Duyuru

Collapse
No announcement yet.

arkadaşlar lütfen bakın

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• arkadaşlar lütfen bakın

ben 1 yıl boyunca tanrıyı evreni çok sorguladım ve biraz değişik ve korkunç düşüncelere kapıldım 6 aydır sürekli düşünce içindeyim 2 kez doktora gittim antidepresan yazıp yolladı ve hiç bir faydasını görmedim , düşünceler o an için çok mantıklı geliyor ama bi 10 dakika sonra saçma olduğunu anlıyorum ne yapmam lazım ? Şizofreni vb hastalıkların belirtisi olabilir mi ?

Herşeyi felsefe yapmaktan evrenide sorguladım.Dini sorgulamalarımda doğmatik davranmaya çalışıyorum.Sana tavsiyem sende inanç konusunda doğmatik ol.Onun dışında çok düşünmene birşey diyemem bende çok düşünüyorum ama tek bir konuda değil.Kendini kaptırmadan başka konulara yönel,merak ettiklerin hakkında oku ve sonucunu olduğu kadar sorgula.Şizofreni de değilsin de sadece düşünüyorsun

Yorum

mesela bir süre sonra her şeyin sahte olduğu düşüncesine kapıldım sanki çevremdeki herkes sahte gibi sonra kız arkadaşımı uzun süre görmedim geldiğinde sanki farklı biri gibiydi görüntü aynı ama içine farklı bi kişilik koymuş gibi bi süre buna ianıyorum sonra geçiyor sonra geri tekrarlıyor

Yorum

Başkaları hakkında bende farklı bürümüş diyordum zamanında ama insanlar değişebilir.Senin 1 yıl önce gördüğün kişiye şimdi bakıyorsun o bir yıllıktan neler gitmiş diyorsun.Bunu herkes söyler.Hepimizin belli kalıp düşünceleri vardır ama onlar dışında insanların düşünceleri,hayata bakışları değişiyor.Hayatı kabullenmelisin.Kimse bıraktığın yerde beklemiyor maalesef.Seninkisi takıntı olduğunu düşünüyorum.

Yorum

fazla yalnız zaman geçirmek böyle bir probleme yol açabilir.

Yorum

bu sene sınav senem ona bağlıyorum biraz sınav stresinden bu yana sanki tam sınavdan sonra evrende bir şeyler olacak geri sınav senesinin başına gidip orada kalacakmışım sürekli sınav senesi geçirecekmişim gibi geliyor bazen de zaman algım gidiyor 5 dakika sanki bi kaç yıl gibi uzun gelebiliyor

Yorum

Kaç yaşındasın ? Ygs ye mi hazırlanıyorsun?

Yorum

evet 17 yaşındayım

Yorum

Kendine bu kadar baskı yapma.Böyle düşünerek kendine güvenini kaybediyorsun.Ben ikinci kez girecem ama daha rahatım,Allah en uygun zamanın bu sene olduğunu söyler hissedindeyim.Belki en iyisini istiyorsun,kendine güvenirsen ve düzenli çalışırsan olur ancak ne insanlar var Boğaziçiyi kazanıyor ama yanına binbir amansız hastalık gelmiş.O zaman ne anlamı kalırki sağlık gidince üniversite okumak demişti hocam.İnsanlara bak,onlar nasıl davranıyorlar etrafına?
                  Dediğine gelirsek zaman geriye dönmez.Dönmüş olsa o zaman hepimiz yaşadıklarımızın tekrarlanmasından kafayı yerdik.Sen biraz konularını başka alanlara ya da bu konuda kitaplar var.Okuyabilirsin.Sen düşünmek istiyorsan geleceği düşün.Nasıl olacak,ne yapacağım,nasıl gitmeliyim?Gelecek hakkında planlar kurabilirsin ve geçmişle gelecek arasında bir köprü kur.Ancak o konuda da aşırıya düşme.

Yorum

Şizofreni ile inanç sorgulamanın hiç bir alakası yok. Pek çok insan bunu yaptı, işin içinden çıkılacak gibi de değil gerçi. Çünkü doğruyu bulayım derken, tamamen kontrolü de kaybedebilirsin. İnsan zayıf bir varlıktır. Teslimiyete de ihtiya duyar. Herşeyi kendi iradem, kontrolüm ve bilincimle tetkik edeyim dersen, bu yükün altından kalkamazsın.
                    Orjinal yazı sahibi: barancan2 View Post
                    ben 1 yıl boyunca tanrıyı evreni çok sorguladım ve biraz değişik ve korkunç düşüncelere kapıldım 6 aydır sürekli düşünce içindeyim 2 kez doktora gittim antidepresan yazıp yolladı ve hiç bir faydasını görmedim , düşünceler o an için çok mantıklı geliyor ama bi 10 dakika sonra saçma olduğunu anlıyorum ne yapmam lazım ? Şizofreni vb hastalıkların belirtisi olabilir mi ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
                      Kendine bu kadar baskı yapma.Böyle düşünerek kendine güvenini kaybediyorsun.Ben ikinci kez girecem ama daha rahatım,Allah en uygun zamanın bu sene olduğunu söyler hissedindeyim.Belki en iyisini istiyorsun,kendine güvenirsen ve düzenli çalışırsan olur ancak ne insanlar var Boğaziçiyi kazanıyor ama yanına binbir amansız hastalık gelmiş.O zaman ne anlamı kalırki sağlık gidince üniversite okumak demişti hocam.İnsanlara bak,onlar nasıl davranıyorlar etrafına?
                      Dediğine gelirsek zaman geriye dönmez.Dönmüş olsa o zaman hepimiz yaşadıklarımızın tekrarlanmasından kafayı yerdik.Sen biraz konularını başka alanlara ya da bu konuda kitaplar var.Okuyabilirsin.Sen düşünmek istiyorsan geleceği düşün.Nasıl olacak,ne yapacağım,nasıl gitmeliyim?Gelecek hakkında planlar kurabilirsin ve geçmişle gelecek arasında bir köprü kur.Ancak o konuda da aşırıya düşme.
                      teşekkür ederim sağol

Yorum

İşleniyor...
                      X