Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsan kendisini nasıl tanıyabilir ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İnsan kendisini nasıl tanıyabilir ?

Öz güven eksikliğim için kendimi yeniden tanımlamaya ihtiyacım var, fakat nasıl yapacağım bilemiyorum.
    Nelerden hoşlanırım tam olarak kestiremiyorum. Hobilerimin çoğu yalnız yapılan şeyler.
    Ne gibi yönlerim diğer insanlara göre üstünken, hangileri zayıf noktam bulmam gerekli.
    Bunu doğru olarak tespit edemediğim zaman hayal kırıklığı yaşıyorum. Örneğin bazen ölçüyü kaçırıp bir konuda çok başarılıymışım gibi davranabiliyorum. Sonuç başarısızlık olunca da hayal kırıklığı ve ciddi bir yıkım yaşıyorum, aylarca çekingenlik gibi sorunlar yaşamaya başlıyorum.

Öz güvenimi kazanmam için kendimi adam akıllı tespit etmem lazım fakat bunu yapmak nasıl mümkün olur bilemiyorum.
    Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
    Hayat yaşayanlarındır !!!

Orjinal yazı sahibi: Autotheist
    Benim yıllardan beri profesyonelce yaptığım eylem.Pek bir çaba istemiyor düşünmek yeterli tabi içsel olarak dürüstte olman gerekiyor.Yani bunu taktikle yöntemle yapamazsın oturup düşünecen.Ben kimim? Amacım ne? Beni ben yapan şeyler neler? Nasıl bir insanım? gibi gibi...
    Ama bu sorulara verdiğim cevaplar değişiyor hep. bugün bazı cevaplar versem, buna uygun kararlar alsam, sonra değiştiklerinde ortada kalacağım.
    Her insanda bu böyledir ancak ben yıkılıyorum.

Yorum

Size göre sıradan gelen insanlar da kendilerini sıradışı hissediyor. Bu durum en çok ergenlik çağlarında hissediliyor. Kişi kendini özel olarak görmeye başlıyor, ben farklıyım diyor, herkes aynı diyor ama aslına bakarsanız hepimiz aynı çarkın bireyleriyiz ve bilhassa daha fazla yalnız zaman geçiren insanlar, kendi kendilerine olduklarında ve yanlarında başka insanlar bulunduklarında iki ayrı kimliğe sahip oluyorlar. bu iki kimlik arasındaki farklılıklar kişiye; "aslında ben çok sıradışı biriyim" cümlesini kurduruyor...

Yorum

sizi tanımıyorum ama araştırmayı öğrenmeyi ve yazmayı seven biri olduğunuzu düşünüyorum konularınıza bakarak eğer ben nelerden hoşlanırım gibi düşüncelere girerseniz çıkamazsınız akışına bırakın mesala sevdiğiniz şeyleri zamana bölerek yazın aklınıza geldiği zaman bir anda yazmayı denerseniz özgüveniniz kötü etkilenir muhtemelen size hiç yeteneğin yok diye sizi özgüveninizi mahveder
        Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
        sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

İnsanın kendisiyle ilgili konularda cevaplar vermesi çok zor. Dediğiniz gibi akışına bırakmak en güzeli.

Yorum

Hayatı öğrenirken kendini de öğreniyorsun. Her hatanda biraz daha güçlenip hayal kırıklıklarında vazgeçmesini öğreniyorsun..!! Ya da inadına hadi bee diyosun Yani hayat sana seni öğretiyor.
            ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
              Hayatı öğrenirken kendini de öğreniyorsun. Her hatanda biraz daha güçlenip hayal kırıklıklarında vazgeçmesini öğreniyorsun..!! Ya da inadına hadi bee diyosun Yani hayat sana seni öğretiyor.
              Evet bu gerçekten de doğru. Hayat yaşadıkça, aa demek ki ben böyleymişim dedirtiyor.

Yorum

İşleniyor...
              X