Duyuru

Collapse
No announcement yet.

psikoterapi yalnızca özel kliniklerde mi olur ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• psikoterapi yalnızca özel kliniklerde mi olur ?

Psikoterapi yalnızca özel kliniklerde mi yapılır ?
    Yani uzun uzun süren görüşmeler gerektiren, çocukluğa inme yöntemi yalnızca özel kliniklerde mi yapılır ?
    Devlet yada üniversite hastahanelerinde bunu yapmanın bir yolu yok mudur ?
    Hayat yaşayanlarındır !!!

resmi hastanede çok fazla hasta gördükleri için doktorların vakti yok. uzun görüşemezler.
    zaten resmi hastanedeki doktor halinden memnun değildir. yoğun iş karşılığı bir memur maaşı.
    zamanları olsa bile psikoterapiyi resmi hastanede yapmazlar. özelde yaparlar çünkü karlı iş.

Yorum

Özelde bir doktora gitmek için de maddi güç lazım. Maddi gücü elde edebilmek için de çalışabilecek kafa, ruh sağlığı.
      Gerçekten çok zor ve şanssız birçok hasta olmalı ve bende kendimi bunlardan biriymiş gibi hissediyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drowzee View Post
        Psikoterapi yalnızca özel kliniklerde mi yapılır ?
        Yani uzun uzun süren görüşmeler gerektiren, çocukluğa inme yöntemi yalnızca özel kliniklerde mi yapılır ?
        Devlet yada üniversite hastahanelerinde bunu yapmanın bir yolu yok mudur ?
        hayır sadece özel kliniklerde yapılmaz üniversite hastahanelerindede yapılır (SGK) ama Türkiye gibi bir memlekette özelde en az seans başına 150 tl vererek yaptırmaktan başka şansın yoktur arkadaşım... Bunun sebebi kontenjan yetersizliğidir... örnek vermek gerekirse geçen ay ege üni hastanesine gittim randevu almak için ve bana sadece online randevu verildiğini söylediler, ok online alayım ozaman dedim egenin internet sitesine girdim.... saat 8-12 arası randevu veriliyor sadece... ilk gün 8i 10 geçe randevu almaya çalıştım kontenjan dolmuştur uyarısı verdi alamadın ertesi gün 8de denedim yine kontenjan doludur dedi.... bu şekilde 2 hafta boyunca randevu almaya çalıştım ve kontenjan herzaman dolu.... hastahaneden alınamıyor internetten alınamıyor.... dıkuz eylülü denedin sonuç aynı hüsran!!!!

Bazı özellerde sgk geçerli oluyor özelden randevu aldım normal şartlarda 150 tl olan seans ücreti sgk sayesinde 40 tlye indi süper sevindim.... Fakat muayeneye gidince piskoterapinin 150 ilaç yazmanın 40 tl olduğu gerçeyiğle karşılaştım....

özet olarak ya zengin olacaksın terapi görmek için yada üni hastahanelerinde tanıdığın, türkiyede insanın ruh sağlığına önem vermiyor sistem... daya ilacı yolla...
        M.V.

Yorum

senası 450 tl, özel yerlerin...parası olmayan yaşamaya hakkı yok...:P
          "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

valla böyle bir hayatım olsun hiç istemezsdim ama bir umut belki beceririm

Yorum

İşleniyor...
            X