Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ben çift kişilikliyim.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ben çift kişilikliyim.

Defalarca teşhis kondu , manik depresifim ben . Dengesizim , her an degişebilirim ama genel olarak iki karaktere sahibim. İçimde iki insan barındırıyor gibiyim. Öyle hatta. Çok düşündüm ben mi saçmalıyorum diye. Ama her geçen gün daha çok farkına varıyorum. Şu an bu satırları yazan kişiligim gayet nefret dolu , umursamaz ve çıkarcı. Ama yarın sabah uyandıgımda biliyorum ki mutsuz , fazla saf kişiliğim geri dönecek . Bir kişiliğim çok iyi öbürü çok kötü , asla affetmez. Geçen bir erkegin evine gittim . Fazla iyi olan tarafım bunu asla yapmazdı ama o sırada kötü kişiliğim devredeydi. O çocuğu ben öptüm , ben yakınlaştım , onunla ben seviştim ve bunu normal karşıladım, ertesi gün ise bir kabustu korkunç bi pişmanlık hissi kendime o kadar yakıştıramadım ki kafamı duvarlara çarpıp kanatmak istedim , kendi basit bi kız gördüm. Böyle degisik tarzda bi sürü hataya imza attım . Bir anda geliyor o kötü kişilik . Sonra acısını iyi tarafım çekiyor. İkisi arasında gidip geliyorum sürekli. Her şey birden oluyor , bilincinde olsam da durduramıyorum . Çok zor durumlara sokuyorum kendimi , dışardan saçmalıyormusum gibi görünüyor .
    Last edited by ofkelibiri; 20-11-2013, 02:17 AM.

herkes hayatında git-geller yaşar, pişmalıkları olur.. ama bu git-gellerin boyutu ne kadar büyükse getirdiği acı da o kadar büyük oluyor.. hayır saçmalamıyorsun, ben de az buz senin gibiyim.. tek farkla.. yaptığım şeyler her ne kadar beni rahatsız etse de bazen, bunu korkunç bi pişmanlık duygusuna çevirmiyorum.. sen sormadan söyleyeyim.. bu o kadar kolay bişey değil.. öncelikle hayatta ne yapmış olursan ol herkesten önce kendine karşı sorumlusun, diğer insanlardan dolayı bi pişmanlık yaşıyorsan o insanları vicdanen biraz rafa kaldırmak gerekiyor.. sonra kendinle yüzleşiyorsun ve genelde benim o "iyi" tarafım "kötü" tarafımı affedebiliyor.. kendine tanıdığın şans ve toleransla alakalı bişey bu..

öbür türlü bu durumu değiştirmek çok zor gerçekten.. ben senelerdir uçlarda sürüklenen o iki "ben"i, hatta "ben"leri yaşıyorum ve hala tek bir "ben" olamadık ve zaten o dengeyi kurmaya çalışmaktan da vazgeçtim sayılır.. kolaya kaçmışsın diyenler çıkabilir ama bu benim yapım ve ben bunu değiştiremiyorum.. doktora göre bu bi "bozukluk" varsın öyle olsun.. ama aynı hayatı farklı farklı kişilermiş gibi yaşamanın güzel ve çekici tarafları da var, hem de bazılarını kıskandıracak kadar.. olumsuz tarafları da var, cinnet geçirticek kadar.. ama bunu yukarıda dediğim gibi kendine, diğer yanlarına olan tavrınla azaltabilirsin..
    "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
    Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Nikin, profil resmin, davranışların, konuşma tarzı ve kelimelerinde en ufak bir dişi emaresi göremedim. Bazı kızlar erkek gibidir, ki son zamanlarda bunların sayıları artıyor. Kadın bedeninde bir erkek gibisin. Hassasiyetlerin, renklerin, kırılganlıkların puslar ardına gizlenmiş sanki. Kadınsı kimliğini baskılamış birşeyler. Burada daha önce " bir erkeğin evine gittim ve ilk ben öptüm, onunla seviştim" diye yazan bir bayan görmedim. Tamam yapmıştır ama bunu saklar, yazmaz. Evet çift kişiliğin var. Boşluktasın. Her sevişmeden sonra, hemen hemen her bayan kullanıldığını düşünür.
      Orjinal yazı sahibi: ofkelibiri View Post
      Defalarca teşhis kondu , manik depresifim ben . Dengesizim , her an degişebilirim ama genel olarak iki karaktere sahibim. İçimde iki insan barındırıyor gibiyim. Öyle hatta. Çok düşündüm ben mi saçmalıyorum diye. Ama her geçen gün daha çok farkına varıyorum. Şu an bu satırları yazan kişiligim gayet nefret dolu , umursamaz ve çıkarcı. Ama yarın sabah uyandıgımda biliyorum ki mutsuz , fazla saf kişiliğim geri dönecek . Bir kişiliğim çok iyi öbürü çok kötü , asla affetmez. Geçen bir erkegin evine gittim . Fazla iyi olan tarafım bunu asla yapmazdı ama o sırada kötü kişiliğim devredeydi. O çocuğu ben öptüm , ben yakınlaştım , onunla ben seviştim ve bunu normal karşıladım, ertesi gün ise bir kabustu korkunç bi pişmanlık hissi kendime o kadar yakıştıramadım ki kafamı duvarlara çarpıp kanatmak istedim , kendi basit bi kız gördüm. Böyle degisik tarzda bi sürü hataya imza attım . Bir anda geliyor o kötü kişilik . Sonra acısını iyi tarafım çekiyor. İkisi arasında gidip geliyorum sürekli. Her şey birden oluyor , bilincinde olsam da durduramıyorum . Çok zor durumlara sokuyorum kendimi , dışardan saçmalıyormusum gibi görünüyor .

Yorum

internetteki karakterim ve gerçekteki karakterim desene şuna

Yorum

Orjinal yazı sahibi: keny arkana View Post
          internetteki karakterim ve gerçekteki karakterim desene şuna
          gözlerinle konuyu tekrar okumayı dene

Yorum

Bana çift kişiliğinin arkasına saklanıyorsun gibi geldi. kayıp 00'ın da dediği gibi herkes git-gel'ler yaşıyor. Ama sen kötü kişiliğinin arkasına saklanıp aslında yapmak istediklerini yapıyor, iyi karakterine döndüğünde ise davranman gerektiği şekilde davranman gerektiğini düşünüp de hata yaptığını düşünüyorsun. İradeni kuvvetlendirmen gerekiyor. Hayatında kötü anıların olmuştur. İşte böyle durumlarda bu anılarını devreye sokabilirsin. Hayatın anlamsızlığı seni tek bir karakterde toplayabilir.

Yorum

İşleniyor...
            X