Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlişkide Eğitim Seviyesi Arasındaki Fark

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İlişkide Eğitim Seviyesi Arasındaki Fark

bir ilişkide özellikle bir bayan bir erkekten eğitim bakımından üstün olabilir mi?olursa sonucu ne olur. özellikle yaşayanlar varsa cevaplarınızı bekliyorum..
    0
    a:4:{i:376;a:5:{s:12:"polloptionid";i:376;s:6:"nodeid";s:6:"522039";s:5:"title";s:10:"çok önemli";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:377;a:5:{s:12:"polloptionid";i:377;s:6:"nodeid";s:6:"522039";s:5:"title";s:6:"önemli";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:378;a:5:{s:12:"polloptionid";i:378;s:6:"nodeid";s:6:"522039";s:5:"title";s:9:"farketmez";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:379;a:5:{s:12:"polloptionid";i:379;s:6:"nodeid";s:6:"522039";s:5:"title";s:12:"önemli değil";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    HeR YeNi GüN YeNi BiR UmUttuR

Şu bir gerçektir bir çok erkek düşünen ve zeki kaldınları taşıyamıyor...!!! Ben bizzat kendim yaşadım bunu... Bir çok erkeğin kendinden başarılı kadına tahammülü yok...!!!

Sevgilerle kesske.....
    <div align="left">..........................HaTaLaRıMa SaVaS aCTıM.... HeRGuN FaRKLı KeFeNDeYiM........................oDaMiN HaYaLeTiSiN.... SeSSiZLiGiNe aSiGiM................</div>

Yorum

Benim böyle bir tanıdığım var, kadın yüksek okul mezunu, eczacı, erkek lise mezunu. Yaklaşık 20 yıldır çok mutlu bir evlilikleri var.

Bu kişilerin tutumuna bağlı. Genelleme yapmak zor.

Yorum

Son 2 sevgilimden sadece örnek vereyim. Biri yük. lis. yapmış biride lisans mezunu idi. Ben ise uni terkim yani lise mezunuyum..
        Hiç bir sorunda yaşamadım bu güne dek, yalnız kendi cümlenizdeki bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum.. Özellikle bayan demişsiniz, neden bayanlar için daha sıradışı bir durum düşünün derim... üstüne çok konuşulacak bir konu (genel anlamda)
        Hic bir sey yoktur ki, her sey var olsun. | - Sacma Lama

Yorum

Eğer kendini yetiştirmişse olabilir.önemli olan paylaşıcak şeyler bulabilmek..

Yorum

bir kadın kendinden tahsil olarak kariyer olarak üstün bir adamı taşıyabiliyor..ama bir erkek kendinden üstün birini taşıyamıyor.
            Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

Yorum

Konuyu özetlemek gerekirse: kadın ya da erkek iki tarafında üstünlük tutkusu olmamalı....

İnsanın kişiliğiyle ve kendini yetiştirme tarzıyla ilgili....

Eğer kadın/erkek böyle bir konuda kendinde aşşağılık duygusu hissediyorsa özgüven problemi vardır....

Sevgilerle kesske....
              <div align="left">..........................HaTaLaRıMa SaVaS aCTıM.... HeRGuN FaRKLı KeFeNDeYiM........................oDaMiN HaYaLeTiSiN.... SeSSiZLiGiNe aSiGiM................</div>

Yorum

erkeklerde bu çok var işte....KEŞKE
                Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

Yorum

Sevgi herşeyi kapatır derdim ama ortak şeyleri konuşabilmek için, birbirini anlayabilmek için eğitim seviyesi benzerliği şart diyorum.

Ama olabilir de hani seviye farklıdır ama yine de ortak konuşabilecek birşeyler bulabiliyorsunuzdur. O zaman zaten sorun olmaz.

Ama şu bir gerçek davul bile dengi dengine...

Sevgiler ve de Saygılarla...

