Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Belki de bugün son günün

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Belki de bugün son günün

Belki de bugun hastalıkla yaşadığın son gündür...

Kendinizi bi kanser li insanın yerine koyduğunuzda her şey önemini yitiriyor değil mi?

O bunu demiş şu şunu demiş hiç bi önemi kalmıyor.Kin,nefret hiç biri kalmıyor,mal hırsı kalmıyor...

Bu güne en güzel günün olması için şans ver...Belki de bugun hastalıkla yaşadığın son gün olur,tüm acılar biter,hayat yeniden başlar...........

Böyle dediğim günleri saysak yıllar olur değişen hiç bir şey olmadı..
    ....

Yorum

Demek ki iradeni tam olarak sahaya yansıtamamışsın.
      Yani olayı içselleştirememişsin.Dolayısı ile aslında kendini de inandıramamışsın, mücadele edeceğine...

Yoksa biz nelerle boğuşdukta, sonra bir gün ansızın kestik korkularla bağımızı.
      İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
      Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serhat_ View Post
        Böyle dediğim günleri saysak yıllar olur değişen hiç bir şey olmadı..
        Gerçekten kendine inanman gerekiyor ama.

Ne olur sanki bugününe izin versen inan hiç bir zarar etmezsin daha faydasını görürsün..Bugunüm güzel geçeçk de inandır kendni.

Aynı şekilde hastalığının da son günü olacak belki de....

Yorum

Mark Twain in çok sevdiğim bir sözü vardır. Demiş ki; Her güne hayatının en güzel günü olması için şans ver.
          İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
          Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Obsesif_Fatihi View Post
            Mark Twain in çok sevdiğim bir sözü vardır. Demiş ki; Her güne hayatının en güzel günü olması için şans ver.
            Ben de çok severim ve artık uygulamaya koyulmanın vakti geldi : )

Yorum

Aslında sadece boğuştuğumuz hastalıklar değil hayatın her alanında pozitif düşünce ile yeni bir başlangıç çok önemli.
              Hatırlıyorum da, üniversite sınavlarına hazırlanırken sürekli ders planı yapardım, ve sürekli de yenilerdim. Bu daha mükemmel ders planı diye. Ama aradan aylar geçerdi, her gün kalkıp yeni bir ders planı yapardım ama ders çalıştığım günler bir elin parmaklarını geçmezdi.

Teori de süperdim, pratik nerede ise sıfır.
              Sonra dedim ki, ben çalışmaya başlamazsan, istediğim kadar mükemmel olsun düşüncelerim, hiçbir işe yaramaz.
              Bir yerden başlayın ama takıntı konusunda sakın yaşadığınız olaylar arasında illiyet bağı kurmayın.

Bu yüzden, anında ve hiç geriye dönüp bakmadan yeni bir hayata başlamak lazım. Geriye dönüp baktığında, ya da kafanda ince hesaplar yaptığında kaybediyorsun.
              Özellikle insan beyni, her olay arasında, birbirinden bağımsız da olsalar, öyle kurgular kurup, o olayları öyle bir şekilde birbirine bağlıyor ki, buna kendinizi kaptırdığınızda hastalık geçmiyor.
              Malcolm X

Yorum

İşleniyor...
              X