Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Düşünceler Kaderimiz Olur mu ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Nasıl desem bilemedim ki,korkutmayım?

Yorum

Düşünmek istemediğim şeyler düşünüyorum,yani sinir olduğum şeyler aklımdan geçiyor ama ben söylemiyorum.

Yorum

Bunu özele taşıyayım mı?

Yorum

neye , kime dört elle sarılsam tüm korkularım başıma geliyor.. galiba işleri içinden çıkılmaz bir hal aldıran ve kaderimizle oynayan sadece beynimiz.. düşünme güdümüzü kontrol etmek kolay olsaydı keşke..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: violinist View Post
            neye , kime dört elle sarılsam tüm korkularım başıma geliyor.. galiba işleri içinden çıkılmaz bir hal aldıran ve kaderimizle oynayan sadece beynimiz.. düşünme güdümüzü kontrol etmek kolay olsaydı keşke..
            tamda anlatmaya çalıştığım şey .. korkutuğun şeylerin farklı zamanlarda ve farklı kombinasyonlarla beni bulması..hatta keşke korkmasaymışım daha kötüsü geldi beni buldu dedirtmesi..
            I Wish...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: *Ceu* View Post
              tamda anlatmaya çalıştığım şey .. korkutuğun şeylerin farklı zamanlarda ve farklı kombinasyonlarla beni bulması..hatta keşke korkmasaymışım daha kötüsü geldi beni buldu dedirtmesi..
              Bu psikologlar tarafından iyi tanımlanmış bir olgudur. Ayrıca okuduğum iki kitapta da bu konu güzel dile getiriliyor. Tanrılar Okulu'nda ev sahibi örneği var. Adam bir yerden başka yere taşınıyor ve sürekli ev değiştiriyor. Ama ev sahibi sanki dışı farklı olsa da içi aynı olan bir illüzyon gibi onu buluyor. Nedeni de basit; biz kendi sorunumuzla yüzleşip çözmezsek her karşılaştığımız yeni ortamda yeni insanda tekrar tekrar bunu yaşıyoruz (çünkü biz neyi hayal ediyorsak onu yaratıyoruz). Hayatı Yeniden Keşfedin'de de şemalardan söz ediliyor. Çocukluğumuzda bazı şemalar ediniyoruz (bunun 11 tanesi bu kitapta inceleniyor). Bu şemaları hayatımız boyunca tekrar ediyoruz (ta ki düzeltene kadar).

Yorum

düşüncelerine dikkat et,sözlerin olurlar; sözlerine dikkat et hareketlerin olurlar;
                hareketlerine dikkat et, alışkanlıkların olur; alışkanlıklarına dikkat et; karakterin olur
                karakterine dikkat et; kaderini belirler.
                Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drowzee View Post
                  düşüncelerine dikkat et,sözlerin olurlar; sözlerine dikkat et hareketlerin olurlar;
                  hareketlerine dikkat et, alışkanlıkların olur; alışkanlıklarına dikkat et; karakterin olur
                  karakterine dikkat et; kaderini belirler.
                  Guzel yorum begendim , gercekten öyle.

Yorum

Evet pozitif dusunce insanin kan dolasimindan tutun psikolojik rahatsizliklardada olagan ustu degisiklik gostermistir.
                    Örnegin ben pozitif dusunceyle bir cok sorunumu cözmusumdur .
                    "kisi kendini iyi tanimali diyorum"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: piagett
                      huy meselesi... polyannacılık oluyo bazen.. ya da hani olumlu düşüneyim derken kendimizi kandırmış gibi olmuyor muyuz bazen de
                      la la laaaaaa diye ortada gezmek değil tabi de

hani vesveseyi,,kuruntuyu barındırmamak bahsettiğim benim,,,acaba olur mu,,aman olursa ne yaparımı atmak belki beyinden...
                      I Wish...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: piagett
                        evet ... olaylar üzerinde çok kafa yormamak gerek aslında vesveseden kurtulmak lazım mutlu olmak için
                        umarım başarabiliriz..
                        I Wish...

Yorum

korkular gerçeğini yaratır.. düşünceler her daim olur ama onları düşünmekte ısrarcı olmamak gerekir.

KuzuZade
                          Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                          BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                          Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

İşleniyor...
                          X