Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Benden başka bu durumu yaşayan var mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Benden başka bu durumu yaşayan var mı?

Bende ilginç bi durum var.Şarkı dinlerken ve dizi izlerken çok yoran bi durum.şarkı dinlerken sürekli şarkıyı yazan kişinin neden bu şarkıyı yazdığı neler yaşamış olabolabileceğini düşünüyorum cümle cümle değerlendirme yapıyorum şarkı hızlı ilerlediği için bazen şarkıyı durdurup düşünüyorum sonra şarkının diğer cümlesine geçiyorum.O kişinin iç dünyasını düşündüklerini olasılıkları düşünüyorum kendime hakim olamıyorum bazen düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi.dizi izlerkende karakterlerin davranışlarını analiz etmeye çalışıyorum.Gerçek hayatla bağdaştırmaya çalışıyorum sürekli.

Bundan 2 sene önce bu durum bütün hayatımı kaplamıştı delirtmişti beni yurtta 8 kişi kalııyorduk ve ben insanların söylediği kelimeler davranışları mimkleri dahil herşeyini analiz etmeye çalışıyordum bütün davranışların altında yatan nedenleri bilmek istiyordum ve sabahtan akşama kadar kafamın davul gibi şiştiğini hissediyordum.Sanki Kafamda bu konuda bi eksiklik vardı sanki uzun süre biryere kapatılmıştım veya başka bir gezegenden gelmiştim.Bunu kendi davranışlarıma da uygulayınca resmen yaşayamaz hale geldim.Birşey söylemeden önce neden böyle söyledim ki neden şimdi bunu yapıyorum ki gibi düşüncelerden kendimi alamıyordum ve bu duruma 2 ay dayanabildim ilaçla intihar ettim.Kafamda bin bir türlü ses vardı ve susturamıyordum tek engel olamıyordum düşünmeye tabi tıpış tıpış acile gittim orası ayrı.İlaçları içtikten sonra 1 saat falan bekledim sonra dayanamadım o bir saat içinde yaşadıklarım tarif edilemez duygulardı ölümü hissetmek o korku..Bir sene falan böyle yaşadım ben.Nasıl oldu bilmiyorum ama günlük hayatta bu durum yok denecek kadar azaldı.Ama şarkı ve dizide bu durum devam ediyo.çoğu zaman kendime hakim olup dizinin ve şarkının keyfini çıkarıyorum.ama bazen lanet öyle bi tutuyo ki..Ben bunu yaşayan başka kimse var mı onu merak ediyorum bu tür bişey kimsede rastlamadım.Sizce bu ne nasıl bişey?

Yorum

Bizde öyle fena kafa yoruyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Feyzullah Mercan View Post
        Bizde öyle fena kafa yoruyor
        Ne demek istediniz anlayamadım?

Yorum

Ben bu sorunu boş kaldığım her an müzik dinleyerek çözüyorum. Fakat kalıcı bir çözüm olmadığı için günümün neredeyse tamamı bu şekilde geçebiliyor. Bazen durması için kafamı duvara vurmak istiyorum defalarca Ama zararlarının yanında yararlarıda oluyor. Analiz etmek, tüm olasılıkları gözden geçirmek, ulaşılabilecek tüm sonuçları düşünmek vs. vs. ... içinden çıkılamaz denilebilecek durumlar için oldukça yararlı. Bu konuda bana çok yararı oldu.

Yorum

İşleniyor...
          X