Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlişkide Eğitim Seviyesi Arasındaki Fark

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Kendini geliştirmek dediğim bu işte..Kendini geliştirmek isterse o yerin hemen hazırda bulunup onu oraya çekmesi gerekmez..İnsan kendini geliştirmeyi istiyorsa kendini geliştirebileceği yerler bulabilir zaten..

Yorum

slm arkadaşlar..yorumlarınızı okudum ve bencede ılışkılerde egıtım farkı olmamalı çünkü ben bızzat kendım bunu yaşadım ve gördüm ,ınanın olmuyor herşey bıyerekadar sonrası sonrası problem oluyor malesef farklılıklar çıkıyor benım hayal dunyam başka onunkı bambaşka bu bıle sorun.....

Yorum

3 saatlik çok alakasız bir konu ile alakalı, alkollu, tartışmaktan ağrıyan boğazlı bir muhabbetin içinden geldim. Hem alkolun etkisi, hem de garip bu ruhsal durumun etkisiyle yazacaklarımı süzgeçten geçirirken, sallayan süzgeci kontrol edemeyerek yanından kaseye dökebilirim, art bir niyetimin olmadığını içtenliğimle yazdığımı , olacak hatalarıda bunlara yıkmanız gerektiğine inanmanızı isterim..

Ben hem konuyla alakalı, hemde konunun görünmemiş yanıyla alakalı birşeyler söylemek istiyorum. (eh yeter bi başla demi!) Bu forum aracılığı ile kayserideki teyzemlere, konyada ki halamlara, ve askerdeki teyze kızı hatice ye selamlarımı iletmeyide bir borç... amaaan .. tamam başlıyom...

Arkadaş özellikle bayanlar konusuna dikkat çekmiş konuyu açarken. Ben biraz neden bayanların kendinden güçlü, kendinden daha iyi statü/mevki sahibi, falan fistan erkek aradığı konusuna değinmek istiyorum..

Doğaya baktığımızda hep bir rekabet, rekabetlerin içinde de dişi ve erkekler uğruna rekabetler olduğunu görürüz. Ne bileyim doğada bok böceği en büyük boku yapmaya çalışır dişisini tavlamak için. En büyük bok küresini yapanla ilişkiye girer dişi bok böceği. (özür dilerim ama ismi bu , naapiyim) Diğer hayvanlarada baktığımızda hep bu rekabeti görürüz. Bizde bir nevi gelişmiş hayvan olduğumuza göre (tamam gelişmemişlerimizde var o ayrı konu) kendi aramızda da bu rekabetin emarelerini görmek mümkün.. Tabii bizde bu gücü kuvveti insan olduğumuz için kendimize göre yorumluyoruz, bu güç maddi, bu güç mevki, bu güç fiziki olabiliyor. Örneğin bir erkeğin sokakta yaşayan bir sokak kızına aşık olmasını, veya bu hikayeyi işleyen bir filmi rahatlıkla kabul edebiliriz ama aynısını bir kadın için düşünemeyiz. Bir kadının sokaktaki sokak çocuğuna aşık olabildiğini düşünebiliyor musunuz mesela? Olsa bile çok çok çok istisna olur.

Kadının bu doğadan gelen güce tapma psikolojisini bu forumda bile görebiliyoruz dikkat ederseniz. Tabii ki insan olmamızın, bilinç sahibi olmamızın getirdiği şeyler var, istisnalar yaratabiliyor, özellikle gelişmiş ülkelerde. Örneğin benim bulunduğum ülkede hiç bir kadın karşısındakinin ne eğitim seviyesine, ne gelirine nede başka bir şeyine bakmıyor, Eğer kafası uyuşuyorsa onun için tamamdır. (sosyal bir araştırma yapmadım tabii kendi deneyimlerim bunlar)

Bizim ülkemizde de bu anlayış çok yaygın olmamasına rağmen yine mevcut. Zaten daha önce örneğini verdiğim ilişkilerimde Türkiye'de oldu.. Ama dediğim gibi bizde güce tapma anlayışı daha çok..(bişiye bağlıcaktım ama unuttum iyi mi bu kadar yazınca, ah alkol ahhh)
        Hic bir sey yoktur ki, her sey var olsun. | - Sacma Lama

Yorum

Orjinal yazı sahibi: exodus
          Ben bu "erkeklerin eğitim seviyesi üstün olmalı yada eşit olmalı" toplumsal tabu haline gelmiş görüşe katılmıyorum..Can Dündar'ın bir yazısını okumuştum bu sitede.. "evlilik" diye bir başlıktı..oradaki görüşlerine katılıyorum usta yazarın..şöyle demişti.."evlilikte toplumun koyduğu tabulara uymadık yani erkek eğitim seviyesi yada yaş olarak üstün olmalı gibi..eşim 2 üniversite bitirdi benden daha eğitimli..Evlilikte kendi tabularımızı toplum değil biz koyduk" gibi şeyler söylemişti tam cümleleri hatırlamıyorum ama genel görüşü buydu..Ben de şöyle düşünüyorum..evliliği bilmem ama sanırım ilişkide kafa yapıları uyuyorsa biri lise diğeri üniversiteymiş falan filan bu gibi şeyler engel olmamalı..Arada çook fazla eğitim farkı yoksa..bakın çok fazla diyorum İşte o zaman sorun olmayabilir..İlkokul ve üniversite tabiki çatışır..ama lise -üniversite gibi ayrıntılara çok takılmamalı..kişi kendini geliştirmişse ilişki yürüyebilir..VE LÜTFEN BARİ EĞİTİMDE KADIN ERKEK AYRIMI YAPMAYIN..
          Arkadaşım ayrım yapmak zaten yanlış...hayatın ne göstereceği hiç belli olmaz....ben sadece düşüncelerinizi merak ettim
          HeR YeNi GüN YeNi BiR UmUttuR

Yorum

PaRaDoKs

yazılarım sana yönelik bir suçlama değildi..fikirlerimi belirttim sadece..yanlış anlama ok?

Yorum

kusura bakma exodus :roll:

Yorum

arkadaşlar bu konudafikri olan yok mu?

Yorum

İşleniyor...
                X