Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yüzüme vurulması çok zoruma gitti

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yüzüme vurulması çok zoruma gitti

Ben yurtta kalıyorum insanlar tuhaf karşılıyolar beni.oda arkadaşımdan başka kimseyle muhabbetim yok onunla da zorlama.onun bi arkadaşıyla otururken bana sen yalnız napıyosun dedi insanlar şuradan şuraya markete gidemiyo senin yanında hiç kimseyi görmedim daha.baya benim üzerimden muhabbet çevirdiler.annen senin karşına oturuyo mu dedi bana ya.Bişey diyemedim alıştım dedim.niye böyle diyosun falan dedim.Kimse bu kadar açık yüzüme vurmamıştı resmen bana mal muamelesi yaptı ve moralim yerlerde ağlamamak için kendimi zor tuttum.kendimi çocuk gibi hissediyorum.Çok zoruma gitti.

İnsanların bu tarz tutumlarına çok rastladım. Kimileri kendi komplekslerini, kötü yaşantılarını unutmak için, fırsat bulunca başkasını eleştirirler, sen niye öylesin, niye böylesin derler ama, gerçekten yardımcı olmayı istemezler. Örneğin birisi yalnızsa, gerçekten yardım etmek isteyen kişi sen niye yalnızsın demez. Şu arkadaşı da bir yere davet edelim, anlayalım dinleyelim der. İçten davranır. Ama tabii bunun için iyi niyet, biraz fedakarlık ister. Kendinden başkasını da biraz düşünecek kadar insanlık gerekir. Sonuçta onları değiştiremezsin, küsmene, öfkelenmene de gerek yok. Oda arkadaşın da o kadar düşünebiliyormuş, kapasitesi şimdilik bu kadarmış. Yalnızlık kalmak istemiyorsan okulda ya da yakın çevrede seninle aynı etkinliklerden hoşlanan, anlaşabileceğin kişiler bul. Ama sırf yalnız kalmamak için de, arkadaş bulmaya çok mecbur hissetme kendini. Öğrenciyken arkadaş bulmak, sonraki yaşlarda bulmaktan çok daha kolay. Ancak zorlamayla değil, kendiliğinden olması gereken bir şey. Oda arkadaşının arkadaşı gibi zırvalayan ama yardımcı olmayanları da ciddiye alma.

Yorum

İşleniyor...
    X