Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sevgi ve Korku

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sevgi ve Korku

Aslinda butun sorunlarimiz sanirim kafamizdaki ikilik ve onun dogurdugu carpisma ve catismalardan olusuyor.Yillardir bize ogretilen bazi "kaliplasmis"deger yargilarin ve dogrularin aslinda "oyle"olmadigin farkinda icsel olarak farkinda olan olan "bizler"toplumdan dislanip hasta muamelesi gorduk.Ama aslinda kimsenin krala ciplak diyemedigi ya da demeye cesaret edemedigi bir zamanda biz dedik diye dislandik.Ya da ciplak sokaklara cikacak kadar cesaret abidesi yada umursamazdik?Bize sevginin karsiligini nefret olarak ogretilen bir sistemde (ya da ezberleten ve ya dikte edilen)BIZLER !aslinda sevginin karsiliginin nefret degil de KORKU oldugunun icsel olarak farkinda oldugumuzla digerlerinden once yuzlestigimiz icin ONLARDAN !farkli olduk.Her farkindalik (birilerine gore hastalik)aslinda ice yada disa dogru yapilan bir yolculuktur.Keyfini cikarmaya bakalim bence.Yuzlesemedigimizde ilerlemek imkansizlasiyor.Korkuyu yenemedimde korku beni yeniyor ve ben ilerlemek icin elimden geleni yapmaya calisiyorum.Oysa ki korku sadece bir yanilsamadan ibaret.
    :25:Melekler uçabilirler.Çünkü onlar kendilerini hafife alırlar.
    Meleklerin kanatlarını ağırlaştırmayın.

o beni hiç sevmiyor ölünce ben mutlu olucak oysa ben ki o mutlu olsun istoyorum çok kıskanıyorum ama üzülüyorum da seviyorum keşke beni sevseydi artık evlenicek geriye ben kalıcam kuzeninin morarttığı boynumu hatırlıcam herkezi herşeyi kendimi kırıcam ama .

Yorum

Sen kendini seviyor musun?Kendini sevmeyeni kimse sevemez.Sen kendini sevsen kendine deger versen aslinda ona bagimli olmazdin.Ona baglanmasan o da kendini ozgur hisseder senden kacmazdi belki.Sorun sebebten bagimsiz degildir hicbir zaman cancagizim.Sonuclari degistirmek icin sebepleri ortadan kaldirman lazimdi.Ya da bundan sonrasi icin lazim.Kendine bir sans ver.Baskalarina verdigin binbir sansin birini kendine verirsen o bir sans sana bin sans dogurur.Hayatta tesaduflere yer yoktur.Hayat sadece sebep sonuc iliskisine bagli isleyen aslinda cok basit bir sistemdir.Onu karmasik haline getiren biziz.Bizim algi ve yanilgilarimiz.Sevgiler ...
      :25:Melekler uçabilirler.Çünkü onlar kendilerini hafife alırlar.
      Meleklerin kanatlarını ağırlaştırmayın.

Yorum

İşleniyor...
      X