Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ben bipolarmiyim sizce?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ben bipolarmiyim sizce?

Ben küçük bir kız çocuğunun geçirebileceği bütün travmaları geçirerek büyüdüm.Sevgisiz ilgisiz başka kucaklarda.Aşağılandım ,haklı bile olsam hep kınandım ,eleştirildim.Bu yüzden hep beni kimse sevmiyooooo diye sürekli ağlayan biriyim.Okuldan atıldım.arkadaşlarım dövmek ne ki ben öğretmen bile dövdüm o derece yani.Artık bana kimse sen hatalısın diyemiyordu çünkü anladım ki ben bütün bunların hıncını sokakta benim üzerime üzerime gelen öküzlerden çıkarıyordum.Trafikte önüme gelen küfür edip adamlara saldırıyorum mesela.Cinsel ilişkilerim hep spontone oldu.aşk sadece ben yaşadım plotonik .hastalığım yüzünden beni kimse sevmedi değer vermedi.ççocuklarımın babasıda tabi ki bana fazla dayanamadı . geceleri hiç kalmadı yanımda.şuan hergün uğrar ama durmaz fazla gider hemen evine.sevgizlikten artık tükendim ruhsuz bir posa gibiyim.Yaptığım dengesizlikler bini aştı.Başımı bir beladan çıkarıp bir belaya soktum. Herkes sen delisin falan derdi de.ben buyum işte derdim.ama öyle olmadığı şimdi bütün yaptıklarımı içinde taşıyan bu hastalığı öğrenince anladım.BEN BİPOLARMIYIM SİZCE?
    Ben buralarda çok yeniyim.hiç bilgim yok.bana yardımcı olurmusunuz.

Canfeda , bunları yapmak sizi bipolar yapmaz..
    Bipolar olan şunu yapar mesela ama , çok normal biridir sıradandır ,birden ani değişiklikler yapabilir..örneğin ,trafikte normal seyirde gidersin hep ama gun gelir sorumsuz davranırsın..mazbut bir kadınsındır ama birden çok açık saçık giyinebilrisin taşkınlık yapmaya başlarsın vs..çok para harcayan biri değilsindir ,çılgın alışverişler yaparsın..Sonra bu donem geçer..bu davranışların hepsi biter..normal donemde bunları nasıl yaptım dersin..kendinde anlayamaz olursun..birkaç örnekle böyle..

Siz bipolar değilsiniz..ama yine bir dr la görüşürün..hatta borderline bile olduğunuzu düşünmüyorum açıkcası..Sadece toplumsal kabulu biraz sınırları zorlayan yerlerde doğmuş büyümüşsünüz..ve suyun akışıda o yonde olmuş..siz bent vurup değiştirmemişsiniz..hayata olan öfkeniizi de şimdi bu şekilde çıkarıyrsunuz gibi geldi..
    Alkol kullanan biri misiniz bilmiyorum..buda sizi etkileycektir..

Duygu iniş çıkışlarınız için tedavi görün..ama bipolar olmanız biraz imkansız.

Yorum

bence büyük çogunlukla narsizim yani tam olarak öyle olmasada narsizime büyük oranda yönelmiş durumdasın.

Yorum

cihan buna hangi sözlerime dayanarak vardın bilmiyorum ama .bunun ne olduğuna az önce baktım.kendini beğenme hastalığı diyor?????
        oysa bende tam tersine aşırı kendini suçlu hissetme var.kendimi tokatlarım hatta bazen.
        dinlemezler diyor; oysa ben bu portale insanların fikirlerini dinlemek için kayıd oldum .
        empati kuramazlar diyor.tam tersine ben eşimi ve onun karısının hayatını bozmamak için kendimi feda ettim.annem artık şarkıcılık yapmasın diye 14 yaşımda çalışmaya başlayıp kendimi feda ettim.v.s v.s
        ....eleştirilmeyi evet fazla sevmem. ama bunun nedeni tamamen küçüklüğümde hep eleştirisel büyüdüğüm için oldu.
        son derece menfaatçidirler diyor????? ASLAAAAA asıl hep kendimi kullandırırım bile bile hemde.çok safımdır o konuda.

Yorum

Kardesım ben bır bıpolar yakınıyım ve emın ol bu anlattıklarına gore sen bıpolar degılsın. Icın rahat olsun.

Baştan Çıkarma Sanatı - Alfa Erkek Locası

http://www.psikoloji.gen.tr/group.php?groupid=62

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aze View Post
            Canfeda , bunları yapmak sizi bipolar yapmaz..
            Bipolar olan şunu yapar mesela ama , çok normal biridir sıradandır ,birden ani değişiklikler yapabilir..örneğin ,trafikte normal seyirde gidersin hep ama gun gelir sorumsuz davranırsın..mazbut bir kadınsındır ama birden çok açık saçık giyinebilrisin taşkınlık yapmaya başlarsın vs..çok para harcayan biri değilsindir ,çılgın alışverişler yaparsın..Sonra bu donem geçer..bu davranışların hepsi biter..normal donemde bunları nasıl yaptım dersin..kendinde anlayamaz olursun..birkaç örnekle böyle..

