Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bu oyunu aileme yapmak zorundayım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bu oyunu aileme yapmak zorundayım

merhaba arkadaşlar belki yazılarımı okuyanlar vardır tanıyanlar vardır artık dayanacak gücüm kalmadı bundan bir yıl önce ailemden psikolojik destek istedim beni devlet hastanesine götürüp ilaç yazdırdılar sonra hayde git okulunu oku ee bu iş böyle olmaz birilerinin durumun ciddiyetini anlaması gerekiyor
    ciddiyeti anladıktan sonra da yalnız bırakırlarsa da yapabileceğim bir şey yok.

Şimdi hayali bir psikolog uydurdum ve onun ağzından sorunlarımı yazdım ve yardıma ihtiyacım olduğundan bahsettim ailesi olarak destek vermeniz gerekiyor dedim eğer destek vermezseniz şöyle olur böyle olur filan diye yazdım

şimdi bu yazıyı mail olarak anneme göndereceğim annem okuduğunda bir doktordan kendisine benim için böyle bir mail geldiyse cidden bir problem vardır herhalde der ve ailemin yüzüne anlatamadıklarımı bu sayede dolaylı yoldan anlatmış olacağım ve
    ve anne ben kötüyüm demeden annem oğlum iyi misin diye soracak

arkadaşlar aile desteği olmadan psikolojik sorunları aşmamız çok zor ve sorunlarımı anlatamıyorum aileme bende bu yöntemi buldum sahtekarlığa giriyor ama birilerinin desteğine ihtiyacım var artık gücüm kalmadı
    Herşey ummadığın kadar güzel olacak.. sabret.

haklısın eğer ailenle iletişimin iyi olsa zaten psikolağa gitmek istemezsin ama psikolog seni ne kadar umursayacağı da meçhul!!!

Yorum

Saçmalık, peki ailen bu ciddi durum karşısında hayali psikolog ile yüz yüze konuşmak istediğinde ne yapacaksın? Destek istemişsin onlarda seni doktora götürmüşler bundan daha fazlasını beklemek zaman kaybı. Hiç bir aile "Benim çocuğum normal değil, çalışmasın, okumasın, üstüne gelmiyim, ne derse yapmaya çalışıyım" demez.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hartemes View Post
        Saçmalık, peki ailen bu ciddi durum karşısında hayali psikolog ile yüz yüze konuşmak istediğinde ne yapacaksın? Destek istemişsin onlarda seni doktora götürmüşler bundan daha fazlasını beklemek zaman kaybı. Hiç bir aile "Benim çocuğum normal değil, çalışmasın, okumasın, üstüne gelmiyim, ne derse yapmaya çalışıyım" demez.
        haklısın belki saçmalık bence değil zaten saçma olduğunu düşünsem böyle birşey yapmam herşeyi ayarladım amerikaya gönderiyorum psikologu o yüzden sorun yok , destek istemişsin onlarda seni doktora götürmüş diyorsun onu ben tek başıma elli kere yaptım şuan elimde bilmem kaç çeşit ilaç var belki devlet beni deli sanıyor , her neyse beni anlamamışsın sen benim konuşacak birilerine ihtiyacım var buda ailemden biri olmalı ee beni dinlemiyorlar susturuyorlar sende birşey yok deyip duruyorlar çünkü korkuyorlar böyle bir şey olursa okul hayatı biter geçiştirmeye çalışıyorlar çözümü bu şekilde olacak sanıyorlar noldu 1 yıldır her günüm zehir oldu artık yeter normal bir şekilde uyumak istiyorum nefes almak istiyorum şuan ders çalışmam lazım ama konsantre olamıyorum bu rahatsızlığım yüzünden her neyse dediğin gibi acizlik insanlara saçmalıklar yaptırtabiliyor

Yorum

kardeşim ben 4 yıldır senin bahsettiklerini yaşıyorum arkadaşlarım 4. sınıf oldular ben halen 2. sınıfım ve İSTEMEDİĞİM BÖLÜMÜ ZORLA OKUTTURUYORLAR! HAYATIMIN AĞZINA S..TILAR!

