Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1 türlü dikiş tutturamıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 1 türlü dikiş tutturamıyorum

selam dostlar.Benim sorunum çok fazla fikir değiştirmek.Bazen diyorum hastayım ben çalışamam bazen cesaret geliyo bi işe atılmak istiyorum ama bu hastalıklar benim dengemi alt üst etti kesin bi kararlılık sezemiyorum kendimden...Geçmişimden bahsetmem gerekirse sf ,okb ile başladı her şey depresyon dan psikoza dönüüştü 7 yıl halüssülasyonlarla olmayan seslerle konuştum olmayan kokular duydum hayatım azap gibiydi doğru düzgün bi meslek edinemedim açıktan işletme yi bitirebildim..Hafızamı kaybettim.Şu an da beynim sanki 70 lik bir insan beyni gibi hissediyorum...AMa gel gelelim toplum da da bi yer edinmek istiyorum artık.İlaçlarla şöyle böyle hayatımı devam ettirebiliyorum sanırım...
    bi gün bakıyorum lokantalar acaip iş yapıyor lokanta açacam diyorum sonra vaz geçiyorum,kpss çalışmaya başlıyorum o da iki haftada pes ediyorum çünkü artık kafam almıyo bazı şeyleri çok ilaç kullandım çok hastalık ggeçirdim zekam gerilemiş gibi ghissediyorum.Memur olup da insanlarla muhatap olcam bu sefer zaten dalgın bi yapım var işimi aksatıp,uyarı almaktan kokruyorum.SOnra diyorum ki serbes mesleğim olsun ama ona da karar veremiyorum bi türlü...Sonunda gene su muhteşem soruya geldim,Ben napıcam,bu kadar yılı nasıl geçiricem?korkuyorum gelecekten

Bu aslında sadece senin problemin değil. ülkemizde pek çok kişi hatta "normal" diyeceğimiz pek çok genç aynı dertlerle muhattab oluyor. sana önerim ilk başta birinin yanında, bi markette yada ne bileyim buna benzer bi işe girip kendini psikolojik olarak iş hayatına adapte etmen olacaktır. kendi paranı kazanıp, ayaklarının üstünde durmaya başlayınca kafanda yeni iş planların daha oturaklı olacaktır. bırak şimdilik çok ileriyi düşünmeyi. bugün hayatını kazanmaya, bir önce çalışmaya başla. ileride seni nelerin beklediğini bilemezsin. Allah çok güzel bir kapı açacaktı sana... sadece umudunu kaybetme ve karamsar olma, gerisi zaten gelir.

Sağlıcakla kal.

Yorum

NAsıl anlatsam bilemiyorum hastalıktan mı ilaçtan mı çok pasifim ve olaylara anında mudahale edememe,dalgınlık gibi problemim var...benim nasıl bir işe girmem uygun olur sizce.Yani bi bankacı olamam çünkü kıvrak zekalı değilim,çok dikkat isteyen bi işte başarısız olurum..Sİzce nasıl bir işe girmem lazım.İşte çalışmadığım için iş ortamlarını bilmediğim için soruyorum nasıl bir mekanda işe başlamam lazım?

Yorum

Diyelim ki, memur oldun ve uyarın aldın.Ne olacak..

Ben 2 defa ceza aldım memuriyette.Üstelik 2 si de benim hatamdı. Birinde işe sakallı geldim .Birinde hiç haber vermeden o gün işe gitmedim.

Eee ne oldu.Uyarı cezası aldım hepsi o.dar.Gerçi yaptıklarım çocukça şeylerdi, şimdi olsa yapmam ama her ne ise.

.
        Senin durumunda ise hiç ceza veremezler.İlaç kullanıyorum, dalgınım dersin.Ceza verirlerse, mahkemeye verdin mi, sen kazanırsın.

Olmamış olayları olmuş gibi kabul edip, kendini birşeye başlamadan yıpratmak akıl kârı değil.Belki de işinde hızla yükseleceksin. Bilemezsin yarınlar ne getirir.Belki de çalışırken hastalığını yenmiş olacaksın.

Ayrıca şu ilaçları mümkün olduğunca kullanmayın arkadaşlar.İnsan iradesi, eğer sağlam motive olursan çok güçlüdür.
        O kötü düşünceleri engellemeye çalışma, bırak zihninden akıp geçsin. Sen sadece pozitif düşünmeyi bir an bile bırakma, bir an bile...

Ben 15 yıl boyunca, ağır obsesiflik yaşadım.O kadar ağır ki, kelimeler kifayetsiz kalır. Gittiğim doktorlar, hem doktor tedavisi, hem de ilaç tedavisi olmadan yani çift yönlü bir tedavi olmadan asla yenemeyeceğimi, bu yüzden verilen ilaçları kullanıp düzenli tedaviye gitmemi söylediler.

