Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikoloğa gitmek hakkında

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikoloğa gitmek hakkında

Merhaba. Ben bazı çözemediğim ve kurtulamadığım birkaç sorunum yüzünden psikoloğa gitmeyi düşünüyorum. Yaşadığım yer küçük bir şehir. Devlet Hastanesinde 10 dk dert dinleyip ilaç yazarak yolladıklarını duymuştum. Bu yüzden Üniversite hastanesine gitmeyi düşünüyorum. Ama kesin karar da veremiyorum. Amacım sadece bir kere gitmek. Ama bunun için de en az 30 dk derdimi anlatabilmem lazım. 10 dk ile olacak iş değil. Daha önce gidenler oldu mu? Olduysa memnun kaldılar mı ve ücret olarak ne kadar eksileri olduğu hakkında bilgi almak istiyorum.

Orjinal yazı sahibi: stanley View Post
    Merhaba. Ben bazı çözemediğim ve kurtulamadığım birkaç sorunum yüzünden psikoloğa gitmeyi düşünüyorum. Yaşadığım yer küçük bir şehir. Devlet Hastanesinde 10 dk dert dinleyip ilaç yazarak yolladıklarını duymuştum. Bu yüzden Üniversite hastanesine gitmeyi düşünüyorum. Ama kesin karar da veremiyorum. Amacım sadece bir kere gitmek. Ama bunun için de en az 30 dk derdimi anlatabilmem lazım. 10 dk ile olacak iş değil. Daha önce gidenler oldu mu? Olduysa memnun kaldılar mı ve ücret olarak ne kadar eksileri olduğu hakkında bilgi almak istiyorum.

Bir psikoloğa gitmenin çok buyuk yararları var ,gitmek için illa psikolojik sorunlarının olması da gerekmiyor .Genelde devlet hastanleri yoğun olduğundan gereken zaman pek ayrılamıyor .

Universite hastanesine veya milli eğitime bağlı rehberlik araştırma merkezlerine başvurmanı öneririm .

Ama sabece bir kere gitmeyi duşunuyorsan bunun sana hiçbir yararı olmaz ,bu durumda sadece sorunlarını anlatıp çıkacaksın odadan .

Amacın buysa bunu burada da yapabilirsin pekala ,illa uzmana gitmene gerek yok .Bir kaç kere görüşecek onun seni tanımasın için zaman vericeksin .Seni tanıdıktan sonra neler yapman konusunda seni yönlendirecektir .Böylece sorunlarının ne olduğunu ögrenicek ve bunlar için yapman gerekenleri ,sana anlatacaktır .

Yoksa öyle bir defayla sana pek bir yararı olmayacaktır .
    ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

sadece 1 kere gidiceksiniz ,istersen 2 saat konuş bi faydası olmaz..

Yorum

O süreçleri ben de yaşadım. Ne umutla ne paralar ödedim onlara. Bir gün sen de boşa olduğunu anlayacaksın ama şu anda işin sıcaklığıyla, olayın heyecanıyla gitmen gerektiğini düşünüyorsun. Git de zaten başedemiyorsan. Sana tek faydası, bu hayatta yalnız olduğunu ve insanların ne kadar çıkarcı olduğunu gösterip, kendi kendine savaşabilme hırsını vermek olacaktır.
        Orjinal yazı sahibi: stanley View Post

Yorum

Öncelikli amacım bu sorunlarımın çözülmesi. 1 kere gitmek istiyorum ama asıl amacım tabiki derdimi anlatıp buna bir çözüm bulabilmek. Bunu tek görüşmede halledebilirim diye düşünmüştüm. Yani 1 kereden başka gitmem demiyorum. 2 haftadır gidip gitmemek konusunda kararsızdım ama bugün sanırım gideceğim.

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
          O süreçleri ben de yaşadım. Ne umutla ne paralar ödedim onlara. Bir gün sen de boşa olduğunu anlayacaksın ama şu anda işin sıcaklığıyla, olayın heyecanıyla gitmen gerektiğini düşünüyorsun. Git de zaten başedemiyorsan. Sana tek faydası, bu hayatta yalnız olduğunu ve insanların ne kadar çıkarcı olduğunu gösterip, kendi kendine savaşabilme hırsını vermek olacaktır.
          Biraz olumsuz konuşmuşsun. Ben de şu an çözüm bulup bulamayacağımı kestiremiyorum. Ama başka bir yol da bulamıyorum. Hayatta yalnız olduğumun, her şeyin farkındayım ama adım atamıyorum.

Yorum

Psikiyatriste gittim. Psikolog bölümü göremedim. Gittiğime de pişman oldum. Hiçbir sorunuma cevap alamadım. Kişisel gelişim kitabı gibi konuştu adam. Sonuç olarak da sosyalleşmem gerektiğine karar verdi. Fikir vermekten çok ben böyle böyle çözüm düşünüyorum dedim, o da evet öyle yap dedi. Delirmişmiyim diye de sorular sordu, normal çıktım. Kendi düşüncelerimden farklı hiçbir yol sunmadı.

Yorum

psikiyatristin ilaç dışında pek bi çözümü yok.. karşındaki psikyatrist ne kadar iyi olursa olsun, zaman kısıtlamasının da büyük bi etkisiyle, sana doğru düzgün zaman ayıramaz ve istediğin çözümü vermez, anca ilaç yazar yazarsa.. ya da bir süre sonra hastane psikloğuna sevk edebilir. benm psikiyatristim beni "ilaçla anca bu kadar oluyor devamını psikolog halledecek" diyerek hastanenin psikoloğuna sevk etmişti beni.. ama gel gör ki ayda bi kere anca görüşebiliyoruz ki bu da çok yetersiz.. sana yol gösterici birisini istiyorsan ve maddi durumun el veriyorsa psikoloğa gideceksin.. o da senin durumuna göre 6 ayda ya da 4 yıl da anca seni istediğin seviyeye götürebiliyo.. yani bir kerelik ya da 3-5 seferlik bişey değil.. ilk görüşme zaten anamnez almayla geçer.. yani özgeçmiş gibi bişey.. anca 1 aydan sonra bazı taktikler veriyolarmış işte.. (ben hastanedeki psikoloğa bi defa gittim, yukarda psikologla alakalı söylediğim şeyler, psikoloğa giden başka arkadaşlarımın deneyimlerindendir.)
              "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
              Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

İşleniyor...
              X