Yorum

ders çalışman lazımsa ders çalış bence direnip vakit kaybetme

Yorum

kendin asacaksın, ailenden yardım istemeyi bırak, kendin aş........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dejawu
                bu nasıl laf Allah aşkına ?
                benim dusuncem bu........

Yorum

ş ler basmıyor arkadaşın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dejawu
                    insanları etkileyebilecek noktada fikirlerinizde cimrilik yapın olmazmı
                    olmaz. dusuncem neyse onu soylerim. bana gore de kişi kendi başarmalı, başkalarından yardım bekleyerek zaman kaybetmemeli. kişi kendine yardım edecektir........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: schrödingerinkedisi View Post
                      kendin asacaksın, ailenden yardım istemeyi bırak, kendin aş........

KAtılıyorum.KEndi iradenle yapabileceğin bir durum bu. Önce Aşırı mükemmeliyetçilikten kurtar kendini.

Yorum

bir ara bu olayı aşmıştın, fazla uğramıyordun foruma...demekki tek başına kaynağını kurutamıyorsun ve birşeyler gene tetikliyor.

Yorum

kendi başına aşmak bir çözüm, oldukça zor ama kalıcı bir çözüm ama insan bunu yapmak istemeyebilir. yardım istemende hiç problem yok. sadece biraz daha olası yollar dene. ailenin saygı gösterdiği bir insan varsa etrafında onunla konuş. lisede misin bilmiyorum, üniversitede de var mı bilmiyorum ama rehberlik servisi gerçekten yardımcı oluyor. onlardan veya güvendiğin bir öğretmeninden yardım isteyebilirsin. internette tonla gerçek psikologlar, psikiyatristler var. bir mail oluşturup, bir kaç tanesini seçip atabilirsin. sana mail attıklarında ailenin telefonla arayıp referans alabileceği gerçek biri olması daha iyi olur. ayrıca senin oturup kendi başına yazacağın mailden daha profesyonel ve etki edici olacaktır.

bunlar ilk görünce aklıma gelenler. senin tasarladığın gibi bir oyun bence en son çare olarak düşünülebilir. ondan bir madde öncesinde sokağa çıkıp "yardım edin" diye bağırmak var

Yorum

hepiniz haklısınız fakat ben hastayım yaşıyamıyorum yani yalanı doğruyu düşünecek vaktim kaldığını düşünmüyorum bu sıcaklarda göğüs ağrıları kaş göz seğirmesi hiç çekilmiyor zaten beyin yanmış yeter be , beynim neyi kabullenmek istemiyor anlamıyorum kiminle konuştuysam abarttığımı çocukken böyle şeylerin yaşandığından bahsetti fakat benim beynim bir türlü anlamak istemiyor neyi zorluyor beynim bilmiyorum belki de kişiliğim bozulmuş olabilir fakat iyiyim dışarıya karşı arkadaşlarım tavırlarımdan rahatsız değil
                            yalan konusuna gelince belki de hepiniz haklısınız ama ailem dinlemiyor beni bir sorunum yokmuş gibi davranıyor onlar öyle yaptıkça ben daha da dibe batıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 'ahenk' View Post
                              bir ara bu olayı aşmıştın, fazla uğramıyordun foruma...demekki tek başına kaynağını kurutamıyorsun ve birşeyler gene tetikliyor.
                              foruma uğramama sebebim dersler başladı kız arkadaşım oldu yine bilinçaltıma attım arada bakıyordum ama yazmıyordum biraz biraz atlatacaktım ki bir sabah gözüm seğirmeye başladı tekrar göğsüm sıkışmaya başladı kendimi aşşağılık bir hayvan gibi hissettim

Yorum

İşleniyor...
                              X