Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hastalığımın adı nedir ? Lütfen yardım edin.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hastalığımın adı nedir ? Lütfen yardım edin.

Merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık 8 aydır devlet hastanesi psikiyatr doktorlarına gidiyorum.
    Farklı farklı doktorlara göründüm. İlk doktor gittiğim doktor depresyon tanısı koydu ama bu konuda neredeyse hiç bilgim yok...
    Birçok ilaç kullandım ama hiç biri derdime derman olmadı. Acaba benimle şimdi anlatacağım ruh halinde olup ilaçla iyileşen varsa yardımcı olmalarını rica ederim.

Bu aralar sabah venegis xr 37,5 mg ve akşam 1 mg risperdal kullanıyorum.
    Daha önceden de kullandığım ilaçlarda şöyle bir durum sezdim ilaç değiştirince kendimi çok iyi toparlıyorum ilk hafta zehir gibiyim daha sonra monotonlaşma başlıyor.
    Monotonlaşma dediğim hiç birşey düşünemiyorum sanki cam kavanoz içinde dışarda herşer olup bitiyor ben tepki veremiyorum. Düşünce yeteneğimi kaybediyorum, kendimi açıklıyamıyorum.
    Karşı tarafın ne düşündüğünü veya düşünebileceğini kestiremiyorum. Fakat iyi olduğum zamanlar zehir gibiyim kim ne diyor hemen kapıyorum algılıyorum. Kim ne söyleyecek ağzından laf çıkmadan düşünüyorum o derece yani.
    Bu durumu yaşayanlar varsa rahatsızlıklarının ismi nedir? Aldıkları tedavi iyileştiriyorsa önersinler bende doktoruma danışayım.
    İnsanlar hakkında iyi düşünmek onları iyi yapmaz.

Son bişey daha var sanki beynim uykuda gibi düşünmeye başladım.

Yorum

Kimse yok mu ?

Yorum

Hastalığının ne olduğunu ancak doktor bilebilir tabi ama anlattığın durumu yaşayanlar varsa belki yardımcı olurlar sana.
        Çok geçmiş olsun.
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Activity View Post
          Merhaba arkadaşlar.
          Yaklaşık 8 aydır devlet hastanesi psikiyatr doktorlarına gidiyorum.
          Farklı farklı doktorlara göründüm. İlk doktor gittiğim doktor depresyon tanısı koydu ama bu konuda neredeyse hiç bilgim yok...
          Birçok ilaç kullandım ama hiç biri derdime derman olmadı. Acaba benimle şimdi anlatacağım ruh halinde olup ilaçla iyileşen varsa yardımcı olmalarını rica ederim.

Bu aralar sabah venegis xr 37,5 mg ve akşam 1 mg risperdal kullanıyorum.
          Daha önceden de kullandığım ilaçlarda şöyle bir durum sezdim ilaç değiştirince kendimi çok iyi toparlıyorum ilk hafta zehir gibiyim daha sonra monotonlaşma başlıyor.
          Monotonlaşma dediğim hiç birşey düşünemiyorum sanki cam kavanoz içinde dışarda herşer olup bitiyor ben tepki veremiyorum. Düşünce yeteneğimi kaybediyorum, kendimi açıklıyamıyorum.
          Karşı tarafın ne düşündüğünü veya düşünebileceğini kestiremiyorum. Fakat iyi olduğum zamanlar zehir gibiyim kim ne diyor hemen kapıyorum algılıyorum. Kim ne söyleyecek ağzından laf çıkmadan düşünüyorum o derece yani.
          Bu durumu yaşayanlar varsa rahatsızlıklarının ismi nedir? Aldıkları tedavi iyileştiriyorsa önersinler bende doktoruma danışayım.
          Bende şu aralar bu durumu yaşıyorum ama nedeni var. Zihnim çok yoğun. Aşamadığım bazı düşüncelerim var. Bundan dolayı bulunduğum ortamda konuşulanlara adapte olamıyorum. Algılamada zayıflık oluyor. Senin için böyle bir durum söz konusu mu? İlaç kullanmadan önce böyle bir durum yoksa ilaçların yan etkileri de olabilir..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derinn. View Post
            Bende şu aralar bu durumu yaşıyorum ama nedeni var. Zihnim çok yoğun. Aşamadığım bazı düşüncelerim var. Bundan dolayı bulunduğum ortamda konuşulanlara adapte olamıyorum. Algılamada zayıflık oluyor. Senin için böyle bir durum söz konusu mu? İlaç kullanmadan önce böyle bir durum yoksa ilaçların yan etkileri de olabilir..
            aynı durum bende de mevcut aşamadığım sorunlarım arasında nasıl çözeceğimi bilmiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Activity View Post
              aynı durum bende de mevcut aşamadığım sorunlarım arasında nasıl çözeceğimi bilmiyorum
              işte onu bende kendi adıma bilmiyorum

Yorum

Kimsede bu rahatsızlıktan yok mu 280 kişi okumuş ama cvp yok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derinn. View Post
                  yaşadığım sorunu biraz araştırma yaptım algı bozukluk ve psikoza denilen rahatsızlıkların olduğunu düşünmeye başladım forumda araştırabilir veya doktorlara sorabilirsin. ama forumda zaten kimse yardımcı olmuyor herkes kendi sıkıntısını gidermenin derdinde kimseden fayda yok yani.
                  yakın zamanda doktoruma gidicem bu rahatsızlıkları onunla konuşucam daha net bilgi verieceğinden eminim.

Yorum

Konu açılalı 1 ay olmuş ama uyarmadan geçemicem.Venegis kullanmayın kullandırtmayın!

Yorum

Sebebi nedir? Ben de bir dönem venegis XR kullanmıştım. Doktordan cinsel yanetkileri az olan bir ilaç olsun dediğimde bunu yazmıştı. Hiç memnun da kalmadım.
                      Orjinal yazı sahibi: aragorna88 View Post
                      Konu açılalı 1 ay olmuş ama uyarmadan geçemicem.Venegis kullanmayın kullandırtmayın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                        Sebebi nedir? Ben de bir dönem venegis XR kullanmıştım. Doktordan cinsel yanetkileri az olan bir ilaç olsun dediğimde bunu yazmıştı. Hiç memnun da kalmadım.
                        Bende memnun kalmadım.Bu ilaç insanı bağımlı yapıyor.
                        Bir anı ;Bağ evimize gittim ilacım yoktu.2 günlük bişi olmaz dedim.Topu topu 2 gün.Bildiğin ölüyordum bağ evinde tek başıma.2.5 gün yataktan kalkamadım.Yürüyemedim.Düsünemedim.Ölücem zannettim.

Bırakmaya calısıyorsunuz diyelim işiniz çok zor.Bırakmak ayrı bir zulüm.Günleriniz zülum oluyor size.Başınız dönüyor,olayları takip edemıyorsunuz.Mideniz bulanıyor.
                        Ben bu bırakma işini vizelerden önce yaşadım.Venegis sağolsun kalmadığım DERS Kalmadı.

Yorum

İşleniyor...
                        X