Ne ilaç kullandım, ne de doktora gittim.Bu bana biraz pahalıya mal oldu. Çok acı çektim. Ama sonunda ben kazandım.

Hastalığını iyi tanı, düzenli spor yap, kaliteli ve işin ehli yazarların kişisel gelişim kitaplarını oku ve insan iradesini hiççç hafife alma.
        KPSS ye hazırlan, kafana takılan kpss sorularını burada başlık açar sorarsın (KPSS puan türlerinin çoğunda puanlarım 95-100 arasındadır.Yani hatırı sayılır bir derece yapmıştım sınavlarda. yardımcı olurum soracağın sorulara.Eminim ki herkes de yardımcı olmaya çalışacaktır)
        2014 KPSS ye hazırlanmaya başla, iyi bir puan al ve işine gir, merkezi atama oalcağı için iyi puan alırsan sorun yok, atandıktan sonra ,bekarsan evlen ve yuva kur. İşinle, eşinle, çocuklarına ilgilen. O düşünceler aklına yine gelecektir.Yine önem verme, pozitif düşünce yapısından başka bir şey olmasın kafanda.

Geçmiş olsun.
        İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
        Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Obsesif_Fatihi View Post
          Diyelim ki, memur oldun ve uyarın aldın.Ne olacak..

Ben 2 defa ceza aldım memuriyette.Üstelik 2 si de benim hatamdı. Birinde işe sakallı geldim .Birinde hiç haber vermeden o gün işe gitmedim.

Eee ne oldu.Uyarı cezası aldım hepsi o.dar.Gerçi yaptıklarım çocukça şeylerdi, şimdi olsa yapmam ama her ne ise.

.
          Senin durumunda ise hiç ceza veremezler.İlaç kullanıyorum, dalgınım dersin.Ceza verirlerse, mahkemeye verdin mi, sen kazanırsın.

Olmamış olayları olmuş gibi kabul edip, kendini birşeye başlamadan yıpratmak akıl kârı değil.Belki de işinde hızla yükseleceksin. Bilemezsin yarınlar ne getirir.Belki de çalışırken hastalığını yenmiş olacaksın.

Ayrıca şu ilaçları mümkün olduğunca kullanmayın arkadaşlar.İnsan iradesi, eğer sağlam motive olursan çok güçlüdür.
          O kötü düşünceleri engellemeye çalışma, bırak zihninden akıp geçsin. Sen sadece pozitif düşünmeyi bir an bile bırakma, bir an bile...

Ben 15 yıl boyunca, ağır obsesiflik yaşadım.O kadar ağır ki, kelimeler kifayetsiz kalır. Gittiğim doktorlar, hem doktor tedavisi, hem de ilaç tedavisi olmadan yani çift yönlü bir tedavi olmadan asla yenemeyeceğimi, bu yüzden verilen ilaçları kullanıp düzenli tedaviye gitmemi söylediler.

Ne ilaç kullandım, ne de doktora gittim.Bu bana biraz pahalıya mal oldu. Çok acı çektim. Ama sonunda ben kazandım.

Hastalığını iyi tanı, düzenli spor yap, kaliteli ve işin ehli yazarların kişisel gelişim kitaplarını oku ve insan iradesini hiççç hafife alma.
          KPSS ye hazırlan, kafana takılan kpss sorularını burada başlık açar sorarsın (KPSS puan türlerinin çoğunda puanlarım 95-100 arasındadır.Yani hatırı sayılır bir derece yapmıştım sınavlarda. yardımcı olurum soracağın sorulara.Eminim ki herkes de yardımcı olmaya çalışacaktır)
          2014 KPSS ye hazırlanmaya başla, iyi bir puan al ve işine gir, merkezi atama oalcağı için iyi puan alırsan sorun yok, atandıktan sonra ,bekarsan evlen ve yuva kur. İşinle, eşinle, çocuklarına ilgilen. O düşünceler aklına yine gelecektir.Yine önem verme, pozitif düşünce yapısından başka bir şey olmasın kafanda.

Geçmiş olsun.
          ilaçları kullanmam lazım hayatımı devam ettiremiyorum başka türlü psikotik rahatsızlığım var nasıl desem pek irade ile alakası yyok gibi.Ben de kullanmak istemiyorum faydası olduğu kadar zararı da var ama hem kendim hem ailemin iyiliği için şimdilik kullanmam lazım.
          Bana da aynı şey söylendi ilaç + terapi .Terapiyi şimdilik bıraktım psikologumun faydasını göremeyeceğimi anladım çünkü beni bi gr bile anladığı yok.Aynı dilden konuşamadık.Ben sizden (hastalığı yaşayıp ta iyileşmiş) yardım almak isterim eğer ilgilenebilirseniz benimle mutlu olurum.
          Doğru söylüyorsunuz spor yaptığımda deşarj oluyorum gerçekten iyi geliyor,kişisel gelişim kitaplarını okuyorum dr.AMen in kitaplarını,doğan cüceloğlu vb ... yazarın ismini hatırlayamıyorum ama geçenlerde' %100 düşünce gücü' kitabını okudum bana baya cesaret verdi diyebilirim.Kpss de puanınız çok iyi.O kadar alabileceğimi sanmıyorum ama 87 civarı alsam atanma imkanım olmaz mı?
          bir hafta önce deneme sınavı yaptım 66 aldım 2012 kpss çözdüm .Şuanda işin başındayım ama hedefim 87 almak ..Bu arada cümlelerim biraz karışık olabiliri,düşüncelerimi toparlamada epeyce zorlanıyorum.

