Duyuru

Collapse
No announcement yet.

değişmek..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: derinn. View Post
    insanların inanç, hayat görüşü, ideoloji, davranış biçimi gibi konularda değişmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? hiç hayatınızda böyle köklü değişimler yaşadığınız oldu mu? olduysa kaç yaşında ve size neler hissettirdi?
    bu anket sorusu gibi soru nereden çıktı diyebilirsiniz şu an hayatımda böyle bir dönemdeyim. o yüzden sizin deneyimlerinizi de merak ettim
    Hic bitmeyecek bir yolculuk bu, degisim donusum dogamizda var, ilk genclik yillarindan baslayip sanirim mezara kadar goturecegimiz bir ozellik. 9-5 saatleri arasi ofiste calisiyorum, gecenlerde amerika yerlilerine ait bir yazi okudum 'haftada 5 gun calisip 2 gunu iple cekmeye gelmedik dunyaya, surekli yorgun hissetmek icinde gelmedik' bunun uzerine gunlerce dusundum...ne kadar dogru bir felsefe. Hayatimin en radikal kararini almak uzereyim ve bu beni ozgurlestiriyor, cok mutlu ediyor. Surekli kaygiyla yasamak strese ve stres sonucu bircok hastaliga yol acan kaygilarimdan yavas yavas siyriliyorum. Ofis isinden biktim ehh parasiz olmaz, bunu da hobimi paraya cevirerek saglamaya karar verdim, hobimi yaparak yasamimi idame edecek parayi kazanmis olacagim yani bir tasla iki kus ;-) severek yaptigim bir isim olacak.
    Tum mesele kisinin mutlu olmasi, tam mutluluk var mi diye soranlara maalesef yok oyle birsey diyecegim. Dunya'da yasanan haksizliklar, sokakta yasayan cocuklar, hayvanlara yapilan eziyetler...haberler...sizi saskina ceviren olaylar, depremler, felaketler bunlari duyup da uzulmeyen insan yoktur sanirim. Burada iste vicdaniniz on plana cikiyor, kucucuk de olsa bir katkiniz oluyorsa, ufacik da olsa bir desteginiz oluyorsa insan olarak yasadiginiz topluma gorevinizi, sorumlulugunuzu yerine getiriyorsaniz korkmayin, dogru yerdesiniz.

Yorum

İşleniyor...
    X