Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikiyatri Kliniğinde Test Yapılır mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikiyatri Kliniğinde Test Yapılır mı ?

Psikiyatri kliniğinde kişilik testi yapılıyor mu ? Yapılırsa doktor uygun görürse mi yapılıyor yoksa kişi isteği üzerine kişilik testleri yapılıyor mu ?
    Hiç test yapılmış kişi varmı forumda nasıl yapılıyor bilgi verirseniz sevinirim...

Baştan Çıkarma Sanatı - Alfa Erkek Locası

http://www.psikoloji.gen.tr/group.php?groupid=62

klinikte psikolog varsa test yapılır. ama o testlerin bilimsel kesinliği yoktur. belki bir fikir verebilir.
    bana zamanında meşhur mürekkep testi yapılmıştı. fakat çok uzun zaman sonra mürekkep testini internetten araştırdığımda bilimsel bir yanının olmadığını gördüm.
    bazı özel psikiyatri kliniklerinde beyin haritalaması ve tomografi oluyor ama gereksiz çünkü psikiyatride radyolojik inceleme ile teşhis henüz mümkün değil.
    bir de bazı özel psikiyatri kliniklerinde TMS yani manyetik uyarım tedavisi yapılıyor ki yine gereksiz çünkü bu tedavi ilaçlar ve EKT kadar etkili değil.
    devlet psikiyatri kliniklerinde beyin haritalaması, tomografi ve TMS yok ve bence doğru olanı da bu.

Yorum

Kişilik testlerinin garantili olduğunu düşünmüyorum.Yaşadıklarını anlattığında zaten kişilik bozukluğu var mı anlaşılır.Bu arada konu dışı olacak ama şuan nasılsın?İlaçları kullanıyorsan etkisini göstermeye başladı mı?

Yorum

Bu Mmpi diye bir test var diyorlar.Kişilik testiymiş.Merak ettim acaba istesek yaparlarmı.Çünkü aldığım ilaç hiç bi problemime çare olmadı.Miligramımı az geldi yoksa vücuduma bi etkisimi olmadı merak ediyorum.Çocukluk dönemimde aldığım antidepresan iyi geliyodu Fakat suanki ilacın hic bi etkisi olmadı üstümde.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
          Kişilik testlerinin garantili olduğunu düşünmüyorum.Yaşadıklarını anlattığında zaten kişilik bozukluğu var mı anlaşılır.Bu arada konu dışı olacak ama şuan nasılsın?İlaçları kullanıyorsan etkisini göstermeye başladı mı?
          Daha önce de anlattığım gibi net bişey söylemedi. Kişilik bozukluğu da olabilir sen tanıyı boşver dedi sorduğumda. Yok değilmi diye ısrar ettiğimde yok da demedi var da demedi. Olabilir dedi sadece.Kontrole gidince söylermi bilmiyorum.İlacın etkisi uyku yapması ama benim uykularımı kaçırıyor.Sadece iştahımı açtı.İlacın öfke konusuna etkisi de şu : yani HİÇ.
          Gereksiz yere biriyle kavga edecektim zor tuttular.Müşterimi dükkandan kovdum o kadar öfkelenecek bi konu olmadıgını soyledı dıger musterıler.Kırma dökme konusunda sinirlendiğim zaman kıracağım şeye kitleniyorum tam elimi uzatacakken son anda tutuyorum kendimi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gulensurat View Post
            Daha önce de anlattığım gibi net bişey söylemedi. Kişilik bozukluğu da olabilir sen tanıyı boşver dedi sorduğumda. Yok değilmi diye ısrar ettiğimde yok da demedi var da demedi. Olabilir dedi sadece.Kontrole gidince söylermi bilmiyorum.İlacın etkisi uyku yapması ama benim uykularımı kaçırıyor.Sadece iştahımı açtı.İlacın öfke konusuna etkisi de şu : yani HİÇ.
            Gereksiz yere biriyle kavga edecektim zor tuttular.Müşterimi dükkandan kovdum o kadar öfkelenecek bi konu olmadıgını soyledı dıger musterıler.Kırma dökme konusunda sinirlendiğim zaman kıracağım şeye kitleniyorum tam elimi uzatacakken son anda tutuyorum kendimi.
            Merak ediyorsan onada açıkla durumu.İlaçlar sorun üzerinde hemen etkisini göstermiyor,bir kaç ay geçince belirginleşiyor.İlacın yan etkisi senin vücudununun dirençliliğine bağlı biraz.Uykularını kaçırması senin için sorun haline geliyorsa bunuda sor psikiyatrine içini öyle rahatlatırsın.

Yorum

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Bu ilaçlar başlı başına problem zaten. Eskiden kırıp döküp rahatlıyorduk.Şimdi ilaçlarla birlikte ayrı ayrı triplere giriyoruz...

Yorum

Bende psikiyatriye gittim yaklaşık bir senedir ilaç kullanıyorum terapiye 1 kere gittim ikinci terapimde yanlış duymadıysam bir test yapılacağından söz ettiler.erenköye gidiyorum.ikl teşis borderline yani sınır kişilik .ama sonra bipolar olduğumu söleyenlerde oldu bilmiyorum bende açıkçası tam ne olduğumu

Yorum

Benim önerim kişilik testleriydi, konuşma terapileriydi, ikna odalarıydı vs. hiç uğraşma. Kaybettiğin; zaman ve paran olacaktır. Kimseye inancın kalmadığı gün de, kendi başına savaşmayı öğrenmeye başlayacaksın.
                  Psikiyatri kliniğinde kişilik testi yapılıyor mu ? Yapılırsa doktor uygun görürse mi yapılıyor yoksa kişi isteği üzerine kişilik testleri yapılıyor mu ?
                  Hiç test yapılmış kişi varmı forumda nasıl yapılıyor bilgi verirseniz sevinirim...

Yorum

Teşekkür ederim yorumun için. Uğraş uğraş bitmiyor insanın psikolojisi böyle daha çok bozuluyor

Yorum

İşleniyor...
                    X