Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bir kolej tarafından önerilen "mütevazı ücret" ten kasıt nedir?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bir kolej tarafından önerilen "mütevazı ücret" ten kasıt nedir?

psikoloji mezunuyum, pdr de ise yüksek lisansım devam ediyor tez dönemindeyim. bugün İzmir'de ünlü bir koleji psikolojik danışman-rehber öğretmenlik için görüşmeye gittim. Bazı iş tecrübelerim var, fakat okul kolej tecrübem hiç yok. insan kaynakları ve zümre başkanıyla olan yarım saatlik görüşmede zümre başkanı özellikle alanla ilgili zorlu sorular sordu ya da benim hiç kolej deneyimim olmadığı için zorlandım ( bilgisayarda program yazmayı biliyor musunuz? 2007 yılında şöyle bir çalışma yapıldı haberiniz var mı? bir kaç gün önce milli eğitim rehber öğretmenler için genelge yayınladı haberiniz var mı? gibi..) neyse sonra dediler ki biz bazen yeni mezun deneyimsiz öğretmenlerde alırız sizi bir rehber öğretmenin yanında stajyer olarak yetiştiririz bu bir iki, yıl sürer karşılığında sigortanız ödenir ve mütevazı bir ücret alırsınız dediler. mütevazı ücretten kasıtlarını sordum, net olarak bir rakam öğrenemiyor muyum dedim, dediler ki onu daha sonra iş olursa öğrenirsiniz dediler. Biz meb in parametrik bilmem nelerine göre hesaplıyoruz dediler. nedir mütevazı ücretten kasıt? piyasa hakkında bilgisi olan var mı yarımcı olursanız sevinirim..

Orjinal yazı sahibi: gözde8989 View Post
    psikoloji mezunuyum, pdr de ise yüksek lisansım devam ediyor tez dönemindeyim. bugün İzmir'de ünlü bir koleji psikolojik danışman-rehber öğretmenlik için görüşmeye gittim. Bazı iş tecrübelerim var, fakat okul kolej tecrübem hiç yok. insan kaynakları ve zümre başkanıyla olan yarım saatlik görüşmede zümre başkanı özellikle alanla ilgili zorlu sorular sordu ya da benim hiç kolej deneyimim olmadığı için zorlandım ( bilgisayarda program yazmayı biliyor musunuz? 2007 yılında şöyle bir çalışma yapıldı haberiniz var mı? bir kaç gün önce milli eğitim rehber öğretmenler için genelge yayınladı haberiniz var mı? gibi..) neyse sonra dediler ki biz bazen yeni mezun deneyimsiz öğretmenlerde alırız sizi bir rehber öğretmenin yanında stajyer olarak yetiştiririz bu bir iki, yıl sürer karşılığında sigortanız ödenir ve mütevazı bir ücret alırsınız dediler. mütevazı ücretten kasıtlarını sordum, net olarak bir rakam öğrenemiyor muyum dedim, dediler ki onu daha sonra iş olursa öğrenirsiniz dediler. Biz meb in parametrik bilmem nelerine göre hesaplıyoruz dediler. nedir mütevazı ücretten kasıt? piyasa hakkında bilgisi olan var mı yarımcı olursanız sevinirim..
    Hangi kolej o Doğa Koleji mi size zümre başkanı şov yapmış. Kendini göstermiş kısaca, edepsiz kompleksli biri bu belli. Kendini sindirtme, stajerlik kavramı yok artık çalıştığın saatin karşılığını almak hakkın. Yardımcı öğretmen ne ya siz üniversite mezunusunu meslek lisesi çıkışlı değil ki PDR oldukça alanı geniş bir branş. Bence para işini başta konuşun ve emeğinizi kullandırmayın.

Yorum

katiyen kabul etmeyin. kendinizi düşük gösterdikce size olan saygilari biter. bilgi almak kendi nizi gelştirmek için farklı yerlere başvur. devlet memuru gibi düşünceniz var mi

bu konuda gelişim peşinde iseniz daha çok hasta ile direct muhatap olacak şeylere yönelin. ama devlet memuru olup standart olmak istiyorsaniz o başka. bence bu rehabilitasyon merkezlerin de çalışabilirsin gerçekten gönülden işini yapan insanlara ihtiyaçlari var. gördüğüm pdrler günü gecirme derdin deler. yazık okuduklari bölüme.
      Last edited by .::yabancı::.; 31-01-2014, 12:55 AM.
      "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

yok doğa değil, ya bana yukarıdaki gibi sorular sordu. ben net bilemeyince de e gördün mü okul ortamı farklı bir durum gibi bir ortam oluştu( böyle demedi tabiki tam olarakta) ben de kendimi çok yetersiz hissettim mesleki yönden ama aslında öyle değilimdir her yıl bişeyler katmaya çalışıyorum yani öyle kupkuru mezunda değilim az çok bi yerde iş tecrübem var yüksek lisansın ders aşamasını bitirdim, tez yazıyorum yani böyle stajyerlik falan beklemiyordum hiç ki stajyerlik ben iki yıl önce özel eğitimde çalışırken kalkmıştı yeniden çıkmadıysa, bazı arkadaşlarım katiyen kabul etme derken bazılarıda e bi yerden başlamak lazım diyorlar. NE YAPMALIYIM ŞAŞIRDIM zaten şu an formasyonum yok psikoloji mezunuyum henüz pdr yüksek lisansta bitmedi en son konuyu ben gündeme getirince bu durum akıllarına geldi. hmm sıkıntı olur bu durum ama bakalım dediler. pek geri döneceklerini düşünmüyorum zaten..

