünmekle beraber temkinli ve sakin olmakta fayda var.

Bu arada başka forumda gördüm. Kesske ile arkadaşlığın hayırlı olsun. Aşk güzel şeydir. Kalıcı bir sevgiye dönüşmesini dilerim. Annelerin haberi olması lazım böyle şeylerden ama hadi neyse Wink Ama merak ettiğim birşey var, siz bu sitede tanışıp yazışıp dışarda mı görüştünüz nasıl oldu, merak kötü şeydir ama annelik işte Laughing
        Hocamın karakterinde yalancılık olsa da bana söylediği yalanların nedeni:

1. yalanlarında (bana bedava yurt sağlayacak olması, yurt dışından birilerinin gelecek olması) :

bunun nedeni avı tuzağa düşürmek. Yani; belki yazın kalmak istemeyecek beni çekmeye çalışmak.

2. yalanı (tavla oynaması) :

Beni tanımamış olması. Bana inanın; tavla oynuyorum deseydi hiç bu hallere düşmezdik, sadece etkilenirdim niye tavla oynadı die. Orta yolunu bulurduk konuşarak. (Tavla oynamadığı zamana denk getirirdik buluşmalarımızı) Sonuçta onun da eğlenme hakkı var. Bana sadece kandırılmak koyuyor, başka bir tabirle salak yerine konulma!!!

Tabirlerim konusunda haklısın. Ama ben eminim ki dedim. Kötü şeyler olsa da.

(?.) annem iyimser kusura bakma: birgün Aşkım Kesskem'i elini öpmek üzere yanına getirecem

Evet siteden tanıştık. Sonra da dışarıda buluştuk Anneler her zaman oğulları hakkında doğru tahminde bulunurlar

Sevgiler ve de Saygılarla...

Yorum

Kesinlikle doğru yapmışsınız. Belki geçerli sebepleri vardı. :?: Fakat sizden çaldığı zaman yolunuzu ayırmanız için yeterli bence. Çünkü kimsenin zaman kaybınıza sebep olmasına izin vermemeniz gerekir. Ki siz de bunu yapmışsınız. İçiniz rahat olsun. Siz kendisine haber de vermişsiniz birlikte çalışamayacağınızı. Yapmanız gerekeni en iyi şekilde yapmışsınız.

Allah'a emanet olun.
          AVUÇİÇİ KADAR MUTLULUK YETER...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eyrl
            Kesinlikle doğru yapmışsınız. Belki geçerli sebepleri vardı. :?: Fakat sizden çaldığı zaman yolunuzu ayırmanız için yeterli bence. Çünkü kimsenin zaman kaybınıza sebep olmasına izin vermemeniz gerekir. Ki siz de bunu yapmışsınız. İçiniz rahat olsun. Siz kendisine haber de vermişsiniz birlikte çalışamayacağınızı. Yapmanız gerekeni en iyi şekilde yapmışsınız.

Allah'a emanet olun.
            Sağolun hak veren yorumunuz için. İnanın ben de sizin gibi düşünüyorum ama yine de benim kafası karışık vicdanım deşeler durur eski şeyleri.

Yorum

vicdanına söyle boşyere seni üzmesin.kesinlikle en doğrusunu yapmışsın.hocaların çoğunda umursamazlık var.bu konuda bende sıkıntı yaşadım.geldikleri konumun tadını çıkarmaya çalışıyorlar galiba onlarıda hoş görmek gerek :lol: ama bizim vaktimizin kıymetli olduğunuda, aarada senin yaptığın gibi hatırlatmakta fena olmaz :lol:
              <div>Neşe ve Muhabbetle kalın......</div><br />

Yorum

http://e-psikoloji.com/modules.php?n...r=asc&start=15

Yerinde bir başlık tanıtımı die düşünüyorum.

Yorum

Çok doğru yapmışsın parano. Eğer ondan alsaydın konunu hocan belki de yine seni yarı yolda bırakacaktı. İlişkide en önemli etken de GÜVEN'dir kesinlikle!!!