Yorum

ben de aynı şekilde düşünüyorum.hatta erkek biraz daha üstün olmalı diye düşünüyorum...ama bazıları var ki okumuş ama adam olamamış....bazıları da var ki okumamış ama kendisini geliştirmiş..insanlık da okumakla olmuyor....doğuştan getirilmiş bazı kişilik özellikleri de okumakla değişmez...gene de gönül bu..o yüzden büyük konuşmamak lazım.hayatta ne olacağı hiç belli olmaz..
                    HeR YeNi GüN YeNi BiR UmUttuR

Yorum

Ben bu "erkeklerin eğitim seviyesi üstün olmalı yada eşit olmalı" toplumsal tabu haline gelmiş görüşe katılmıyorum..Can Dündar'ın bir yazısını okumuştum bu sitede.. "evlilik" diye bir başlıktı..oradaki görüşlerine katılıyorum usta yazarın..şöyle demişti.."evlilikte toplumun koyduğu tabulara uymadık yani erkek eğitim seviyesi yada yaş olarak üstün olmalı gibi..eşim 2 üniversite bitirdi benden daha eğitimli..Evlilikte kendi tabularımızı toplum değil biz koyduk" gibi şeyler söylemişti tam cümleleri hatırlamıyorum ama genel görüşü buydu..Ben de şöyle düşünüyorum..evliliği bilmem ama sanırım ilişkide kafa yapıları uyuyorsa biri lise diğeri üniversiteymiş falan filan bu gibi şeyler engel olmamalı..Arada çook fazla eğitim farkı yoksa..bakın çok fazla diyorum İşte o zaman sorun olmayabilir..İlkokul ve üniversite tabiki çatışır..ama lise -üniversite gibi ayrıntılara çok takılmamalı..kişi kendini geliştirmişse ilişki yürüyebilir..VE LÜTFEN BARİ EĞİTİMDE KADIN ERKEK AYRIMI YAPMAYIN..

Yorum

Tahsilden de önemlisi; İnsanın kendini ne kadar yetiştirebildiğidir.
                        Kendini yetiştirememiş insan tahsil lide olsa tahsilsizde olsa karşısındakini zaten taşıyamaz.
                        ancak bazı gerçekleri görmek lazımdır ki eşler arasındaki tahsil farkı bence hayatın bir yerinde ufak veya büyük çapta problem çıkartır.Bu genel olarak yaptığım bi açıklama idi.İstisna durumlar var tabi..

Okumuşun cahili beni daha çok korkutur 8O

Yorum

bence cok önemli çünkü yakından tanık olduğum bi ilişkide ne kadar arada büyük aşk olursa olsun o ilşki yürümüyor.kızın isteklri bambaşka erkekse onun hoşlandığı şeylerin yanındna bile gecmiyor kendine göre bi hayatı var ikisi de aynı yerlerde de yaşasalarrda sanki ayrı dilleri konuşuyorlar birbirlerini anlayıp paylaşacakalrı hiçbişey yok sadece anlamsız yere birarada duruyorlar onlarda nedenını bilmedıkleri gibi...bu şekilde ne kadar bi ilişki dewam eder,,

.biri sinemaya gitmek istiyor o ise sinemanın daha kapısından gecmemiş.aslınd abu birazdaha kendini yetiştirebilme tarzıyla ilgili ama insan bişeleri yaşamadan ve öğrenmeden de kendiini ne kadar yetiştirebilir
                          ..ne kadar acıda olsa aradaki eğitim farkı cok önemli gönül isterkii aşk herşeyii kabuletsin ve herşeyee karşı dimdik durabilsin ama

Yorum

Eğitim farkıyla sinemanın, farklı şeyleden hoşlanmanın vb şeylerin ne alakası var?Kişi kendini geliştirmişse sorun kalmaz..üniversite okuyorum şu an..inanın bana çevremde öyle insnlar var ki afedersiniz ama ot gibi..farkı yok yani.. Boşa dememişler okumakla adam olunmuyor..

Yorum

ya bak ordan baktığın zmaan öyle düşünmen normal ama insn cewresındne görmedıkce bişeyleri öğrenebileceği bi yer olmayınca kendini ne kadar geliştirebilir ki acıda olsa bu böyle insanın temell alabileceği biyer olucak...

Yorum

İşleniyor...
                              X