Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Güven ...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Güven ...

Güven sarsıldımı daha kolay kolay düzen tutmaz derler , karşımızdaki insana güven duymamamız kendimize olan güvensizliğimiz mi yoksa karşı tarafa olan güvensizlik mi ?
    GİDENE DUR DEMEM ....

Güven bazen sevgiden daha değerli , anlamlı KATTRE... Güven duymak ya da duymamak kişilerin karşıya aktardığı samimiyetle orantılı. Beni de insanlar çok güvenilir bulur; bu bazen yorsa da , neden güvenilirim diye kendime döndüğümde bu cevabı verebilmem bile güven için yeterli.. İnsanlara güven veremiyorsak bir aynaya dönüp bakmamız lazım..!!
    ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
      Güven bazen sevgiden daha değerli , anlamlı KATTRE... Güven duymak ya da duymamak kişilerin karşıya aktardığı samimiyetle orantılı. Beni de insanlar çok güvenilir bulur; bu bazen yorsa da , neden güvenilirim diye kendime döndüğümde bu cevabı verebilmem bile güven için yeterli.. İnsanlara güven veremiyorsak bir aynaya dönüp bakmamız lazım..!!
      Asıl sorumun cevabı bu değildi morbid , cevabın için teşekkürler yinede...
      GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KATTRE View Post
        Asıl sorumun cevabı bu değildi morbid , cevabın için teşekkürler yinede...
        ezdin beni KATTRE beea ama rica ederim
        ........

Yorum

Her ikisi de diyebilirim buna sevgili KATTRE abla.
          Kendimden örnekle açıklim..
          Kimselere güvenmiyorm çünkü ahir zamanın sillesini yedim çoktan. .
          Her yer güvensizlik kokuyor çünkü bn özgüveni eksik biriyim..
          Güven konusunda kendinde eksiklik yaşayanlar dışarıya güvende de problem yaşar. ..

Sosyal sağduyulu kendini her anlamda ifade edebilen deyilecek olanı esirgemeyen ama kendini tek kelimeyle bile anlatabilen kimselerdeki o güven dışarıya da yansır. Onlar her problemi kolay çözüme kavuşturabildikleri için güveni yada güvensizligi düşünmezler..
          Akışında free yaşayanlar bunun dozunu hep bilir ve rahatlığını hep yasarlar.
          Last edited by Efsun; 28-11-2013, 12:46 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
            ezdin beni KATTRE beea ama rica ederim
            amacımın öyle olmadığını biliyorsun değilmi morbid ...yanlış anlama sakın ...
            GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

amacımın öyle olmadığını biliyorsun değilmi morbid ...yanlış anlama sakın ...
              yok beea biliyorum tabi ki.. Olay soru cevap olunca geriliyorum abii Serde öğrencilik var , beni sınava almayın Soruna dönünce yine samimiyetle yazayım sen belki içinden cevabı bulursun.. Eğer ki bir insana güvenmiyorsan, yaşanmışlıkların, anıların, tecrübelerin yüreğine bişeyler fısıldıyordur. İç sesinin sana bir çağrısır O...!! Yanılgı olabilir ama O sese kulağını tıkayamazsın.. Tıkamamalısın da... Bu senin güvensiz biri olduğun anlamına gelmeyeceği gibi karşının da güvensiz birisi olduğu anlamına da gelmez.. ama sana güven vermemiştir.. Başa dönersek ben böyle insanları samimiyetsiz bulurum..
              ........

Yorum

tabi ki karşı tarafa güvensizlik, insan kendine güvenemezse baskasına asla güvenemez. güven konusuda karşındaki her insan için farklıdır. birisine güvenin kırıldığında,diğer başka bir insana güvensizlik doğru değil. herkesin karakteri farklıdır...
                SAATLERCE BENİMLE YÜRÜ, YALVARIRIM SANA...

Yorum

Bu sorunun iki türlü cevabı vardır.Birincisi, bazı insanlar vardır ki, kendileri güvenilmez olduğundan dolayı herkesi kendisi gibi bilir ve insanlara kuşku ile yaklaşır.Her insanı yalancı heran onu kandıracak bir potansiyelin olduğunu düşünür. Mesela benim tanıdığım biri vardı nette, ben ona karşı çok güvenirdim. Benim hemen herşeyimi bilirdi, 4 yıla yakın sohbetimiz vardı ama ben halen doğru dürüst onu tanımıyor, kendisiyle alakalı bir şeyi bilmiyordum. Saatlerce konuşurduk mesela ama ailesiyle kendisiyle ilgili hemen hemen çok şeyi bilmezdim.Ama bu kişi bütün çevresine böyleymiş.Kuzeniyle tanıştım kuzeni dahi aynı şeyleri söyler. En yakın kuzeni dahi onun hakkında bir şeyi pek bilmez, hep gizli olmayı sever. Bu yüzden güvensizlik bazen insanın içinde olan bir tür hastalık veya nasıl desek bir dürtü.