(Bu arada Kesske ile ilişkiniz hayırlı olsun. Mutluluklar dilerim ikinize. Ben girmeyeli neler olmuş burada böyle ya... Moderatörlermiz artmış -hayırlı olsun ve hepsine başarılar diliyorum- ,Siteye oyunlar bölümü eklenmiş, yıldızlar mıldızlar değişmiş falan... Güzel olmuş ama, siteye daha bi renk gelmiş. Üye sayısı bayağı artmış,Kendimi bi yabancı gibi hissettim. :roll: )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: geceyolcusu
                    Çok doğru yapmışsın parano. Eğer ondan alsaydın konunu hocan belki de yine seni yarı yolda bırakacaktı. İlişkide en önemli etken de GÜVEN'dir kesinlikle!!!

(Bu arada Kesske ile ilişkiniz hayırlı olsun. Mutluluklar dilerim ikinize. Ben girmeyeli neler olmuş burada böyle ya... Moderatörlermiz artmış -hayırlı olsun ve hepsine başarılar diliyorum- ,Siteye oyunlar bölümü eklenmiş, yıldızlar mıldızlar değişmiş falan... Güzel olmuş ama, siteye daha bi renk gelmiş. Üye sayısı bayağı artmış,Kendimi bi yabancı gibi hissettim. :roll: )
                    Sağol gece yolcusu fikrini paylaştığın için.

Kesske ile beraberliğimiz için güzel dileklerin için sağol.

Yorum

Bazı hocalar böyle..çoğu zaten umursamaz öğrencileri..Bu yüzden hoca bana yalan söyledi falan diye düşünmene gerek yok..en doğrusunu yapmışsın..senin için kariyer önemli..yolunda devam et takılma böyle ufak ayrıntılara..

Yorum

:lol: :lol: Ohhh canıma deysin)))))) haketmişsin sen :twisted:

Siteye giremiyorum diye bir göbek atmadığın kaldı... :evil:

Ama ben yine de bir yolunu bulup girdim :twisted:

Ben senin esas neye kızdığını biliyorum Hocan tavlayı senle değilde başkalarıyla oynadığı için değil mi? :twisted:

Ya bu kadar da kıskanç olmayıver dostum... :twisted:

Demek siteye girememem seni çok güldürdü :twisted: ...bittin sen

Yorum

"OGRETMENLER" YALANCI GIBI BIRSEY OLMUS BU. HEPIMIZ OGRENCI OLDUK, BIZE YAKIN OGRETMENLERIMIZ OLDUGU GIBI SEVMEDIGIMIZ OGRETMENLERIMIZDE OLMUSTUR. SONUCTA OGRETMENLERDE INSAN VE HEPSININ KARAKTERLERI BIRBIRINDEN FARKLI. AMA BEN BU SEKILDE DUSUNULMESINE UZULDUM TABII... SONUCTA MESLEKTASLARIM... EXODUS DEMISKI:"Bazı hocalar böyle..çoğu zaten umursamaz öğrencileri.." BENDE BIR OGRETMENIM VE OGRENCILERIM BENIM HERSEYIM, ONLARIN DEGIL GUNLERINI DAKIKALARINI BILE BOS GECIRMELERINI GORUNCE UZULUYORUM. AMA DEDIGIM GIBI KISILIK FARKI BU. HER INSAN AYNI DEGIL BUNU BILIYORUZ. KIMSENINDE ZATEN KUTSAL BIR MESLEK OLAN "OGRETMENLIK" MESLEGINE GENEL ANLAMDA OLUMSUZ BAKACAGINI DUSUNMUYORUM...

Yorum

öğretmenler hakkında yorum yaparken bazıları kelimesini kullandım..hepsi öyledir dediğimi hatırlamıyorum..bu kadar alıngan olmayın..

Yorum

VALLA SEN KONUNUN HAKKINI VERMİŞSİN EN GÜZEL BİÇİMDE DAVRANMIŞSIN TEBRİKLER AMA ŞUNUDA ANLIYORUZ EĞİTİMCİLERİMİZ DAHA DUYARLI DAHA ÖZENLİ OLMALI YALAN VE DİĞER KÖTÜ DAVRANIŞ BİÇİMLERİNDEN UZAK DURMALI TOPLUMA DAHA İYİ ÖRNEK OLMALIDIRLAR
                              <div>AMAN HA YORUMLARIM BİLİMSEL BİR CALISMANIN URUNU DEGİLDİR:) 4-5 GUNDE OKUYUP ARAŞTIRIP YAZMADIM :) O AN AKLIMA GELDİ DUŞUNDUM TAŞINDIM EN UYGUN YORUMU YAZDIM<br /><br /><br /></div>

Yorum

İşleniyor...
                              X