Duyuru

Collapse
No announcement yet.

nerede yanlış yapıyorum çözemiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• nerede yanlış yapıyorum çözemiyorum

Otuz iki yaşıma gireceğim yeni yılda bu yıl altı kız ile tanıştım arkadaş ve internet yolu ile sonuç aşağıdaki gibi dir..
    Niyetim evlilikti bayanlar genelde benden yaşça küçük veya aynı yaş..

1. Kız arkadaş kalalım dedi ben kabul etmedim pek niyeti yoktu..ben ayrıldım ..
    2. Kız beğenmedi beni içi ısınmadığını söyledi üçüncü buluşmamızda..
    3. Kız Ailem çok borcu var dedi yardım etmemi istedi.. ayrıldık üçüncü buluşmamızda.
    4. Kızın ailesi beni beğenmedi ayrıldık.
    5. Kız ilk buluşmada cimri olduğumu ve anlayışsız olduğumu söyledi ayrıldık.
    6. Kız Okulunun son bir yılı olduğunu bir yıl kpss hazırlanması gerektiğini söyledi..ben bekleyemem iki yıl dedim ayrıldım ..(üçüncü buluşmamızda)

Canım sıkılıyor bu durumdan ailem ve arkadaşlarım dalga geçiyorlar son bir yıl durmadan kızlar ile geziyorsun sonuç alamıyorsun diye..
    Maddi ve manevi olarak canım sıkılıyor nerede yanlış yapıyorum çözemiyorum.

Orjinal yazı sahibi: kelmuhtar View Post
    Otuz iki yaşıma gireceğim yeni yılda bu yıl altı kız ile tanıştım arkadaş ve internet yolu ile sonuç aşağıdaki gibi dir..

3. Kız Ailem çok borcu var dedi yardım etmemi istedi.. ayrıldık üçüncü buluşmamızda.
    6. Kız Okulunun son bir yılı olduğunu bir yıl kpss hazırlanması gerektiğini söyledi..ben bekleyemem iki yıl dedim ayrıldım ..(üçüncü buluşmamızda)

Canım sıkılıyor bu durumdan ailem ve arkadaşlarım dalga geçiyorlar son bir yıl durmadan kızlar ile geziyorsun sonuç alamıyorsun diye..

vay abim benim ya yadıklarını okuyunca hem biraz güldüm hemde kendimi gördüm ( yanlış anlama daklga geçme alamında demiyorum ) bende senin gibiyim bende 25 yaşındaım bende evlenecek kızarıyorum senin gibi ama sonuç hep hüsran oldu ne yapsak acaba bu kızlara yaranmak için anlamadım gitti ??

Yorum

Kelmuhtar Abi yılda 6 kız fena istatistik değil ama gol vuruşların zayıf Altı kızı bir yılda toparlayabilen bir adam sıfır çekiyorsa durum vahim.. Karşıya güven vermiyor olabilirsin ki muhtemelen sizin yaptığınız yanlış seçimlerde de alakalı.. İlk buluşmada ailesi için para isteyen kız o yolun yolcusuymuş zaten, yol vereceksin öylelerine. Daha seçici davran abi, konsantrasyonun dağılmasın, tek bir kıza odaklan..!
      ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
        Kelmuhtar Abi yılda 6 kız fena istatistik değil ama gol vuruşların zayıf Altı kızı bir yılda toparlayabilen bir adam sıfır çekiyorsa durum vahim.. Karşıya güven vermiyor olabilirsin ki muhtemelen sizin yaptığınız yanlış seçimlerde de alakalı.. İlk buluşmada ailesi için para isteyen kız o yolun yolcusuymuş zaten, yol vereceksin öylelerine. Daha seçici davran abi, konsantrasyonun dağılmasın, tek bir kıza odaklan..!
        Seçici davranmak azalıyor zaman ile kim önüne gelirse gidip tanışıyorsun arkadaşım profilini gösteriyor daha ismi ve yüzü aklımda olmadan aynı akşam bir yerde buluşuyorsun kız ile.. (beş sene önce yapacaksın diye söyleseler inanmazdım).. Bu kızlar ile tanışıp gezerken de arada gezdiğim bir kız daha var ama onun ile arkadaş, kanka olduk iki yıldan beri buluşup geziyoruz halen tanıştığım kızların bir kısmını biliyor hepsini anlatmadım tabii..(erkek arkadaşı var beni bilmiyor tabii, öğrenci kendi..) Kızların davranışından iğreniyorum artık insan kullanması, aptal yerine konmak, dünyanın merkezinde sadece kendisini hissetmesi, maddi manevi tatminsizlik, ne istediğini bilememe..
        Last edited by kelmuhtar; 01-12-2013, 09:52 PM.

