Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Serotonin - Derealizasyon - KANNA

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Serotonin - Derealizasyon - KANNA

arkadaşlar internette dolanırken ve bu forumdan bir arakadaşın tavsiyesi üzerine kanna bitkisini araştırdım.Güçlü bir serotonin geri alım inhibitörüymüş.Anksiyete ve depresyon üzerinde etkiliymiş ayrıca araştırmalarım sonucu dissosiyatif (depersonalizasyon, derealizasyon) bozukluğunu da tedavi ettiğini okudum sizleride bilgilendirmek istedim kanna hakkında vikipekiden bilgi aktarıyım buyru aşağıdaki link : http://tr.wikipedia.org/wiki/Kanna
    sizinde görüşlerinizi merak ediyorum.Üstelik bu bitkinin hiçbir yan etkisi ve bağımlılığı yokmuş ancak diğer antidepresan vs. ilaçlarıyla alınmıyormuş.

bu tür bitkilerin sentetik ilaçlar kadar etkili olacağını sanmıyorum.
    en tanınmış antidepresan bitki sarı kantarondur. denedim ama etki çok zayıf.
    triptofan da antidepresan etkisi olduğu iddia edilen bir amino asittir. denedim yine çok zayıf.
    bu iki doğal ürün 5hp ve st john's wort olarak reçetesiz eczanelerde bulunuyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
      bu tür bitkilerin sentetik ilaçlar kadar etkili olacağını sanmıyorum.
      en tanınmış antidepresan bitki sarı kantarondur. denedim ama etki çok zayıf.
      triptofan da antidepresan etkisi olduğu iddia edilen bir amino asittir. denedim yine çok zayıf.
      bu iki doğal ürün 5hp ve st john's wort olarak reçetesiz eczanelerde bulunuyor.
      sana katılmıyorum.En tanınmış antidepresan bitki sarı kantaron olabilir ama en etkili bitkinin sarı kantaron olduğunu düşünmüyorum.Kanna da mesembrin adlı güçlü serotonin geri alım inhibitörü yer alıyor ve bu da sarı kantarondan farklıdır.Etkisini daha çabuk gösteriyor.Ayrıca farklı alanlarda da kullanılıyor

Yorum

kanna bitkisini nereden bulabiliriz

Yorum

İşleniyor...
        X