ikinci cevap ise, karşı taraf sürekli bir pot kırar siz ona defalarca şans verdikçe o kendini daha zeki sanır ve her seferinde aldatır her seferinde sizi hayal kırıklığına uğratır.İşte bura da sorun bizlerde değil, karşı taraftadır. Sözü nereye getireceğim, güven duygusu göreceli bir kavram. bazen karşında dır sorun bazende bizim kendi içimizde kurguladığımız kurgulardadır...Yersiz yere güvensizlik yaşarız. şüphe duyarız.Burada bizden kaynaklı...
                  "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ...
                    GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

neden ikinci bir şans verip sonra şüpheyle yaşanıyor ?
                      GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

neden ikinci bir şans verip sonra şüpheyle yaşanıyor ?
                        Çünkü ayrılmak ve kalmak arasında iki çekim vardır. seviyorsundur onca anılar vardır. ortak bir nokta vardır.Ama ortak noktayı kesmeye çalışan baltalamaya çalışan bir duygu da vardır.İşte güvenmeye çalışmak ortaya çizgiyi koymaktır.Hangisi ağır gelirse o tarafa insan gider.Eğer güvenini tekrar yıkarsa zaten biter her şey, ama o güveni tekrar onarırsa ve hata yaptığını kabullenip o yönde davranışlarını sergilerse o zaman çıta, anılar ve paylaşılan şeyler tarafından olur.

Ben şuan sizle konuşsam ve bana güvenmeseniz anında siler ve muhatap olmazsınız, 2.bir şans vermeye de gerek duymassınız çünkü ortak bir noktamız olmadı. paylaşımlarımız olmadı. bizi bir birine bağlayan bir bağ olmadı. Bu yüzden ikinci bir şansa ihtiyaç duyulmuyor.Ama sizin eşiniz olunca cocuklarınızın babası olunca burada dışa faktörler cok fazla işin içine girer.Belki de güveniniz sarsılmıştır ama tamamen yıkılmasını bekliyorsunuz.Acabalar kalmamalı içinizde...bu yüzden o tamamen yıkımı bekliyorsunuzdur belki 2. bir şansı vererek.
                        "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                          Çünkü ayrılmak ve kalmak arasında iki çekim vardır. seviyorsundur onca anılar vardır. ortak bir nokta vardır.Ama ortak noktayı kesmeye çalışan baltalamaya çalışan bir duygu da vardır.İşte güvenmeye çalışmak ortaya çizgiyi koymaktır.Hangisi ağır gelirse o tarafa insan gider.Eğer güvenini tekrar yıkarsa zaten biter her şey, ama o güveni tekrar onarırsa ve hata yaptığını kabullenip o yönde davranışlarını sergilerse o zaman çıta, anılar ve paylaşılan şeyler tarafından olur.

Ben şuan sizle konuşsam ve bana güvenmeseniz anında siler ve muhatap olmazsınız, 2.bir şans vermeye de gerek duymassınız çünkü ortak bir noktamız olmadı. paylaşımlarımız olmadı. bizi bir birine bağlayan bir bağ olmadı. Bu yüzden ikinci bir şansa ihtiyaç duyulmuyor.Ama sizin eşiniz olunca cocuklarınızın babası olunca burada dışa faktörler cok fazla işin içine girer.Belki de güveniniz sarsılmıştır ama tamamen yıkılmasını bekliyorsunuz.Acabalar kalmamalı içinizde...bu yüzden o tamamen yıkımı bekliyorsunuzdur belki 2. bir şansı vererek.
                          değişik bir yaklaşım .... ama konu ben değilim yabancı ...
                          GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

değişik bir yaklaşım .... ama konu ben değilim yabancı ...
                            konunun kim olduğu önemsiz... örnekleme verdim sadece...Ama dikkat edin bağlar kuvvetli oldukça şans verme durumu da okadar fazla.çünkü kaybetme acısı daha yüksek olur.hep bir umutla belki kaybedilmez diye yeniden umut verilir ve yeniden güvenilir...ve en sonunda kendini kandırdığını görünce tam olarak bütün ipleri koparılır.Düşüncelerim böyle

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                              konunun kim olduğu önemsiz... örnekleme verdim sadece...Ama dikkat edin bağlar kuvvetli oldukça şans verme durumu da okadar fazla.çünkü kaybetme acısı daha yüksek olur.hep bir umutla belki kaybedilmez diye yeniden umut verilir ve yeniden güvenilir...ve en sonunda kendini kandırdığını görünce tam olarak bütün ipleri koparılır.Düşüncelerim böyle
                              ilk mesajımdaki sorumun cevabı bu değildi ama yinede teşekkürler yabancı ...
                              GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

İşleniyor...
                              X