Yorum

Hmmm sayın kelmuhtar. Bir yılda evlenmeyi düşünebileceğin altı kızla tanışabiliyorsan, pek bir kriterin yok demektir. Yani biraz ne gelirse olsun artık gibi olmuş. Ayrıca internetten, insanların ortak kullanım havuzuna sunulmuş ve kapanın elinde kaldığı arkadaşlık sitelerinden tanıştığın kızların senden maddi beklenti içinde olması, yada gayriciddi davranışlarda bulunması seni neden şaşırtsın ki? Sana cimri demişler. Haftada iki yada üç kere aynı yada farklı bayanlarla cafe, restoran vs. gittiğini düşünsene. Elbette cimri olacaksın. yoksa en az 6-7 bin tl aylık gelirin olması lazım. Yani zorluyorsun, tırmalıyorsun, her kızı tanışılacak bir fırsat olarak görüyorsun ve artık evlenmeliyim baskısını yaşıyorsun ama yolun daha uzun dostum. Pişmemişsin. Hala hamsın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
            Hmmm sayın kelmuhtar. Bir yılda evlenmeyi düşünebileceğin altı kızla tanışabiliyorsan, pek bir kriterin yok demektir. Yani biraz ne gelirse olsun artık gibi olmuş. Ayrıca internetten, insanların ortak kullanım havuzuna sunulmuş ve kapanın elinde kaldığı arkadaşlık sitelerinden tanıştığın kızların senden maddi beklenti içinde olması, yada gayriciddi davranışlarda bulunması seni neden şaşırtsın ki? Sana cimri demişler. Haftada iki yada üç kere aynı yada farklı bayanlarla cafe, restoran vs. gittiğini düşünsene. Elbette cimri olacaksın. yoksa en az 6-7 bin tl aylık gelirin olması lazım. Yani zorluyorsun, tırmalıyorsun, her kızı tanışılacak bir fırsat olarak görüyorsun ve artık evlenmeliyim baskısını yaşıyorsun ama yolun daha uzun dostum. Pişmemişsin. Hala hamsın.
            @dreamer8 teşekkür ederim yorumun için @MoRbİd ve @poyraz_ da ayrıca teşekkür ederim..

Ne yapmam gerekiyor hamlığı atmak için? Deneyimli hissediyorum kendimi ama? üniversite hayayı ve sonrası ilişkilerim, tanıştığım insan sayısını hatırlamıyorum bile son bir yılı yazdım (en uzun ilişkim altı ay sürdü).

Yorum

bunun ham yada pişmiş olmakla nasıl tanımlarız bilmiyorum..

evlilik kader kısmet..takdir edilen zaman neyse o zaman olabilir..birde kafaya çok takınca cidden sinirlerini bozuyor insanın..malesef toplum baskısı bazen dayanılmaz oluyor doğru..

birde dikkatimi çekti,siz bu 6 kızı anlatırken ,sizinle ilgili fikirlerini tavırlarını yazmışsınız..yani sadece karşınızdaki insanın size olumlu bakması kabul etmesi yeterli sanki..

peki siizn hayatınızı yaşamak istediğiniz eş adayınızda hiç mi aradığınız ölçüler yok..

BU tür evlilik yada arkadaşlık sitelerinin evlenmek için doğru yerler olduğunu düşünmüyorum..binlerce insanın sisteme girip eşleşecek birini bulmaları mümkün değil..ancak zaman geçirme olur o kadar..

Ismarlama sevgi olmaz....fotosuna profiline bakıp eş adayıda seçilmez..

Yorum

30 u deviren erkeklerde bu döngü, bu panik havası yaşanır. Adam artık evlenmek istiyordur, ailesi olsun, çocuğu olsun, gece tek başına yatmak artık dayanılmaz hal almıştır. Neye elini atsa boş, 50 kişiyle tanıştı, tanıştırıldı, sevgili oldu, bir gün görüştü ikinci gün görmek istemedi. Bir çöplük gibi oluyor kalp ve beyin. Ama kişi hala yalnızdır. Modern yaşamda anında bitirilen ve yenisi başlayan ilişkiler, hızlı iletişim araçları, bayanların daha özgür olması, açık ilişkilerin yaygınlaşması vs. masumane evlilik hayallerini bitiriyor. Herkes birbirinin hayatını test ediyor, herkes birbirini sınıyor, gizli oyunlar, güven testleri yapıyor. Bu kadar testten kolay kolay temiz çıkamıyor insan ve ilişki bitiyor. Neyse konuyu dağıttım. anladığım kadarıyla yalnızlığı hiç sevmiyorsun ve hayatına doğru biri çıkana kadar da idareten de olsa açık ilişki yaşamak istiyorsun. Umarım herşey gönlünce olur.
                @dreamer8 teşekkür ederim yorumun için @MoRbİd ve @poyraz_ da ayrıca teşekkür ederim..

