Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kötüde olsa ''kötü'' diyemiyorum hiçbirşeye

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kötüde olsa ''kötü'' diyemiyorum hiçbirşeye

facesimde bi bayan ekli kendisi şarkıcı. nerden eklediysem şarkıcımısın dedim. yok hamamda tellallık yapıyorum dedi.
    aman ne komik gıdıkla
    bende seni spiker zannetim dedim.

insan bi kliplerimi izler dedi. ben dedim müzikle ilgiliyim ama hastayım diye yapmıyorum, yapamıyorum. onun için klip falan bakmıyorum dedim. kadına. harbiden de öyleydi. bendeki bu kompleksde kimsede yok. ama kadınla biraz daha konuştuktan sonra komşu çıktık iyi mi. böyle olunca muhabbeti artırdı
    sanada yaparız diye bi cümle kullandı.

neyse gidip google yazdım meraktan, harbiden de kadına klip falan oho.. gazinolarda kadınlı kızlı söylüyor. millet oynuyor.. ankara havaları..

ama youtubede bi videosu var altına yazılan yorumları görseniz.

- ulan teyze sana albüm yapanın...

başkası

- ne olacaktı BİRANE KARISI İŞTE zengin bir balık bulunca hemen oltayı çekmiş

bi kız yazmış; gözlüğe bak tipe bak sarkıyı mahvetmıs yazık bu guzelım sarkı senın gıbılerın agzında oyuncak olmus .... yorumlara okudukça güldüm

kaç tane yorum var nerdeyse hepsinden olumsuz not almış. hatta bazıları küfür ediyor. kadına dedim ki izledim kliplerini. ''nasıl beğendin mi'' dedi. yorumlara baktın mı dedim cevap vermedi. birden herkes gibi millete katılıp ''sana klip çekenin..'' diyecektim ) demedim tabi.

emek verilen herşey güzeldir dedim sağol canım dedi ama kadın ve çevresi harbiden genel ev çalışanı gibi.. klipteki ortama baktım hep pavyon kızları erkekleri falan. kadındaki ses öküz gibi. şarkının içine etmiş..... bizim millet bazı şeylerde haklı yani. içimden dedim ''ya ben bu ortamlarda şarkı söyleyip senin gibilerle muhatap olup milletten olumsuz not alacağıma ölürüm daha iyi'' buda mesela yani.

ama bide şöyle birşey var bence. ben o kadının yaptığını bile yapamıyorum belki çirkinde olsa. belkide parayı götürüyor. belkide çok tandığı insan var. öylede böylede çirkinde olsa sesi kötüde olsa yol almış. yapılan eleştiriyi ise hiç takmıyor. ama bi şarkıcıyı toplum şarkıcı sanatçı yapmaz mı. ben olsam başarısız olacağımı düşünüp yada insanlardan böyle not alacağımı bilsem bu işe kalkışmam. sonuçta insanlar seni dinleyecek. bu işi kendin için yapmıyorsun sadece insanlar seni dinlesin diye yapıyorsun öyle demi.

yani bizler eleştiri yaparken birşey kötü olsa bile çok yönlü düşünmeliyiz sanki. kadın bmw ye biniyor. ben, o, başkası... hep eleştiriyoruz. öyle yada böyle başarmış mı..! sanki biz çok daha iyisini yapıyoruz da. onu bile yapamıyoruz. tabi ben milletin yorumlarına katılmamazlık değil, ne o taraftan olabiliyorum ne bu taraftan. kadına bende derdim '' bu sendeki ses, ses ise beni götürüp denize atsınlar yenge'' haklıda olurdum belki.

ama kötüde olsa ben dalga geçemiyorum kötü diyemiyorum yaa.. her yerde de herşeyde de böyleyim ben..

ama öylede zannederim ki bu kadını dinleyen ikinci kez asla dinlemez ne bayan ne erkek.

ve hala facesimde yazıyor evli 2 de çocuğu varmış.

yani burda anlatmak istedğim olay şarkıcı olmak, olabilmek değil para, şan falanda değil... acaba biz insan olabiliyormuyuz her yerde.

ben belkide orda herkes gibi yorum yapsamda desem ki ''iyi olmuş'' falan başkası bana diyecekti ''bırak bunun neresi iyi pavyon karısı işte sese bak'' sonra onun görüşü ayrı, seninki ayrı. ne bilim yani.
    bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.
İşleniyor...
X