Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Telkin Cd İle İyileşen Var mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

...................
    Last edited by hale46; 04-07-2015, 05:14 AM.

Yorum

......................
      Last edited by hale46; 04-07-2015, 05:15 AM.

Yorum

Epeydir görünmüyordun hale. Hoş geldin. Umarım daha iyisindir. Bence bu sitedeki en büyük savaşı veren insanlardan birisin. Hiç yılmadın ve hep taşma seviyelerinde gezindi sabrın. Neler çektiğini tahmin edebiliyorum. Telkin, terapi ve psikolog uygulamaları senin gibi zeki bir insana hiçbir fayda vermez. Biraz daha yönlendirilmeye açık, edilgen ve az düşünen bir birey olmalıydın buun için. Gerçi ben hiçbir şekilde telkin Cd si vs. şeyleri faydalı bulmuyorum ama sen denemediğim bir şey kalmasın diyorsun. Büyük bir güçle savaşıyorsun. Bence bir miktar kendini böyle kabullen. Günden güne değişmeyi beklemekten vazgeç. Sen mevsimden mevsime, yıldan yıla değişebilecek bir insansın.
        Orjinal yazı sahibi: hale46 View Post
        Psikoloğa gittim bugün . Bilinçaltı temizlemeden kişiye özel telkin cd sinden bahsetti . 3 ay boyunca dinleyip rüyalarım üzerinden sorunumu çözecekmişiz . Maddi karşılığı 2 bin . İyileşeceğimi bilsem herşeyimi veririm . Bir psikolog eşliğinde telkin cd si ile iyileşen var mı ?

Yorum

Tamam işte bana da bunu söylediler . Sadece cd yi dinleyecekmişim çok net rüyalar görmeye başlayacakmışım sonra da onlarla rüyalarımı paylaşacakmışım . Bilinçaltımı temizleyeceklermiş vs
          sadece cd dinleyerek rüyalar görülmez. üzgünüm ama bence kazıklıyorlar. 2 bin cd için çok büyük para, sakın kanma derim. benim dediğim çalışma pasif değil.

Yorum

Denize düşen yılana sarılır misali haklısın bir çıkış yolu arıyorsun.

Örnek verdiği hastalarla görüşme talep et tabii onlar da sahte olmasın da...
            Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Son çare olarak tercih edilebilir.

Osho'nun rüyalarla ilgili görüşü şu: bir insan içsel huzura sahipse hiç rüya görmez -nokta-. Rüya görüyoruz ama rüyada kimi, neyi gördüğümüz, ne zamanda olduğumuz, ne yaptığımızın hiç bir önemi yok. Tek önemli olan ne hissettiğimiz yani duygularımız. Osho diyor ki, gün içinde yaşadıklarımız nedeniyle hissettiğimiz duyguları doyasıya yaşayamadığımızda, beynimiz bunu uyurken rüya olarak karşımıza çıkararak kendisini ifade diyor, bir bakıma rahatlıyor. Uyumadan önce bilinçli telkinle rüyalarımızda neler hissedeceğimiz kolaylıkla kodlanabiliyor. Bu çok doğal. Ancak hayatı doyasıya yaşayan yatağa huzurla giren bir insan için geçerli değil bu telkin yöntemleri.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bagurel View Post

Osho'nun rüyalarla ilgili görüşü şu: bir insan içsel huzura sahipse hiç rüya görmez -nokta-. Rüya görüyoruz ama rüyada kimi, neyi gördüğümüz, ne zamanda olduğumuz, ne yaptığımızın hiç bir önemi yok. Tek önemli olan ne hissettiğimiz yani duygularımız. Osho diyor ki, gün içinde yaşadıklarımız nedeniyle hissettiğimiz duyguları doyasıya yaşayamadığımızda, beynimiz bunu uyurken rüya olarak karşımıza çıkararak kendisini ifade diyor, bir bakıma rahatlıyor. Uyumadan önce bilinçli telkinle rüyalarımızda neler hissedeceğimiz kolaylıkla kodlanabiliyor. Bu çok doğal. Ancak hayatı doyasıya yaşayan yatağa huzurla giren bir insan için geçerli değil bu telkin yöntemleri.
                Osho psikolog değil ki?? Rüyalar üzerine yapılmış çeşitli bir sürü araştırma var. Rüya görmek sağlıklı birşeydir. Osho'nun mantığı son derece yanlış. Rüyalarımı 3-4 senedir şifa aracı olarak kullanıyorum. Kesinlikle böyle doyum sağlama gibi bir sığ amacı yok. Orada çözümleyip bir daha yaşamadığım döngüler var mesela. Ayrıca rüyalarımda bedenimde yüzeye çıkacak fiziksel veya psikolojik rahatsızlıkları önceden haberini alıyorum. Çünkü bedende her bilgi var zaten, rüyalar o bilgiyi aktarıyor. Bu medyumluk vs. değil. Hayatı doya doya yaşamakla hiçbir alakası yok. Ben iyileştikçe rüyalarım berraklaştı ve çoğaldı. Tam tersine rüyasını hatırlayamayanlar, en sorunlu kişiler oluyor. Kendi özleriyle sezgileriyle iletişimde olamıyorlar, insan arındıkça rüyalarıyla daha fazla iletişim kurabilir. Osho gibi bir adam da bunları söylüyorsa vay halimize..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bagurel View Post

