Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Güven ...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• KATTRE
    adlı üyemiz Güven ... konusunu başlattı

Güven ...

Güven sarsıldımı daha kolay kolay düzen tutmaz derler , karşımızdaki insana güven duymamamız kendimize olan güvensizliğimiz mi yoksa karşı tarafa olan güvensizlik mi ?

• schrödingerinkedisi
    replied
    benim anlamadıgım bu sorunun cevabını bulursan ne degisecek. neden bu cevaba ihtiyac duyuyorsun. bu cevabı buldugunda yasamını buna gore mi duzenleyeceksin. bence anlamsız sorular anlamsız cevaplar.............

Leave a comment:

• serhat_
    replied
    Bana göre her ikiside, önce sen tartman lazım onu ne kadar tanıdığını anla bir kere affedersen tekrar aynısını yapar. kız erkek fark etmiyor.

Leave a comment:

• MEGAN
    replied
    Sevgili ,Kattre guvensizligin sebebi her ikiside .Hem kendimize hemde karşımızdakine karşı kafamızda dolaşan acabalar ,hep olumlu düşünmenin önünde engel oluşturuyor.

Hepimiz insanız hata yapmamız çok doğal ,her zaman ikinci bir şans tanımak lazım ama dedim ya acabalar hep bu ikinci şansı engelliyor .

Bir insana ikinci şansı vermeden ,hakkında karar vermemek en doğrusu olacaktır .

Leave a comment:

• Bülbül
    replied
    Güven konusunda seçicilikler vardır.Yani kimi insanlar konusuna göre güven verirler."viraj" üyenin dediklerinin aynısının düşüncesindeyim.Bana sorarsan eğer,bende güven konusunda çelişkiler var.Bundan geçen seneleri güven duygusu vardı ama bu sene kendime bile zor güvenecek kadar güven kaldı.Özgüvenim mi yok?Buna evet diyemem var ama bu konuda doğrusu hangisi ulaşamadım...

Leave a comment:

• KATTRE
    replied
    Orjinal yazı sahibi: viraj
    Karşındaki insan eğer sana gerçekten değer veriyorsa ve senin bu konudaki hassasiyetini biliyorsa asla bilerek güvenini sarsacak bir yanlış yapmaz, dikkatli davranır.
    güvenmiyorum ve bu artık beni rahatsız edecek boyuta geldi karşımdaki dikkatli ama benim için birşey ifade etmiyor , özgüven sorunuda yaşamıyorum , adını koyamadığım beni tedirgin eden bişey bu ...

Leave a comment:

• KATTRE
    replied
    Kimi insan ise çok çok küçük bir güven kaybından karşısındakine asla güvenmez bir daha

bir güven kaybı evet bu beni rahatsız ediyor özgüvenim tam sorun bendemi değil mi çözemiyorum ....
    Last edited by KATTRE; 28-11-2013, 04:14 PM.

Leave a comment:

• KATTRE
    replied
    Orjinal yazı sahibi: viraj
    Güven konusu duruma göre değişir, yani kişi karşısındakine hangi konuda güvendiyse ona göre değerlendirmesi gerekir,
    Dostluk, para, sevgi, aşk, dürüstlük vs vs
    Örneğin eğer sevdiğin bir dostun sana yalan söylediyse öncelikle bu yalanın doğurduğu sonuçlmara bakarsın zararın ne kadar, kişi neden söylemiş olabilir bu yalanı, genel hali bunu bir kereliğine yapmış olduğu mu yoksa sürekli tekrarlayabileceği hali şüphesini mi uyandırıyor? Bunlar göz önüne alınır ve ona göre değerlendirilir.
    Bir de güvenen kişinin yapısına da bağlı,
    Kimi insan güvendiği kişi tarafından defalarca aldatılır, yalanlara maruz kalır ama her seferinde ahmakça karşısındakine güvenmeye devam eder.
    Kimi insan ise çok çok küçük bir güven kaybından karşısındakine asla güvenmez bir daha
    Yani iki tarafın yapısı, hangi konuda güvendiği çok önemlidir.
    teşekkür ederim viraj....

Leave a comment:

• KATTRE
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
    Güvensizlik sorununu kadınlar daha çok yaşıyorlar. Çünkü erkekler daha fazla güven sarsıyor. Elbette bir sefer açığını yakaladığınız birine tekrar güvenmek kolay değil. Mutlaka bir iz bırakıyor. Güvenmemk değil, güven vermemek suç bence.
    güven vermeyen bir insana nasıl davranmalıyız ?peki ?

Leave a comment:

• .::yabancı::.
    replied
    Bir insana zorla sevdiremezsin kendini. Bana güven diyemezsin.
    O bunu hissetmiyorsa,tek bir söz söyleyebilirsin: "Sen bilirsin"

Can yücel

Leave a comment:

• dreamer8
    replied
    Güvensizlik sorununu kadınlar daha çok yaşıyorlar. Çünkü erkekler daha fazla güven sarsıyor. Elbette bir sefer açığını yakaladığınız birine tekrar güvenmek kolay değil. Mutlaka bir iz bırakıyor. Güvenmemk değil, güven vermemek suç bence.
    Orjinal yazı sahibi: KATTRE View Post
    Güven sarsıldımı daha kolay kolay düzen tutmaz derler , karşımızdaki insana güven duymamamız kendimize olan güvensizliğimiz mi yoksa karşı tarafa olan güvensizlik mi ?

Leave a comment:

• KATTRE
    replied
    Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
    cevapı kendimce ilk attığım mesajda vermiştim zaten bu yazılar da az önce sorduğuna itafendi.
    Evet evet haklısın ...

Leave a comment:

replied
    ilk mesajımdaki sorumun cevabı bu değildi ama yinede teşekkürler yabancı ...
    neden ikinci bir şans verip sonra şüpheyle yaşanıyor ?
    cevapı kendimce ilk attığım mesajda vermiştim zaten bu yazılar da az önce sorduğuna itafendi.

Leave a comment:

• KATTRE
    replied
    Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
    konunun kim olduğu önemsiz... örnekleme verdim sadece...Ama dikkat edin bağlar kuvvetli oldukça şans verme durumu da okadar fazla.çünkü kaybetme acısı daha yüksek olur.hep bir umutla belki kaybedilmez diye yeniden umut verilir ve yeniden güvenilir...ve en sonunda kendini kandırdığını görünce tam olarak bütün ipleri koparılır.Düşüncelerim böyle
    ilk mesajımdaki sorumun cevabı bu değildi ama yinede teşekkürler yabancı ...

Leave a comment:

replied
    değişik bir yaklaşım .... ama konu ben değilim yabancı ...
    konunun kim olduğu önemsiz... örnekleme verdim sadece...Ama dikkat edin bağlar kuvvetli oldukça şans verme durumu da okadar fazla.çünkü kaybetme acısı daha yüksek olur.hep bir umutla belki kaybedilmez diye yeniden umut verilir ve yeniden güvenilir...ve en sonunda kendini kandırdığını görünce tam olarak bütün ipleri koparılır.Düşüncelerim böyle

Leave a comment:

İşleniyor...
X