Yorum

Cümlelerin karışık değil, kendini gayet iyi ifade ediyorsun. ilaç kullanmak ayıp değil. bende kullanıyorum ilaç, Allah hepimize acil şifalar versin. inan ilaç kullanıp saklayan bi dünya insan var. yani sandığından daha fazla kişi ilaç kullanıyor. demek istediğim; kendini güçsüz hissetme, sen yanlış bişey yapmıyorsun. aksine iyileşmek için ilaç kullanıyorsun. umarım kısa zaman sonra ilaca da ihtiyacın kalmaz. ama bir psikoloğa gitmen senin için çok faydalı olacaktır. eğer terapi ücretleri çok geliyorsa ssk psikologları var. ben bi dünya özel psikoloğa gittim hiçbirinden memnun kalmadım, beni anlayan psikolog ise bir ssk psikoloğuydu ve benim için çok emek harcadı. yani ssk psikologlarını "onlar ilgilenmiyodur" diye kestirip atma, çok iyi terapsitler var ssk'da. sana en yakın hastaneye hemen bir randevu al.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Keep Your Distance View Post
              Cümlelerin karışık değil, kendini gayet iyi ifade ediyorsun. ilaç kullanmak ayıp değil. bende kullanıyorum ilaç, Allah hepimize acil şifalar versin. inan ilaç kullanıp saklayan bi dünya insan var. yani sandığından daha fazla kişi ilaç kullanıyor. demek istediğim; kendini güçsüz hissetme, sen yanlış bişey yapmıyorsun. aksine iyileşmek için ilaç kullanıyorsun. umarım kısa zaman sonra ilaca da ihtiyacın kalmaz. ama bir psikoloğa gitmen senin için çok faydalı olacaktır. eğer terapi ücretleri çok geliyorsa ssk psikologları var. ben bi dünya özel psikoloğa gittim hiçbirinden memnun kalmadım, beni anlayan psikolog ise bir ssk psikoloğuydu ve benim için çok emek harcadı. yani ssk psikologlarını "onlar ilgilenmiyodur" diye kestirip atma, çok iyi terapsitler var ssk'da. sana en yakın hastaneye hemen bir randevu al.
              sağol teşekkür ederim ama ancak son rotüşleri de yaparak cümleler son anda karışık olmaktan kurtarıldı.Şu ana kadar yanılmıyorsam 3 ayrı psikologa gittim biri özel ikisi ssk dan.
              senin dediğin gibi devletteki psikologlar daha çok önemsiyo daha çok yardımcı oluyolar.Bİ tanesi bana çok yardımı dokunacak gibiydi ama o izmirde her zaman gidemezdim iki kez görüşebildim.Diğeri bulunduğum şehirde bi bayan aslında çok özel sırlarımı da anlatmama rağmen yine de bana faydası olamadı,ilgilenmedi demiyorum kesinlikle bayan bana en azından 20 dk sını ayırıyordu bazen yarım saat görüştüğümüzde oluyordu ama bana yardımı olmadı yani beni iyileştirecek bi potansiyeli yoktu.Ama dediğin gibi devletteki psikolog ve psikiyatrisler gerçekten daha iyi...

Yorum

Hangi ilde yaşıyorsun peki? İstanbul?

Yorum

Balıkesir 'de yaşıyorum.Yolculuğu sevmediğimden İzmirdeki dr a da gidemiyorum.

Yorum

hmm... ne yazık ki oradan tanıdığım bir terapist yok ama http://www.tavsiyeediyorum.com/ sitesinden balıkesirde ki psikologları bulabilirsin. eminim seni anlayan birini bulursun. mesaj atabilirsin yada bazı terapistler mail adreslerini sayfalarında paylaşıyor ordan terapistlerle iletişime geçebilirsin.

bu arada, bu siteyle alakam yok, amacım reklamını yapmak değil, sadece arkadaşa bir yardım. eğer site paylaşmak yasaksa; herhangi bir mod linki silebilir yada ben silebilirim.

Acil şifalar şimdiden.

Yorum

İşleniyor...
                    X