Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insanlar garip hayat bir tuhaf bana göre

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• insanlar garip hayat bir tuhaf bana göre

bu söylediklerim komik gelebilir ama ben insanları hiç seçmiyorum. ama ben seçiliyorum. bakıyorum çoğu kişi hep aynı kişileri tercih ediyor. sanalda bile.

mesela twitterda takılıyorum. yaklaşık 14.000 yakın takipçim oldu. bugün bi kaç kişi takip ettim dönmediler ama bazen bakıyorum o dönmeyenlere özellikle, hep aynı kişileri takip etmişler. bugün bi bayana baktım mesela; ali, ayşe, fatih terimin kızını takip etmiş ama sen takip et asla seni etmiyor. hatta hiç umursamıyor. onun içindir ki artık çoğu kişiyi böyle sevmiyorum.

yani bu sanalda bile böyleyse dışarda o insanlar kimbilir seni hiç tınlamıyor belkide küçümsüyor. böyle çok kişi oldu çoğuda bayan. diyeceksin 14.000 ulaşmışsın neyine yetmiyor. ben aliyi misal verdim ama ali 200.000 geçmiş. ahmetde metin, metinde ahmet gibi. hadi gel açıkla. söyle bana ahmetin sanalda bu denli fenomen olması neyin nesi. hadi ünlü ve ünlülerin kızı/oğlu yakını tamamda sıradan benim gibi kişiler iki sözle kral oluyor ya da başka şeylerle. ya sanal işte olsun.

ama benim derdim o değil neden biz aykırı oluyoruz yani ben, benim gibiler. banada bazıları geliyor metin beni takip ettir ya da abi bana yardım et benimde olsun senin kadar. özel mesaj atıyorlar.

yani bu insanlar ben dahil niye böyle oluyoruz. lan alt tarafı sanal işte takip etsen ne olacak. benim anlatmak istediğimi anladınız mı. sorun takip değil sanalda bile seni beğenmiyor, seçmiyor. başkasını seçiyor, olmuyor vs.

onun içindir ki insanlar bana göre seçici ve tipe, kişiliğe, karaktere, renge, beklentiye, paraya.... ilgi gören ayşe ilgi görüyorsa daha çok ilgi görüyor. sen istersen kuş tut.

mesela başka birşey daha var o ilgi gören takip edilen kişi gelip beni ediyor. adama yazdığı birşeyle ilgili cevap yazıyorum herkese yazıyor, bana değil bayanlara cevap veriyor. özellikle bakıyorum. ''hadi lan'' deyip takibi bırakıyorum ya içimden ya cevap vererek..

onun için insanlara soğugum ben. mesela babam bu aralar bana bi laf yaptı birşeyden dolayı onu söyleyim ''oğlum sen kimseyi beğenmiyorsun ki'' dedi.

zaten ki millet beni beğene beğene yıkılıyor. kadın ya da adam sanalda bile bizi seçiyor be. ben hiç seçmiyordum ama seçer oldum. bayan içinde erkek içinde geçerli.

bu olay beni bazen üzüyordu. aman bunu mu kafana taktın diyeceksiniz de takmıyorum da böyle olunca hem insanları seçiyor, kötü davranıyor, hemde kendime olan özgüvenim azalıyor benim sanki.

hülya avşar millet atıp tutuyor kötü eleştiriyor bakıyorsun bütün millet peşinde. sanki dünyayı hülya yarattı. hem kötülüyorsunuz hem neyini takip ediyorsunuz. size demiyorum yani yanlış anlamayın geçen facede baktım bi oğlan vermiş veriştirmiş. ağzından bi laf daha çıksa oda ''kaşar'' olacak hülya için

abi bizim millet bi alem ya. kadınlara bile kötü gözle bakmam. iki tweet atıyorum kadın aşk sevgi veya ona benzer birşeyle ilgili hemen 5 tanesinden 3 nün hoşuna gitmese bittin, yoksun . dün tayyibin kızlı erkekli muhabbetine bi tweet attım hoşuna gidenler rt gitmeyenler unfollow )

ben bu dünyayı sevmiyorum. gerçi bende dörtlük dörtlük değilim ama bazı insanlar kötü. sonrada sana derler neden mutsuzsun. yada ben niye mutsuzum. ikimizde yanlış insanları seçersek mutsuz oluruz. sen gidip alçakgönllü osmanı yüceltmeyipte yüksek egolu kendini beğenmiş muhsini şişirirsen biri mutlu diğeri mutsuz olur. sende ona göre..