bagurel, osho'nun rüyalarla ilgili bir kitabı var mı?
                  beni enterese ediyor bu yazdıkları, acaba hangisini okuyalım, çok kitabı var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: niyehala View Post
                    Osho psikolog değil ki?? Rüyalar üzerine yapılmış çeşitli bir sürü araştırma var. Rüya görmek sağlıklı birşeydir. Osho'nun mantığı son derece yanlış. Rüyalarımı 3-4 senedir şifa aracı olarak kullanıyorum. Kesinlikle böyle doyum sağlama gibi bir sığ amacı yok. Orada çözümleyip bir daha yaşamadığım döngüler var mesela. Ayrıca rüyalarımda bedenimde yüzeye çıkacak fiziksel veya psikolojik rahatsızlıkları önceden haberini alıyorum. Çünkü bedende her bilgi var zaten, rüyalar o bilgiyi aktarıyor. Bu medyumluk vs. değil. Hayatı doya doya yaşamakla hiçbir alakası yok. Ben iyileştikçe rüyalarım berraklaştı ve çoğaldı. Tam tersine rüyasını hatırlayamayanlar, en sorunlu kişiler oluyor. Kendi özleriyle sezgileriyle iletişimde olamıyorlar, insan arındıkça rüyalarıyla daha fazla iletişim kurabilir. Osho gibi bir adam da bunları söylüyorsa vay halimize..
                    Tabii ki düşüncenize saygı duyarım; Osho'nun en iyisini bildiğinden emin değilim. Farklı fikirleri alabilmek için Osho örneğini verdim; çünkü bu kişi çok kitap çıkaran, aykırı davranışlarıyla seveni kadar antipati de toplayan birisi. Umarım yorumunuzda Osho'nun kişiliği etken olmamıştır. Ancak belirttiğiniz konuda kaynak verebilir misiniz?

Örneğin ben rüya görülmemesi konusunu biraz açabilirim. Rüyayı hatırlamak ya da hatırlamamak. Yani rüya görseniz bile bunu hatırlamıyorsanız rüya görmemişsiniz demektir. Rüyayı hatırlamak rüya esnasında duygularınızın ne kadar aşırı uçlarda olduğuyla bağlantılı. Yoğun sevinç, yoğun öfke vb. Ben sadece olumsuz anlamda söz etmedim rüyayı, sizi çok heyecanlandıran, mutlu eden, gurur duymanıza neden olan rüyalar da görebilirsiniz. Bunlar da duyguların aşırı olmasıyla ilgilidir.

Peki duyguların aşırı yaşanması normal değil mi? Duygusal zeka kuramı duyguların bastırılmasını da, kontrolsüzce yaşanmasını da eksik bulur. Bu konuda referans olarak Daniel Goleman'ın görüşlerini örnek verebilirim. Yani özünde duygularınız, yaşamınızı anlamlı kılan ahlak ilkelerinize göre alacağınız kararları etkilememelidir. Duygusal zeka, duygularınızı bu ilkelere göre yönetebilmenizdir. Eğer aşırı duygular sizi yönetmeye kalkıyorsa; bastırıyor veya duyguların yönetiminde yaşıyorsanız rüyalarınızı hatırlamaya başlarsınız.

Yorum

"Rüya görüyoruz ama rüyada kimi, neyi gördüğümüz, ne zamanda olduğumuz, ne yaptığımızın hiç bir önemi yok. Tek önemli olan ne hissettiğimiz yani duygularımız. Osho diyor ki, gün içinde yaşadıklarımız nedeniyle hissettiğimiz duyguları doyasıya yaşayamadığımızda, beynimiz bunu uyurken rüya olarak karşımıza çıkararak kendisini ifade diyor, bir bakıma rahatlıyor. "

Bu bilgi benim işime yaradı. Gerçekten sıkıntıdaydım bu konuda ama şimdi bakışımı bu şekilde değiştirince rahat ettim. Belki geçici bir çözümdür ama..neyse..durum iyi..

Yorum

................
                        Last edited by hale46; 04-07-2015, 05:16 AM.

Yorum

2 gündür dinliyorum zerre değişiklik yok . 21 gün dinleyecekmişim . Ben işe yarayacağını hiç sanmıyorum .
                          ben çok denedim.
                          21 aylarca denedim.
                          hiçbir işe yaramadı.

yarayan varsa söylesin..

Yorum

İşleniyor...
                          X