Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eski Sevgilim Düğüne Eski Erkek Arkadaşını Davet Edecekti

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Eski Sevgilim Düğüne Eski Erkek Arkadaşını Davet Edecekti

Merhaba Arkadaşlar,

Evlenmeyi planladığım sevgilim ilişkinin başlarında, iş yerinden olan sözde kankasını düğüne davet edeceğinden bahsediyordu. İlişkinin ilerleyen safhalarında sıkıştırınca bana o sözde kankasıyla ilişki yaşadığını söyledi (cinselliğe varacak kadar!).

Ne dersiniz: böyle bir bayanla hayatınızın devamını getirmek ister miydiniz?

Sağlıcakla Kalın.

o kanka ümit besen olmalı!
    şu meşhur "nikahına beni de çağır sevgilim, istersen şahidin olurum senin" şarkısı!

Yorum

Kocası için kankasından vazgeçemeyecek kadının sadakatini tartışmak dahi istemem. Modern hayat gereği eşin, işyerinde başka erkeklerle yemeğe çıkabilir, oda ziyareti yapabilir, kahkahalı sohbetler edebilir. Öğle arası yada molalarda çıkıp bir kafede çay içebilir. Buna itirazın yoktur sanırım, çalışmasına razı olan biriysen eğer, ama eski sevgilisini de düğüne çağırmasın artık abi yuh yani..İnsanların neden evlenemediği, neden varolan evlilikleri sürdüremediği ortada.

Yorum

ayrıl gitsin.

Yorum

Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için. Ayrıldım zaten. Hz. Allahü Teala hayırlı kısmetler versin hepimize inşAllah.. dreamer8 İçinde Allah korkusu ve sevgisi olan birisi böyle düğün anını veya beraber geçireceğin ömrünü berbat edebilecek yalana sahip olmaz. Ben de evliliğe karşıydım/ belki bu yaşadıklarımla karşı olacaktım ama buna eminim: içinde Allah korkusu (haram işlemekten korkan) olan bir eşle beraber bir ömür düzgün bir şekilde sürdürülebilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
            Kocası için kankasından vazgeçemeyecek kadının sadakatini tartışmak dahi istemem. Modern hayat gereği eşin, işyerinde başka erkeklerle yemeğe çıkabilir, oda ziyareti yapabilir, kahkahalı sohbetler edebilir. Öğle arası yada molalarda çıkıp bir kafede çay içebilir. Buna itirazın yoktur sanırım, çalışmasına razı olan biriysen eğer, ama eski sevgilisini de düğüne çağırmasın artık abi yuh yani..İnsanların neden evlenemediği, neden varolan evlilikleri sürdüremediği ortada.

aynen katılıyorum tabi Allah kimsenin başına vermesin ama bunlarda resmen geniş aile olmuş...

Yorum

Bende viraj arkadaş gibi düşünüyorum.Burada önemli olan kızın size dürüstçe kankasınla eskiden sevgili olduğunu söylemiş.En azından içini rahatlat.Günümüzde böyle cesaretle konuşan birilerine rastlayamayız.Ayrıca günümüz şartlarınca bunları görüyoruz,şaşırılmayan bir durum oldu.Önemli olanı en başta söyledim.O yüzden bunu takmayın;neyse sizin için hayırlı ,bir ömür boyu,sağlıcakla bir evlilik ve mutluluk olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viraj
                Beni yanlış anlamışsın sanırım, yazdıklarımı bir daha okusan..
                Yok,gayet doğru anladım ancak ben sadece yazdıklarını düşündüm dedim,bu kadar.

Yorum

degerli bir sevdiğim dostum bana soyle demisti; bu hayatta herseyi kendinden iste, esini allahtan. sende oyle yapmalisin diye dusunuyorum. dogru insani secmek elbette mumkun ama evlenecegin o dogru insan, o baska bir ilim gibi geliyor bana. bir suru insan girdi hayatima ve hepsi bana uygun insan olsalardi suan hayatimda olurlardi ama degillermis. dogru insani bulmak icin dogru insan olmak adina caba sarfetmemiz gerektigini unutmayalim.

Yorum

Bana Elif Şafak'ın kitabındaki satırları hatırlattın...
                    ]Bila noksan, eksiksiz bir hayattır sürdüğün.. Ya da öyle sanırsın. Alışkanlıklara ayak uydurur, tekrarlara kapılırsın.Şimdiye değin nasıl yaşadıysan, gene öyle yaşayacaksın sanırsın. Sonra beklenmedik bir anda biri çıkar gelir. Etrafındaki kimseye benzemez. Var olanı değil; sende eksik olanı gösteren, 'sihirli bir aynadır o'.. Ve sen bunca zaman aslında hep bir eksiklik duygusuyla yaşadığını, bilmediğin bir şeye hasret çektiğini anlarsın... Şamar gibi iner hakikat suratına!.. Sana içindeki boşluğu gösteren bu kişi; bir pir,üstad, arkadaş, yoldaş, eş yada bir çocuk olabilir.. Önemli olan seni tamamlayacak ruhu bulmandır.. Her peygamberin verdiği öğüt aynıdır: "Sana ayna olacak insanı bul!"
                    Evlenmek dediğin böyle hissettiren biriyle olmalı..
                    .................................................. .................................................. .................................................. ............
                    Aynı kuyuya eğildiğinde
                    Yüzünü gösterecek su yoksa
                    Çekil!..
                    Öldürse de su seni
                    Görerek öldürür
                    Susuz kuyudan kork!..
                    Last edited by ELizz; 22-01-2014, 02:31 AM.

Yorum

Haklısın. Benim bildiğim aileler kurulduktan sonra geniş aile olur, bu aile kurulmadan epey genişlemiş. Dediğim gibi arkadaşlar, insansınız, hür iradeniz var. O yuvayı kuracak iki bireyin midesi aldığı sürece herşeyi yapmakta serbestler.
                      Orjinal yazı sahibi: poyraz_ View Post
                      aynen katılıyorum tabi Allah kimsenin başına vermesin ama bunlarda resmen geniş aile olmuş...

Yorum

üstad nedemiş ?
                        insan hayatta 3 şeyin sonucunu kestiremez. !
                        Ne zaman öleceğini
                        Kimle evleneceğini
                        Rızkının nerden ne kadar geleceğini .....

Allah hepimize arlı namuslu hayırlı eş nasip etsin .....

Yorum

İşleniyor...
                        X