Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sf liler kendilerini nasil tanimliyor?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sf liler kendilerini nasil tanimliyor?

Simdi bu basliga elbette hosumuza gitmiyor gibi yada sen nerden bileceksin gibi cevaplar gelebilir
    Ama bu konuda dikkatimi ceken bazi hususlar var
    1)neden kendinizi surekli sf li olarak tanimliyorsunuz sf hastalikmi degilmi yoksa sosyal bi olgumu
    2) cevrenizdeki insanlara bu durumunuzdan bahsediyormusunuz
    3)kisiliginizle sf yi ozdeslestiriyormusunuz yoksa bazi olumsuz durumlardanmi kaynaklandi(size bagli yada size bagli olmayan nedenlerden
    4)yasaminizin sf ye bagli olan nedenlerden yada ondan bagimsiz oldugu zamanlarda kendinizi yada baskalarini sucluyormusunuz kendinizi kiniyormusunuz
    5)kendinizi kabul ettirecek yada tanimlayacak bi terime ihtiyaciniz varmi sosyal statunuzu nasil tanimliyorsunuz kendinizi nasil bi konumda goruyorsunuz
    6)gelecege dair planlariniz hedefleriniz varmi ve bunlar icin herhangi bir gayret gosteriyorsunuz
    7)en yakin cevrenizle ve karsi cinsle uyumunuz nasil

Sorularima ictenlikle cevaplar almayi umuyorum

çok soru var ben tek bi cvp verim. kendime böle bi tanım yapmam grurumu zedeler. delikanlının adamın psikolojisi bozulmaz

karakter farklılıklarının böle isimlendirilip hastalıkmış gibi bi kavram oluşundan çok rahatsızım

Yorum

Evet cevaplar uzun surebilir gucunuz yettigince cavaplamanizi isterim
      Cihan arkadas katilimin ve sıkı cevabin icin tesekkr

Yorum

1. SF hastalık, bir maske. O maskenin altında hepimizin farklı farklı kişilikleri var ama bunu ortaya çıkaramıyoruz işte.
        2. Yok ne bahsedeceğim, artık bahsetmiyorum. En yakın bir arkadaşıma ve bir de aileme bahsetmiştim sadece ama anlamıyorlar beni kendileri bunu yaşamadıkları için.
        4. Geçmişte yaşadığım şeylerden dolayı sosyal fobili olduğumu düşünüyorum o yüzden başkalarını çok suçluyorum aslında haklıyım da, ama kendime de çok fazla yükleniyorum.
        6. Planlarım var ama çok fazla gayret gösterdiğim söylenemez.
        7. Yakın çevremle aram iyi. Ama karşı cins ile sıfır. Hayatımda hiç bir kızla oturup muhabbet ettiğimi hatırlamıyorum.
        --------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

--------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post
          1. SF hastalık, bir maske. O maskenin altında hepimizin farklı farklı kişilikleri var ama bunu ortaya çıkaramıyoruz işte.
          2. Yok ne bahsedeceğim, artık bahsetmiyorum. En yakın bir arkadaşıma ve bir de aileme bahsetmiştim sadece ama anlamıyorlar beni kendileri bunu yaşamadıkları için.
          4. Geçmişte yaşadığım şeylerden dolayı sosyal fobili olduğumu düşünüyorum o yüzden başkalarını çok suçluyorum aslında haklıyım da, ama kendime de çok fazla yükleniyorum.
          6. Planlarım var ama çok fazla gayret gösterdiğim söylenemez.
          7. Yakın çevremle aram iyi. Ama karşı cins ile sıfır. Hayatımda hiç bir kızla oturup muhabbet ettiğimi hatırlamıyorum.

Karsi cins olgusu kisinin kendini yapisal olarak tanimlamasi icin cok gerekli zaten sf nin icinde bunun eksikligide var
          Sfliler neye yada kime bakarak kendini oyle tanmliyor blmyorum ama karsi cins olgusu bu konuda baya bi yuzde olustruyor kanisindayim

Yorum

İşleniyor...
          X