Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ben hep aynı benim | Herşey geri sarıyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ben hep aynı benim | Herşey geri sarıyor

Değişmek istiyorum bazı şeyleri değiştirmek istiyorum ama olmuyor % 98 aynı kafayla gidiyorum yoluma %2 çareler üretiyorum sorunlarıma neyse bakıyorum herşey hoşgüzel oldu ben istediğim ben oldum , aradan 1 saat veya daha az veya fazla geçiyor herşey geri sarıyor yine o başbelası aptal sorunlar hayatımda istemediğim şeyler boy gösteriyor bu sefer bulduğum çarelerde işlemiyor nedense sanki çarelere vucudum direnç gösteriyor . Yani bedenim acı bedenin varlığıyla bütünleşmiş gibi . Hiçbirşey yolunda değil herşey yolunda demek isterdim .. Değişemiyorum

Kaç yaşındasınız?

Yorum

sen sorunlarını buraya yazmışmıydın ben sürekli takip edemiyorum
      sorunların neyse onagöre çözüm arayalım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HiperaktifHipotalamus View Post
        Değişmek istiyorum bazı şeyleri değiştirmek istiyorum ama olmuyor % 98 aynı kafayla gidiyorum yoluma %2 çareler üretiyorum sorunlarıma neyse bakıyorum herşey hoşgüzel oldu ben istediğim ben oldum , aradan 1 saat veya daha az veya fazla geçiyor herşey geri sarıyor yine o başbelası aptal sorunlar hayatımda istemediğim şeyler boy gösteriyor bu sefer bulduğum çarelerde işlemiyor nedense sanki çarelere vucudum direnç gösteriyor . Yani bedenim acı bedenin varlığıyla bütünleşmiş gibi . Hiçbirşey yolunda değil herşey yolunda demek isterdim .. Değişemiyorum
        Sakın pes etme. En uzun yolculuklar bile, bir adımla başlar.

Ben de hastalığımla mücadele etmeye başladığımda, senin durumunu yaşamıştım.

Şu an çok kritik bir durumdasın. Ya pes edeceksin ya da sorununu yeneceksin. Devam etmelisin. Bu süreç böyle de işleyebiliyor.
        Her düştüğünde pes etme, ayağa kalk.

Ben 1 yıl boyunca gel gitler yaşadım, sürekli azalan gel gitlerdi. Ve sonunda yendim.

Kritik bir eşiktesin, moralini bozma, pes etme.

Yapman gereken şey, hastalığınla doğrudan mücade etmemek.Onu yok saymak.Başka bir sihirli değnek yok.

Rahatsızlıklarımız, mantığa dayanmıyor. Mantık kılıfı içinde gelse de, mantığa dayanmıyor.Bu hastalığa mantıklı cevaplar üretme, sadece olumsuz düşünceleri muhatap alma.
        Bak ben şöyle yapmıştım.Bir kağıda yazmıştım
        1- Oğlum, sen hastasın bunu kabul et.
        2- Senin olumsuz ve rahatsız edici düşüncelerin hastalığından geliyor
        3- O halde, pozitif düşün, pozitif yaşa. Bir an bile, 1 saniyelik zaman diliminde bile,hastalığa cevap verme.

Çok zor oldu ama çok da güzel oldu
        Şu an mutluyum, bomba gibiyim...Darısı sizlerin başına
        İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
        Malcolm X

Yorum

Bu arada kardeş, en önemli ve kilit nokta şu: Hastalığa çareler üretmemek.
          Bu hastalık tek bir şekilde yaşamını sürdürür. Onu muhatap alırsan..

Sen ve senin gibiler çare ürettikçe batağa saplanıyorsun.her platformda söylüyorum, çare üretmeyin.Her soruna ayrı ayrı çare de üretmeyin.Sorunlar bitmez ki...

Bataklığı kurutun. Mantıklı cevaplarla kendinizi rahatlatıp hastalığı yeneceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.
          Bu rahatsızlık beyinde olup bitiyor. Bunu beyninizi kullanarak(!) yenemezsiniz.Sürekli sizi kendi savaş alanına çekiyor.

Hasta olduğunuzu kabul edin ve pozitif düşünerek yola çıkın. Olumsuz düşündükçe, negatif enerji ile dolarsınız...
          Tüm içtenliğinizle, kendinizi sevin, hastalığı muhatap alacak davranışlardan kaçının ve pozitif düşünün.

Ben 15 yıl boyunca çok ağır obsesif geçirdim, bugün eser yok rahatsuzlığımdan. Tecrübelerime güvenin. Hemen hemen her psikolojik rahatsızlıkta benim bu yöntemler etkili olur.Çünkü farklı rahatsızlıklar yaşayan arkadaşlara tavsiye ettim, iradesi sağlam olanlar kurtuldu,iradesi biraz zayıf olanların ise sorunları azaldı.

İlk başta dediğim gibi, bu hastalık, bünyenizde tek bir şekilde yaşamını sürdürür. Onu muhatap alırsanız...
          Onun yaşaması için sizin çareler üretmenize ihtiyacı var.Bu şekilde onu muhatap alıp, besliyor olacaksınız.

Mantıksız bir şeydir yaşadıklarımız...Mantık kılıfı aramayın
          İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
          Malcolm X

Yorum

Sorumluluk ileriye, suçluluk ise geriye bakar...

Yorum

avatarını değiştirmekle işe başlayabilirsin mesela

Yorum

Joker candır

Yorum

Joker benim adamım kanka

Yorum

Bir ara eckhart'ın turkçe videolarını cok izlerdim youtube'dan.
                    Sonra çeviri yapan kişi birçoğunu kaldırdı nedense.
                    Neyse alacağımı aldım zaten.
                    Acı bedeni deyince aklıma ilk o geliyor direkt...

Yorum

Acı bedenle hakkında detaylı bilgi isteyenler buraya bakabilir ==> http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...Ct%FCnle%FEmek

Yorum

İşleniyor...
                      X