Siz bipolar değilsiniz..ama yine bir dr la görüşürün..hatta borderline bile olduğunuzu düşünmüyorum açıkcası..Sadece toplumsal kabulu biraz sınırları zorlayan yerlerde doğmuş büyümüşsünüz..ve suyun akışıda o yonde olmuş..siz bent vurup değiştirmemişsiniz..hayata olan öfkeniizi de şimdi bu şekilde çıkarıyrsunuz gibi geldi..
            Alkol kullanan biri misiniz bilmiyorum..buda sizi etkileycektir..

Duygu iniş çıkışlarınız için tedavi görün..ama bipolar olmanız biraz imkansız.
            ama ne garip ki senin bu yazdıkların aynen bende var zaten.birkaç hafta çok enerjik oluyorum mesela .bir kaç hafta kolumu kımıldatamıyorum.içimden hiçbir şey gelmiyor.sırf giyinmmek için dışarı çıkamıyorum.bazen pijamayla üstüme bişey geçirip başımı dolayıp zorla markete falan gidiyorum.bazende giyinip süslenip arabaya atlıyorum müziğin sesini sonuna kadar açıp kopuyorum.bunları bilinçli yapmıyorum.ama bu hastalığı öğrendikten sonra kendimi biraz frenlemeyi deniyorum o kadar.Ha tabi kendimi zorla bipolar ilan etmek istetem Allah a şükür ki benim hasta olmadığı düşünüyorsunuz.belki doğrudur.zor hayatım yüzünden hırsımı hep farklı şekilde çıkarmışta olabilirim.inşallah öyledir

Yorum

Bipolar olduğunuz kanısına nerden vardınız? durumunuzun bipolarla uzaktan yakından alakası yok bu kadar şiddet eğiliminiz ve hınçla dolu olduğunuza bakılırsa daha çok psikoza benziyorsunuz ama burada kimse size teşhis koyacak yetide değil. neden bir uzman yardımı alıp bu kötü ruhtan kurtulmayı denemiyorsunuz.
              Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

bana borderline teşisi konuldu ama sanırım psikiyatriste kendimi tam ve iyi anlatamam yüzünden ve gerçekten böyle hastalıkların varlığını bile bilmemem yüzünden olacak ki.((ama lütfen bana hastalık hastasısın teşisi koymayın.ben kendimi bulamamış bir insanım)) burada bazı yazıları okuyunca acaba bende bipolarmıyım diyorum..halusulasyon,kendimi bir anda bir sürü icad bulup bir bilim adamı gibi hissediyorum ya da senarist ,reklam yazarı v.s acaip beynim çalışmaya başlıyor.bir anda da aşağılık,kompleksli herşeyin sulusu gibi kesinlikle toprağın altında olmayı istiyorum Allah a .çokça dua ediyorum.ben bu dünyaya fazlalığım benim imanım varsa al canımı lütfen diye Allaha yalvarıyorum.ÖLMEKTEN BAŞKA BİRŞEY PLANLAMAZ OLUYORUM; Sonra birkaç hafta sonra çok farklı bir insan oluyorum .mesela anormal hızlı araba kullanıyorum,aşırı para harcıyorum hatta o kadar manyakça ki param olmadığında salı pazarına gidebilmek için mücevher bile bozdurup deli gibi harcamalar yapıyorum.girdiğim hiçbir işte tutunamadım.kimseyle sağlıklı ilişkiler kuramıyorum.trafikte polisleri bile arabayla ezip dövmeye falan kalktım defalarca.AMA YAPTIKLARIMDAN ANINDA PİŞMAN OLUP AĞLIYORUM.Allahtan kadınım da beni kaile almıyorlar.Yalnış tedavi olmak istemiyorum.yalnış atılan adımlar benim için çokkkk zaman kaybı çünkü artık.bir anneyim ben.
                Last edited by CanFeda; 04-12-2013, 10:22 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Milaa View Post
                  Bipolar olduğunuz kanısına nerden vardınız? durumunuzun bipolarla uzaktan yakından alakası yok bu kadar şiddet eğiliminiz ve hınçla dolu olduğunuza bakılırsa daha çok psikoza benziyorsunuz ama burada kimse size teşhis koyacak yetide değil. neden bir uzman yardımı alıp bu kötü ruhtan kurtulmayı denemiyorsunuz.
                  Milaa hanım.aynen dr. olayında olduğu gibi bişey oldu .sizde eksik ifadelerden dolayı beni anlamdınız sanırım.ben size bana teşis koyun demiyorum.buraya benim halimi anlayacak insanlar olduğu için kayıd oldum.zaten asosyal oldum çıktım.kimseyle konuşmuyorum.şimdi sizde burada söyleyeceklerimi böle ağzıma tıkarsanız.valla üzülürüm yaaa..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CanFeda View Post
                    bana borderline teşisi konuldu ama sanırım psikiyatriste kendimi tam ve iyi anlatamam yüzünden ve gerçekten böyle hastalıkların varlığını bile bilmemem yüzünden olacak ki.((ama lütfen bana hastalık hastasısın teşisi koymayın.ben kendimi bulamamış bir insanım)) bu yazdıklarınızı okuyunca acaba bende bipolarmıyım diyorum.sizde olan herşey bende de var.halusulasyon,kendimi bir anda bir sürü icad bulup bir bilim adamı gibi hissediyorum ya da senarist ,reklam yazarı v.s acaip beynim çalışmaya başlıyor.bir anda da aşağılık,kompleksli herşeyin sulusu gibi kesinlikle toprağın altında olmayı istiyorum Allah a .çokça dua ediyorum.ben bu dünyaya fazlalığım benim imanım varsa al canımı lütfen diye Allaha yalvarıyorum.Sanırım manik dönemi deniyor ; mesela anormal hızlı araba kullanıyorum,aşırı para harcıyorum hatta o kadar manyakça ki param olmadığında salı pazarına gidebilmek için mücevher bile bozdurup deli gibi harcamalar yapıyorum.girdiğim hiçbir işte tutunamadım.kimseyle sağlıklı ilişkiler kuramıyorum.trafikte polisleri bile arabayla ezip dövmeye falan kalktım defalarca.Allahtan kadınım da beni kaile almıyorlar.SİZCE BEN BİPOLAR DEĞİLMİYİM?Yalnış tedavi olmak istemiyorum.yalnış atılan adımlar benim için çokkkk zaman kaybı çünkü artık.bir anneyim ben.

