Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çocuk yetiştirmek!!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çocuk yetiştirmek!!!

Daha önce paylaşmışmıydım bilmiyorum ama mesajlarımda bulamadım.
    2 ay önce kuaföre gitmiştim, benim saç kesimim vs bittikten sonra bir arkadaş da geldi.Beraber bir yere gidecektik oda saçlarını kestirip gitmeyi beklerken Bir baba ile oğulda geldiler içeri. Babası, iri yarı bişey, oğlu biraz zayıf, özgüveni yok,sanki bütün özgüvenini babası almış kendisine eklemiş gibi. Franz kafkayı hatırlattılar bana..Hemen izlemeye koyuldum.Babası okadar otoriter ve herşey dedim dedikti ki, saç kesimine geçtiler.kuaför sordu nasıl yapıyoruz.Babası cevap veriyor.Oğlumun saçını böyle alttan keselim üstte de çok ince olsun, havalarda sıcak, rahat olmuyor saçmlarla.Ben orda patlamaz mıyım içimden ya sen mi kesiyorsun saçını oğlun mu? tabi içimde kaldı diyemedim.çocukta babasının gözlerinin içine bakıyor sanki yanlış bir şey diyecekte korkuyor. Babası halen benim oğlum doğarken yok okadar saçları vardı. küçük bir maymuna benzerdi, kara mara bişey. cocuğu görseniz yerin dibine girmiş. Babası gülerken kuaförden mecburiyetten tebessüm ederken çocuk aynaya eli kolu bağlanmış kurbanlık koyun gibi bakıyor.Neyse babası dudurak bilmiyor. teyy biz oğlum yaşında iken şurda neler yaprdık ederdik halen anlatıyor.Görseniz sanki, oğlunu ezmek için para vermişler sanırsın.

Peki bunları niye yazdım buraya....Arkadaşlar lütfen gördüğünü ailelere de bu bilinci aşılayın.Bırakın çocuklarınız bazı şeylere karar versin.Karar vermede teşvik bile edin.Kuaföre götürdüğünüz zaman bile onu oraya bırakın biraz kendisi karar versin. ilk başta belki zor olacak belki saçlarıda bozulacak ama özgüveni tam olacak. hayatta kendi ayakları üzerinde kalabilecek.Siz ona iyilik değil, en büyük kötülüğü yaparsınız.Onun ayaklarını ondan almış gibi, korunmacı olun ama tabi bunun bir sınırı olduğunu unutmayın. çocuklarınızın sizin bir modeliniz olmasını beklemeyin. Bırakın özgün bir birey gibi büyüsün gelişsin. emin olun o çocuk hayatı boyunca hep babasının boyunduruğu altında büyüyecek.İşe girecek, ali velinin oğlu diyecekler.Ahmet ömer demeyecekler..Bunu yapmayın onlara Bırakın ömerin şu yeteneği desinler.Girişkenliği desinler.
    böyle yani içimden geldi yazdım.))))
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

10 yaşında bir çocuğun saçının, babasının istediği gibi kesilmesi, o kadar da abartılacak bir durum değil. Belli bir yaştan sonra kuaföre kendi gidecek ve dilediği gibi kestirecek. Abartıyorsun yabancı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
      10 yaşında bir çocuğun saçının, babasının istediği gibi kesilmesi, o kadar da abartılacak bir durum değil. Belli bir yaştan sonra kuaföre kendi gidecek ve dilediği gibi kestirecek. Abartıyorsun yabancı.
      haa pardon yaşı cocuğun 16 17 gibi bişeydi...bayaaa bir büyük biriydi en büyük detayı yazmamışım.
      "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Hee öyle de canımı ye. Şimdi oldu. 17 yaşında eşek kadar adamı babası traş ettiriyorsa tamamen senle aynı fikirdeyim. Öyle iş mi olur ya.

Yorum

İşleniyor...
        X