Duyuru

Collapse
No announcement yet.

gerizekalı psikıyatrıstler

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• gerizekalı psikıyatrıstler

türkıyedekı doktorların yüzde 95 i salak nası doktor olmuslar sasılır. işe yaramayan ilacları verıolar bize
    Last edited by iyimser; 21-10-2013, 09:09 PM.

Orjinal yazı sahibi: fatih_baba58 View Post
    türkıyedekı doktorların yüzde 95 i salak nası doktor olmuslar sasılır.amına koyım işe yaramayan ilacları verıolar bize
    Aslında sorun psikiyatristlerden ziyade bir bilim dalı olarak psikiyatri.Çünkü beynimizin karmaşıklığı ve psikiyatride teşhis için sadece hastanın dinlenmesi,uzun süredir yeni moleküllerin piyasaya sürülememesi bunun temel sebebi.

Yorum

evet tıp bu konuda cok yawas ilerlıyor.bıtoterpin sen clopixol die bı ilac kullandınmı ignesıde var eski bı antıpsıkotık
      kilo aldırıomu

Yorum

Kullanmaz olaydım,bende negatif belirtileri azdırdı.Zannedersem pozitifleri fazla olanlara veriliyor.

Yorum

Yalnız konu başlığını görünce güleyim mi ağlıyım mı bilemedim Aslında doktorlar bir nevi üzerimizde deney yapıyorlar, bir ilaç verirler baktı yaramadı bir başkasını verirler bu böyle uzar gider. Sanırım esas sorun çoğu doktorun işinin hakkını verememesi, olan da tabi ki bizlere oluyor
          Şeytanla dans edersen şeytan değişmez; seni değiştirir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatih_baba58 View Post
            türkıyedekı doktorların yüzde 95 i salak nası doktor olmuslar sasılır. işe yaramayan ilacları verıolar bize
            Psikiyatristlerden çok fazla bir şey beklememek gerek. 100 milyar beyin hücresi var bunların birbiriyle bağlantısı olan 5x10^15 sinaps var. Anlayacağınız belki de doğanın en karmaşık aygıtıdır beyin. Tedaviye çalışılmak istenen işte bu organ. Psikiyatri bilmi 20 yüzyıldan beri aktif. 1950 yılında ilk ilaç tedavisine geçildi. Bana kalırsa bu bilim daha çok yeni ve metotları çok ilkel. Belki çok ileride yeni ilaçlar bulunur ve başarılı oluna bilinir. Şu an için psikiyatri tanı koymak dışında pek fazla iş yapamıyor. Bana göre her insan farklı bir hastadır ve bir avuç ilaç ile bu çeşitliliği tedavi etmeye çalışıyorlar. Biz de çaresiz bir şekilde şifa bulmak için kucaklarına atlıyoruz.
            Last edited by iyimser; 21-10-2013, 09:10 PM.

Yorum

aynen......hele bir tane gittiğim resmen kafadan çatlaktı az daha ben onu tedavi edecektim

Yorum

benim gittiğim doktor da pek bişey bilmiyor çaylak tı derdimi anlatıyom armut gibi yüzüme bakıyor ...

Yorum

Gerizekalı değiller elbette ama diğer tıp dallarına göre psikiyatriislerin işi zor.. Teşhis koyarken genellikle somut verileri yok, hastanın anlattığından bir şeyler çıkartmaya çalışıyorlar sorular sorarak vs. Belirtileri benzer olan o kadar kafa sorunu var ki onlarada hak vermek lazım..teknolojik alt yapısı güçlendirrilmeli hastanelerin ki onlarda işini rahatlıkla yapabilsinler..

KuzuZade
                  Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                  BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                  Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

aslında ilaç tedavisine hastaların yaklaşık üçte ikisi iyi cevap veriyor.
                    fakat o üçte iki bu foruma pek uğramıyor çünkü hallerinden memnunlar.
                    ilaç tedavisine yeteri kadar cevap veremeyenler bu tür forumlarda aktif.
                    ben tam cevap verdiğim halde bu tür forumları takip etmeye devam ediyorum!
                    ilaç tedavisine yeteri kadar cevap veremeyen yaklaşık üçte bir için yetersizlik psikiyatristlerin değil psikiyatri biliminin yetersizliği!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
                      aslında ilaç tedavisine hastaların yaklaşık üçte ikisi iyi cevap veriyor.
                      fakat o üçte iki bu foruma pek uğramıyor çünkü hallerinden memnunlar.
                      ilaç tedavisine yeteri kadar cevap veremeyenler bu tür forumlarda aktif.
                      ben tam cevap verdiğim halde bu tür forumları takip etmeye devam ediyorum!
                      ilaç tedavisine yeteri kadar cevap veremeyen yaklaşık üçte bir için yetersizlik psikiyatristlerin değil psikiyatri biliminin yetersizliği!
                      iyi bir tespit
                      ilaveten şunu söylemek isterim ki
                      psikiyatrlar çaresizlik içinde mevcut ilaçlarla hastalarını tedavi etmek için ellerinden geleni yapıyorlar tabii istisnalar hariç.
                      Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

İşleniyor...
                      X