Baştaki yorumunuzdan daha farklı bir anlatım burdaki yazdıklarınız. bipolar bir kişide mani döneminde inanılmaz alışverişler yapabilir herkesten daha güvenli olabilir. depresyon dönemlerinde ise dediğiniz gibi kolunu kımıldatamaz dış dünyayla ilgiyi keser ruh gibi dolaşır. doktorunuzun size teşhisi neyse en doğrusu odur. bizler sadece fikir yürütebiliriz. bende bipolar bir annenin kızıyım başlarda bu hastalık bizleri çok yıpratsada artık aşılmayacak bir durum değil ilaçlarla ve dikkatli kontrollerle bu sorun olmaktan çıkıyor. kendinizi ne kadar iyi hissederseniz hissedin asla ilaçlarınızı kafanıza göre kesip azaltmayı denemeyin. aksi halde en iyi olduğunuz süreçte bile tekrarlar. kendinizi kalp hastası şeker hastası gibi düşünün. nasılki onlar ilaçsız yaşayamazsa sizde öyle...
                    Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Baştaki yorumunuzdan daha farklı bir anlatım burdaki yazdıklarınız. bipolar bir kişide mani döneminde inanılmaz alışverişler yapabilir herkesten daha güvenli olabilir. depresyon dönemlerinde ise dediğiniz gibi kolunu kımıldatamaz dış dünyayla ilgiyi keser ruh gibi dolaşır. doktorunuzun size teşhisi neyse en doğrusu odur. bizler sadece fikir yürütebiliriz. bende bipolar bir annenin kızıyım başlarda bu hastalık bizleri çok yıpratsada artık aşılmayacak bir durum değil ilaçlarla ve dikkatli kontrollerle bu sorun olmaktan çıkıyor. kendinizi ne kadar iyi hissederseniz hissedin asla ilaçlarınızı kafanıza göre kesip azaltmayı denemeyin. aksi halde en iyi olduğunuz süreçte bile tekrarlar. kendinizi kalp hastası şeker hastası gibi düşünün. nasılki onlar ilaçsız yaşayamazsa sizde öyle...
                      teşekkür ederim.

Yorum

Borderline teşhisinden dolayı hangi ilaçları kullanıyorsun Canfeda

Baştan Çıkarma Sanatı - Alfa Erkek Locası

http://www.psikoloji.gen.tr/group.php?groupid=62

Yorum

lamıctal welbutrin

Yorum

bide başta efoxor kullanmıştım ama ne ilaçalr hakkında ne etken maddeleri hakkında en ufak bir bilgim yok

Yorum

acaba sizin annenizde ne gibi şeyler oldu da bu teşis konuldu? mahsuru yoksa anlatabilirmisiniz?

Yorum

İşleniyor...
                              X