Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kendinize özgü tespitleriniz nelerdir?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

benim gördüğüm o çevreden sanırım o insanların düşüncelerine ters bir ifade kullandığında yada o çevreye göre red olunan kabul görmeyen bir cümle kullanıldığında saçma sıfatını kullanıyorlar. insan bulunduğu toplumla anlaşamazsa o toplumdan kendi yolunu ayırır diye düşünüyorum.

benim gözlemime göre yalnızlığı seçen insanların tecrübesi daha yüksektir. rbk21 sen ne diyorsun bu gözleme?

Yorum

balık tutmak bu derecede üzücü aslında fakat balık tutmazsakta olmaz aynı amlamda hergün yediğimiz ette buna örnektir. tüm bunlara karşın şu ayeti de göz önünde bulundurmak gerek;

İbrahim Sûresi 32- O Allah ki, gökleri ve yeri yarattı, gökten su indirerek, onun aracılığı ile size rızık olarak çeşitli meyvalar ortaya çıkardı, O’nun buyruğu ile denizde yüzen gemiyi yararınıza sundu, nehirleri yararınıza sundu.

ayetiyle zaten canlıların bizim için neyle görevlendirildiği belirtilmiştir. Müslüman biri olarak bizim mümkün olduğu kadar az can yakmamız gerekmektedir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayallerinegemenligi View Post
        benim gördüğüm o çevreden sanırım o insanların düşüncelerine ters bir ifade kullandığında yada o çevreye göre red olunan kabul görmeyen bir cümle kullanıldığında saçma sıfatını kullanıyorlar. insan bulunduğu toplumla anlaşamazsa o toplumdan kendi yolunu ayırır diye düşünüyorum.

benim gözlemime göre yalnızlığı seçen insanların tecrübesi daha yüksektir. rbk21 sen ne diyorsun bu gözleme?

benim fikrimi almak istediğin için tşk bilmiyorum arkadaş iyi veya kötü herşey boş mutluluğu arayan insan mutlu olamaz

Yorum

sakin bu ne karamsarlık john puskin'in siktiret adlı kitabı var onu oku faydası olur

Yorum

çözüm bulmak için gittiğimiz ve tonla para verdiğimiz psikologların(hepsini demeyeyim ama birkısmı yada belki daha fazlası) umrunda değiliz.

Yorum

İşleniyor...
            X