Ne yapmam gerekiyor hamlığı atmak için? Deneyimli hissediyorum kendimi ama? üniversite hayayı ve sonrası ilişkilerim, tanıştığım insan sayısını hatırlamıyorum bile son bir yılı yazdım (en uzun ilişkim altı ay sürdü).

Yorum

@aze ...haklısın bana olumlu bakması kabul etmesi yeterli değil tabii kendi fikir ve beklentilrimi paylaşmadım haklısınız.. aradığım ölçüler var tabiiki.. evlilik yada arkadaşlık siteleri mecburiyetten oldu çevrem az bir organizsyon , bir kurs veya etkiliğe ayıracak fazla zamanım yok.. altı kızın üçü internetten tanıştım diğerlerini arkadaşım sağolsun tanıştırdı, sadece biri ile kendim tanıştım. Evliliği bir kurtuluş veya bir hayat düzeni için istemiyorum daha açık söylemem gerekirse yeni bir problem olsun hayatımda beraber yaşayacağım bir yaşam arkadaşı olsun,merhameti bir insan olsun ( biraz zor kadınlar çok merhametsiz yaratıklar kendi aralarında ve ben merkezi çok gelişmiş egositlik, kendini beğenmişlik çok fazla) ..
                  Hayatta bazı tatları, deneyimleri yaşadım çok beklenti içinde değilim, Çok mükemmel ideal bir insan gibi görmüyorum kendimi ekonomik olarak ve manevi olarak.. karşımdaki kızdan işi,eğitimi, ailesi birazda eli yüzü ve psikolojisi de düzgün olsa yeterli..Sevgi ve aşk sadece romanlarda belki denk gelmedi bana ..şansızım bilemiyorum..Aşık olduğum insanlar yaşamımda maddi zarar verdiği için artık kızları sadece yaşamımda bir tekerlek gibi görür oldum bunu çok paylaşmıyorum heryerde düşüncemi tabiki. Teşekkür ederim yorumun için @aze ,@dreamer8

Yorum

Pardon da, sen ilk üç buluşmada evlenmekten mi söz ediyorsun kızlara? Kaçarlar tabi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: niyehala View Post
                      Pardon da, sen ilk üç buluşmada evlenmekten mi söz ediyorsun kızlara? Kaçarlar tabi
                      evlenmekten bahsetmiyorum ilk buluşmada tabii.. ikinci veya üçüncü buluşmalarda söz açılıyor evlilik hakkında , genelde kızlar açıyor zaten bana sıra bırakmadılar hiç ...

Yorum

@aze ...haklısın bana olumlu bakması kabul etmesi yeterli değil tabii kendi fikir ve beklentilrimi paylaşmadım haklısınız.. aradığım ölçüler var tabiiki.. evlilik yada arkadaşlık siteleri mecburiyetten oldu çevrem az bir organizsyon , bir kurs veya etkiliğe ayıracak fazla zamanım yok.. altı kızın üçü internetten tanıştım diğerlerini arkadaşım sağolsun tanıştırdı, sadece biri ile kendim tanıştım. Evliliği bir kurtuluş veya bir hayat düzeni için istemiyorum daha açık söylemem gerekirse yeni bir problem olsun hayatımda beraber yaşayacağım bir yaşam arkadaşı olsun,merhameti bir insan olsun ( biraz zor kadınlar çok merhametsiz yaratıklar kendi aralarında ve ben merkezi çok gelişmiş egositlik, kendini beğenmişlik çok fazla) ..
                        Hayatta bazı tatları, deneyimleri yaşadım çok beklenti içinde değilim, Çok mükemmel ideal bir insan gibi görmüyorum kendimi ekonomik olarak ve manevi olarak.. karşımdaki kızdan işi,eğitimi, ailesi birazda eli yüzü ve psikolojisi de düzgün olsa yeterli..Sevgi ve aşk sadece romanlarda belki denk gelmedi bana ..şansızım bilemiyorum..Aşık olduğum insanlar yaşamımda maddi zarar verdiği için artık kızları sadece yaşamımda bir tekerlek gibi görür oldum bunu çok paylaşmıyorum heryerde düşüncemi tabiki. Teşekkür ederim yorumun için @aze ,@dreamer8
                        çok samimi yazmışsınız. Allah gönlünüze göre versin...( bizimde tabi .)

Yorum

İşleniyor...
                        X