Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Nasıl Daha SABIRLI olunur ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• scout
    adlı üyemiz Nasıl Daha SABIRLI olunur ? konusunu başlattı

Nasıl Daha SABIRLI olunur ?

Arkadaşlar içinde bulunduğumuz kötü süreçlerin hepsinin sonu var, buna bir çoğumuz inanıyor olmalıyız.
    Fakat bu süreçlerin yıpratıcılığını üzerimizden atabilmemiz için daha soğukkanlı ve sabırlı olmamız lazım.

Ben nasıl daha sabırlı olurum noktasında ne yapacağımı bilemiyorum. İnternette arama yapınca dini bir takım sayfalar çıkıyor.
    Oruç tutarak örneğin nefsinize hakim olun diyorlar. Bu bir öneri olarak değerlendirilebilir.
    Fakat daha fazla şeye ihtiyacım var. Daha sabırlı olmak için ne yapmak lazım, nasıl düşünmek lazım

• Guest's Avatar
    Guest replied
    hayat öğretiyor sabrı sonunda insana..yaşayarak ..

tunelin sonundaki ışığı görebilmekmiş sabır..her ne olursa olsun görebildiğin bir ışık varsa tabi..

Leave a comment:

• KATTRE
    replied
    Orjinal yazı sahibi: drowzee View Post
    Arkadaşlar içinde bulunduğumuz kötü süreçlerin hepsinin sonu var, buna bir çoğumuz inanıyor olmalıyız.
    Fakat bu süreçlerin yıpratıcılığını üzerimizden atabilmemiz için daha soğukkanlı ve sabırlı olmamız lazım.

Ben nasıl daha sabırlı olurum noktasında ne yapacağımı bilemiyorum. İnternette arama yapınca dini bir takım sayfalar çıkıyor.
    Oruç tutarak örneğin nefsinize hakim olun diyorlar. Bu bir öneri olarak değerlendirilebilir.
    Fakat daha fazla şeye ihtiyacım var. Daha sabırlı olmak için ne yapmak lazım, nasıl düşünmek lazım
    Hoşgörü ve birazda tecrübeyle sabırlı olmayı ögrenirsiniz ...

Leave a comment:

• osmangazi
    replied
    Duyguların şiddet ve süresinin aşırıya gitmesini engel olma becerisini kazanmak. Duygusal zekayı geliştirmek de diyebiliriz. Duygusal zeka için zeka kavramı ne kadar uygundur tartışılır. Bunun akılla bir alakası yok çünkü bu sadece geliştirilebilinir bir beceri.

İradeyi güçlendirmek; Sevdiğimiz ve bize zarar veren davranışlarımızı engel olma, bize faydası olacak yapamadığımız davranışları yapma alıştırmaları... Bu her türlü alıştırma olabilir; ibadet bize zor mu geliyor toparlanıp yapın. Aklıma şu an bu örnek geldi kimseye inanç konusunda yönlendirmek istemem.

Hastalık anında bu becerileri geliştirme alıştırmalarının bir faydası olacağını sanmıyorum. Durulunca denenebilir.
    Last edited by osmangazi; 31-01-2014, 11:18 AM.

Leave a comment:

• scout
    replied
    yapının değiştirilebileceğine inanıyorum. her insanın içinde her duygudan var bence, sadece bunu beslemek lazım.
    belki de sabırlı olduğunu düşündüğüm insanları gözlemlemeliyim. sabır bence çok önemli bir şey. bunu bir şekilde edinmek yada geliştirmek lazım.

Leave a comment:

• iyimser
    replied
    Sabırlı olmayı sanırım insan zamanla öğreniyor. Konuya din yönünden bakmak yanlış. Oruç tutmayan insanlar sabırlı olduğu gibi tutanlar da sabırsız bir yapıya sahip olabilirler.

Hem yapı meselesi hem de yaş aldıkça öğrenilen bir meziyet.

Leave a comment:

İşleniyor...
X