Yorum

yok doğa değil, ya bana yukarıdaki gibi sorular sordu. ben net bilemeyince de e gördün mü okul ortamı farklı bir durum gibi bir ortam oluştu( böyle demedi tabiki tam olarakta) ben de kendimi çok yetersiz hissettim mesleki yönden ama aslında öyle değilimdir her yıl bişeyler katmaya çalışıyorum yani öyle kupkuru mezunda değilim az çok bi yerde iş tecrübem var yüksek lisansın ders aşamasını bitirdim, tez yazıyorum yani böyle stajyerlik falan beklemiyordum hiç ki stajyerlik ben iki yıl önce özel eğitimde çalışırken kalkmıştı yeniden çıkmadıysa, bazı arkadaşlarım katiyen kabul etme derken bazılarıda e bi yerden başlamak lazım diyorlar. NE YAPMALIYIM ŞAŞIRDIM zaten şu an formasyonum yok psikoloji mezunuyum henüz pdr yüksek lisansta bitmedi en son konuyu ben gündeme getirince bu durum akıllarına geldi. hmm sıkıntı olur bu durum ama bakalım dediler. pek geri döneceklerini düşünmüyorum zaten..

Yorum

Gençsin ve mesleki deneyimin oldukça az. Ayrıca yeni bir işyerine başlayan herkes genelde az ücretle başlatılır. İlk önerilen ücreti referans alma. Zamanla artacaktır. 1500-2000 önerebilirler. Zaten psikolojik bir sorunun yok. Şu an için planın; psikoloji diplomanı paraya çevirebilmek. Herkesin hayalleri vardır. Forumda psikoloji öğrencilerinin bilgi toplamasını, tezlerinde kullanacakları verilere buradan gerçek kişiler üzerinden ulaşabilme çabalarını ve formun ismiyle meslek isminin benzerliklerini tek ortak nokta görerek paylaşımlarda bulunmasını tasvip ettiğim söylenemez. Kısa dönem asker gibi görülürsün burada. Ajan gibi...Katliam fotoğrafları çeken turist gibi görülürsün burada.

Yorum

teşekkürler 1500-2000 önerebilirler dediğiniz şu an başlangıç için mi? Bu arada paragrafınızın yarıdan sonrasını anlamadım, ne demek istediniz, kusura bakmayın..

Yorum

sektörle ne kadar ilgilisiniz,sektörle ilgili genel kültürünüz nasıl onu ölçmek istemişler,tecrübe sahibi olmak illaki bir yerlerde çalışmak değil aslında,insanın her alanda kendini yenilemesi bir bakıma.siz o sorulara cevap vermiş olsaydınız evet deneyimsiz ama bilgili diyeceklerdi..inşallah alınırsınız işe,bence azla yetinmeyen çoğu bulamaz,hem tecrübe olur size,,,
                I Wish...

Yorum

dream ne yazdın yahu kız girdiği için korkup kaçacak ) gözde hanım 1500 altına kesinlikle inmeyin. tecrübesiz falan demekle sizin daha düşük bir para ile çalışmaniza itiraz etmemeniz için demiştir.
                  "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

valla gözde bacım çok alengirli soru sormuşlar.
                    diğer arkadaşların dediği gibi kendinizi stajer pozisyonuna sokmayın. tecrübe zamanla kazanılan bişeydir. ayrıca mitevazi ücretten kasıtlarıa sgari ücret de olabilir. bir de bu bilgisayarda program yazmayı biliyoemusunuz sorusu onlar sizi bigisayar programcısı sandı herhalde ? pdr mezunu adam ne bilir program yazmayı bence kabul etmeyin çok daha iyi fırsatlar çıkar karşınıza...

Yorum

Ama öyle özel sektörde; sağlam bir mesleki tecrübeniz yoksa, işe ilk girişte önerilecek para budur.1500-2000. Performansa göre zamanla 5000 bile olur ama ucu açık.

Yorum

ya 1500-2000 ise iyi, ben asgari ücret demelerinden korkuyorum, söylemiyorlar da...

Yorum

İş seminerine gitmiştik, aklımda kalan şey, fiyatını düşük veren biriyle çalışmak istemez firma veya insanlar. Sen giriş olarak bence, 2500 de, sonra ortasını bulmak için in ama sölediğim gibi işsiz kalsan da fikrime göre aşağı fiyat verme.

Yorum

başlangıç ücretlerini çok düşük tutuyolar malesef..benim sektorum de oyle..tecrubem olmasına ragmen fiyat pazarlığında önerdkleri rakamlar düşük çünkü çok üniversite mezunu insan var dedikleri bu..haklılarda .sen kabul etmesen yedek çok..
                            işe göre tavır al..eğer pozısyon iş sana gelecek vadediyosa biraz sende taviz verebilirsin bence..çok da aşağı inme.
                            neet bir rakam soylemeleri lazım herne olursa soylememişler anladığım..

Yorum

İşleniyor...
                            X