insanlara aynı değeri vermiyoruz. belkide yalnız olanlar bundan yalnız. mesela bana hep istediğim kişiler değil istemediğim kişiler yaklaşıyor, ama ben o istemediklerime bile güzel yaklaşıyorum gerekirse arkadaş oluyorum. ama diğer insanlar böyle yapmıyor. bu yüzden kendimi çok şanssız görürüm..

birşey daha; anlatıyorsun hastalığını ya da kötü durumları, birşeyleri ''ayy üzüldüm'' ''geçmiş olsun'' falan. aynı kişiyle aran mı açıldı ''hasta'' ''ruh hastası'' ''şizofrenik ne olacak'' ya 1 hafta önce üzülüyordun )

siz nasıl değerlendirirsiniz böyle şeyleri?
    bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

Facebookta ortaokuldan arkadaşıma arkadaşlık isteği göndermiştim hatta 3-4 defa gönderilmiyor zannedip tekrar göndermiştim ama herkesi kabul ediyor,beni ise reddet.Peki bir şey mi vardıda kabul etmedi,hayır aksine hiç bir sorunum yoktu çocukla.Facebooktan veya twitterdan seni silen oluyor,peki neden?İlgimi çekmiyor konusu var.Benimle sırf sesimden,tipimden dolayı arkadaşlık yapmayanlar vardı,aslında hiçbirimiz mükemmel değiliz ama insan milleti işte haklısın insanlar maalesef seçici,eleştirici.İnsanlığın doğasında olan şeylerdir bunlara alışmak gerek.Benim değerlendirmeme gelirsek sanal durumda böylelerini hiç üzülmüyorum artık,üzüldüğüm kısımda arkadaşlarımın ne sorunları olursa olsun hep yanlarında olup onların morallerini yüksek tutuyorum ancak bazıları benim sorunlarım olduğumda susuyorlar.İnsan karşındakine verdiğin değeri aynısını sende görmek istemez misin dostum?Bozuluyorum bu duruma bende.Neyse sana katılıyorum insanlar garipler.

Yorum

metin06 çok uzun yazıyorsun. dusuncelerini daha kısa cumlelerle aktarabilmelisin. zaman onemli. zamanı verimli kullanabilmek acısından bunu yapmalısın. herkes acısından. bir tavsiye.

Yorum

yazınızı okudum anladım, insanlar seçici işte maalesef. umursamadıklarına da insan yerine koyup cevap bile atmazlar evet ama bu aslında onların insan olmadıklarını gösterir. hayatınızda öyle insan değeri bilmeyen umursamaz insanlar olacağına hiç olmasın daha iyi. bunu kafanıza takmayın. bu davranışları kafanıza taktıgınıza göre de iyi kalpli bir insansınız. ben de bana kötülüğü olmuş kişilere bile güzel yaklaşırım, çok yoğunsam bile kimseyi cevapsız bırakmam ama herkes öyle değil işte, egosu yüksek insanlar var. onları da siz insan yerine koymamalısınız belki de, ki egoları biraz düşsün.

Yorum

İnsanların sizi takip edip etmemesi yada size cevap vermiyor olması neden bu kadar önemli? bende bu durum şunu uyandırdı sanalın dışındaki hayatınızda ezilen umursanmayan bir kişiliksiniz sizde sanalda kendinizi kanıtlama çabasına giriyorsunuz, cevap gelmeyincede kendinizde sorun aramaya başlıyorsunuz. sizcede bu durum garip değilmi? neden bu durumu bu kadar sorun ettiniz anlayabilmiş değilim. bende sizin tam aksinizim sosyal medyada hangi popüler birisine birşey yazsam sayfada kimseye cevap yazmayan ünlüler msjımı kaale alır cevap yazar... bakıldığında o insanlarda çok haklı gereksiz sırf konuşmak olsun diye o kadar saçma sorular soruluyor yorumlar yapılıyorki, oradaki amaç sırf beni görsün bana yazsın olunca eminim o tutum karşı tarafada gidiyorki kaale alınmıyorsunuz.
          Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Kardeşim sen bunları kafana takıyorsan, artık ne diyeyim ben sana........

Yorum

Dostum sen hayatı çiçek böcek güneş bulut sanmışsin buda dert mi allasen. Tanımadığım insan beni takip etse ne etmese ne. Bundan başka derdin yoksa allah başka dert vermesin ne deyim.

Yorum

Twitter yada face de takip ettiklerin yada seni takip edenlerin sayısı ve sanal bencillikler, karşılıklı tıklanmamalar neden seni bu kadar ilgilendiriyor. PC nin birkaç pixell inde "ayşe takip etti, pınar yorum yazdı" yazınca mutlu oluyorsun sanırım. Sorununun, fazla boş vaktin olması olduğunu düşünüyorum.

Yorum

İşleniyor...
                X