Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Nereden başlamaliyim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Nereden başlamaliyim

Psikolojik sorunlarımi bulup çözümler getiemek istiyorum sizce nerde baslamaliyim
    Ve mukkemmelliyetci olmak bir kisilik bozuklugumu (aşırı titizlik vb gibi degil sadece yaptığım bir şeyi en iyi şekilde yapmak istiyorum

Kendi yaptığın bir eyleminden mi mükemmellik diyorsun ?Sorununu biraz daha açıklarsan ne olduğu daha anlaşılır olacak.
    http://e-psikoloji.com/forum/showthr...uklu%F0u-Mudur burada bunu okumanı tavsiye ederim.

Yorum

evvela yaşını ve cinsiyetini de belirtsen daha faydalı yorumlar alabilirdin.
      ---Sağlık olarak herhangi bir sorunun varsa gidermelisin. Kilo kontrolünü yap, normal bir görünümün olsun, fizik kapasitesi olarak yeterli ol.
      ---Edebiyat, sinema, kitap, gazete ve diğer sanat ve kültür faaliyetlerinde ortalamanın altında olma.
      ---Temiz ve düzenli ol ama temizlik hastalığına yakalanma.
      ---Cimri yada savurgan olma.
      ---Çekingen, korkak ve kompleksli olma.
      ---Her zaman haklı olmaya çalış.
      ---Mükemmeliyetçilik insanı mükemmel değil, berbat yapar.
      Orjinal yazı sahibi: bestkrip View Post
      Psikolojik sorunlarımi bulup çözümler getiemek istiyorum sizce nerde baslamaliyim
      Ve mukkemmelliyetci olmak bir kisilik bozuklugumu (aşırı titizlik vb gibi degil sadece yaptığım bir şeyi en iyi şekilde yapmak istiyorum

Yorum

Yasim 16 mukkemmelliyetci derken bardağın boş tarafını doldurmak icin çaba harcamam başarılı olamadigimda moralimin bozulmasi ama mukkemmel olana kadar devam etmeyi istemem gibi yorumlar icin Teşekkürler

Yorum

http://e-psikoloji.com/forum/showthr...uklu%F0u-Mudur

Burdaki çoğu şey bana uyuyor bunu okuduktab sonra böyle bir konu açma isteği hisseetim içim bir tuhaf oldu bilmiyorum davranislarimin yanlış olmasi beni üzüyor nasıl cozebilirim bir fikriniz varmı

Yorum

İşleniyor...
          X