Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sizi kıran bir insanı kaç kere affedersiniz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sizi kıran bir insanı kaç kere affedersiniz?

Sizi kıran bir insanı kaç kere affedersiniz? Sürekli hata yapan bir insanı devamlı affedermisniz? Sınırınız nedir bu konuda? Bilmiyorum bazı konularda ben fazla esnek olamıyorum, özellikle saygısızlık yapılıyorsa. Benim en fazla verdiğim şans 2 yada 3. kez aynı hata tekrarlanırsa siliyorum o kişiyi. Sizce 3 şans vermek yeterlimi?
    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

yaptığı yanlışlığa bağlıdır. kimi hatada birdaha şans verme durumu dahi olamaz

ama bazı hatalarında görmezden gelip defalarca şans verilebilir

Yorum

hataya bağlı bencede
      dediğin gibi saygısızlık olursa affetmem zor oluyor

ama yınede ben bu konuda kendıme guvenmıyorum affetmeme konusunda yani :lol:
      yüzüme gülünce karşımdaki herşeyı unutabılıyorum nedense :lol:

Yorum

ben cok kotu bir huy oldugunu bildigim halde kolay kolay affedemiyorum ama bu gune kadar gordugum tek insandir esim, yuz kere milyon kere yapilsada ona kotuluk, hic kin tutmaz her seferinde bikmadan usanmadan affeder, ve ona ne kadar buyuk bir kotuluk yapilmis olsa da asla kimsenin arkasindan konusmaz, kotulemez

Yorum

1 kere hayalkırıklığı yaşıyorsan bu karşındakinin sorunudur
          2 kere hayalkırıklığı yaşıyorsan bu senin sorunudur

hani biraz spam maille gelen cümlelere benziyor ama bence doğru bir yaklaşım. Aynı kişinin seni 2. kez aynı şekilde hayal kırıklığına uğratması senin 1. deneyimden ders almadığını ve davranış/beklentilerini bu 1. hayal kırıklığına göre ayarlayamadığını gösterir. Ve 2. kez hayal kırıklığı yaşanır.
          Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
          -Buda-

Yorum

Affetmek ve unutmak, iyi insanların intikamıdır demiş sevgili Schiller, öyle doğru söylemiş ki..

Aslında affetmene bile gerek yok unut gitsin.. düzeltemiyorsan, uğraşmanın manası yok, boşa kürek çekmek misali...Sen o yokmuşcasına hayatına devam edersen, o birşeylerin ters gittiğini anlar, kendi kendini yer durur... :P

Ben silemiyorum, sosyal ortamım , konumum gereği, sildim diyemiyorum, böyle bir lüksüm yok.. en iyi yaptığım şey.. gülümseyip yok saymak..

Yorum

Ben bazılarını 50 kere affediyorum bazılarına ilk hatalarında bye bye. Daha affetmekle ilgili mekanizmamı oturtamadım. Şöyle düşünüyorum ama; eğer sen Allah'tan affedilmeyi diliyorsan, senin de affedici olman gerekir.

Yorum

Deniz bende çok affederdim ancak benim bu huyumu farkedenler artık kullanmaya iyi niyetimi suistimal etmeye başladılar ve bende artık olması gerektiği gibi olmaya çalışıyorum. Yani mesafe. Siliyorum dedim ama bu silme konuşmamak manasında değil, onu bende yapamıyorum, ben sadece araya mesafeyi koyuyorum ve artık o benim şüpheliler listemdedir. Çünkü artık önceki gibi ona güvenip şans vererek kendimi daha fazla kırdıramam.

Sen o yokmuşcasına hayatına devam edersen, o birşeylerin ters gittiğini anlar, kendi kendini yer durur...
                fregile bugün bunu uyguladım ve aynen yazdığın gibi oldu İnsanlar çok tuhaf, bazen gerçekten onları anlamakta zorlanıyorum... :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emirsen
                  Ben bazılarını 50 kere affediyorum bazılarına ilk hatalarında bye bye. Daha affetmekle ilgili mekanizmamı oturtamadım. Şöyle düşünüyorum ama; eğer sen Allah'tan affedilmeyi diliyorsan, senin de affedici olman gerekir.
                  İlk hatada affetmemek biraz haksızlık olur bence. Çünkü her insan hata edebilir, ama aynı hatayı devamlı devamlı yaparsa demekki seni önemsemiyor demektir. Ben o zaman affedemem. Küsmem yine konuşurum ama sırf Allah rızası için. Ondan korkmasam asla konuşmam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sevde_
                    .
                    Sen o yokmuşcasına hayatına devam edersen, o birşeylerin ters gittiğini anlar, kendi kendini yer durur...
                    fregile bugün bunu uyguladım ve aynen yazdığın gibi oldu İnsanlar çok tuhaf, bazen gerçekten onları anlamakta zorlanıyorum... :roll:
                    İşe yaramasına çok sevindim..

Yorum

E tabiki hayatınıza devam edeceksiniz. o varmış yokmuş. Ayrıca o yokmuşcasına hayata devam etmek nazıl bişey oluyor. Onu merak ettim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emirsen
                        E tabiki hayatınıza devam edeceksiniz. o varmış yokmuş. Ayrıca o yokmuşcasına hayata devam etmek nasıl bişey oluyor. Onu merak ettim.
                        Ona karşı soğuk ilgisiz davranmak gibi.

Yorum

Anladım küsmüyoruz silmiyoruz mesafe koyuyoruz. Sonra o kişi geliyor neyi yanlış yaptığını soruyor sonrada özür diliyor. Ne güzel.

Yorum

ben çok kez affettim affetrmeye de devam ediyom iyilikten maraz doğuyor ama

Yorum

Herhalde her insanın bir dayanma noktası vardır. Burama kadar geldi dediğimiz burun hizasında bir yer vardır ya hani
                              Bir de çekirgenin zıplama hakkı 3 galiba. Sürekli hata yapan birinin de iyiliği için bir tokat yemesi gerekiyor herhalde ki silkelenip kendine gelsin.Yoksa hayat boyu öyle gider.Ya da onun adam olmaya niyeti yoksa gitsin başkalarını gıcık etsin beni değil :roll:

Yorum

İşleniyor...
                              X