Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aranızda malulen emeklilik için heyete giren var mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Aranızda malulen emeklilik için heyete giren var mı ?

Arkadaşlar merhaba. Daha öncesinde lise 2 zamanlarında katlanılmaz depresyon ve içe kapanma ile başlayan hastalığım yüzünden tüm gençliğim harap oldu. Üniversite hayatım hep sıkıntılar ile geçti. Bir yandan da ailesel parasal sıkıntılar yüzünden resmen kabus hayatı yaşadım. Biraz para kazanayım işe başlayayım her şey düzelir diye umuyordum ama hiç bir şey değişmedi. İlk olarak 2002 senesinde hastaneye yatırdılar ve bipolar efektif bozukluk tehşisi konuldu. 2003 senesinde işe başladım ama pek bir şey değişmedi iş hayatım daha da berbat geçti üniversite hayatımdan. Bundan sonra ara ara psikiyatri kliniğinde yattım. En son 2012 senesinde çok ağır bir atak geçirdim 3 ay hastanede yattım. Ondan sonrada bir türlü iyi olamadım hezeyanlarım azalsa da tam sıfır olmadı. İnsanlardan iyicene koptum sosyal iletişim kabiliyetlerim iyicene azaldı. Hafızam ve konsantrasyonum iyicene zayıfladı, en basit şeyleri bile hatırlayamıyorum basit zihinsel şeyleri bile yapamaz hale geldim. Kafam resmen kereste gibi oldu. Sanki boşlukta yaşıyormuş gibiyim. İyicene passivize oldum. Bir yandan artan sosyal fobim ve sosyal izolasyon. Bir yandan takıntılarım. Sıfıra vuran öz güvenim. Kendimi dünyanın en değersiz mahlukatı gibi görüyorum dünyanın en işe yaramaz mahlukatı. Bir yaratık, ucube gibi görüyorum. Bir yandan hezeyanlarım az da olsa devam ediyor insanların benim hakkında konuştuğunu ve benimle dalga geçtiklerini bana zarar vereceklerini düşünüyorum. İntihar düşünceleri ise had safhada o kadar ölüm üzerine kurgu yaptım ki artık ölüm ve yaşam üzerine düşünceler var sadece zihnimde. Baştan kolayca intihar ederim diye düşünüyordum artık sorgulaya sorgulaya biraz korkmaya başladım. Kısacası hastalığım ilerledi doktorum artık teşhisimi bile değiştirdi şizoeffektif bozukluktan bahsediyor. Evde tek başımayken iyiyim ama artık sosyal ortamlara giremiyorum. Hezeyanlarım ve şüphelerim artıyor anxiyetem dayanılmaz hale geliyor.
    Kamuda çalışıyordum ama artık işimi yapabileceğimi sanmıyorum 18 aydır izinliyim bir 18 ay daha kadar yasal iznimi kullanacağım sonrasında heyete girip iş gücü kaybı için tespit yaptırmayı düşünüyorum. Sormak istediğim soru daha önceden sağlık heyetine girip malulen emeklilik tespiti için başvuran var mı? Kolay kolay emekli yapmadıklarını duydum. Heyete girip aranızda malulen emekli olan var mı aranızda. Neler soruyorlar ne gibi şeylere bakıyorlar. Bunun gibi konularda bilgi verirseniz sevinirim. Artık malulen emeklilik yapmazlarsa tek çözüm ölüm gibi. Zaten şu durumda bile intihar hakkında yoğun düşünceleri olan biri birde emekli etmezlerse ne yapar bilmiyorum. Beş parasız aç ve sefil gezmektense ölmek en akıllıca çözüm gibi.
    Last edited by algea; 05-01-2014, 01:25 PM.

Kardeşim bipolar rahatsızlığından muzdarip doktor bir site kullanıcısı abimiz malulen emekli olmuştu.o kadar zor değil diye düşünüyorum.samimi olduğuna inanıyorum.
    yeterli gün sayın varsa en az %60 sağlık işgücü kaybı raporu alırsanız gerçekleşecektir diye düşünüyorum.Tekrar geçmiş olsun.

Yorum

İşleniyor...
    X