Duyuru

Collapse
No announcement yet.

forum bana mutluluk veriyor! :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• forum bana mutluluk veriyor! :)

facebook beni mutsuz ediyor. insanların tatil, gezi, eğlence, toplantı vs fotolarını görünce "neden ben böyle yaşayamıyorum" diye hayıflanıyorum!
    ama forumdaki şizofrenleri , depresifleri, obsesifleri, sosyal fobikleri, panik ataklıları, vs görünce "yav ben ne kadar mutluymuşmu da haberim yokmuş" diyorum!
    ilaçlara tam cevap verdiğim için kafam rahat ve normal insanlardan tek farkım sürekli ilaç kullanmak.
    ama forumda tedaviye dirençli çok vaka çıkıyor.

her ikisi de sanal yalnız bu ortamların...mutlu yada mutsuzluğu buralara bağlamamalı

forum dertleşmek açısından güzel(di).

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
      facebook beni mutsuz ediyor. insanların tatil, gezi, eğlence, toplantı vs fotolarını görünce "neden ben böyle yaşayamıyorum" diye hayıflanıyorum!
      ama forumdaki şizofrenleri , depresifleri, obsesifleri, sosyal fobikleri, panik ataklıları, vs görünce "yav ben ne kadar mutluymuşmu da haberim yokmuş" diyorum!
      ilaçlara tam cevap verdiğim için kafam rahat ve normal insanlardan tek farkım sürekli ilaç kullanmak.
      Bence senin ciddi bir yardıma ihtiyacın var.

Yorum

ne yani başkasının derdine bakıp "tanrım iyi ki ben bu kadar hasta değilim" deyip şükür mü ediyorsun ?

aynı yoldan geçen bir engelli görünce "tanrıya şükür ben böyle değilim" demek ki.

kimse kusura bakmasın bu başkasını küçümsemektir. başkasının kötü durumuna bakıp şükür etmek, hem hasta kişiyi üzer hem de kibirli bencil biri olduğunuzu gösterir.

yapmayın etmeyin. o kişinin gidip "neden beni böyle dertli yarattın tanrım" demesini mi istiyorsunuz ?

neden burada mutlu olanlar var sebebi basit.

facebook twitter gibi ortamlarda sağlıklı ve mutlu insanları görüyorlar, "neden ben böyle değilim" deyip hüzünleniyorlar, buraya gelip buradaki yardıma muhtaç hasta insanları görüp "allah tan ben bu kadar beter değilim" deyip egolarını tatmin ediyorlar. olay bundan ibaret.
        ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
        18.12.2012 - 2015
        ©

Yorum

Başkalarının zavallılığına (!) bakıp kendi haline şükredenlerden tiksiniyorum. (Dostoyevski)
          Ekli Dosyalar
          Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

her ne kadar acımasızca yaklaşsanda bize, üstü kapalı bir şekilde derdini söylemişsin; elimden geldiğince yardım etmem gerekir.

Facebook fotoraflarına pek aldanmamalısın. bir çok insan tanıyorum facebooka fotoraf koyabilmek için türlü cambazlıklar yapan.
            mesela fotorafçılık kursuna gitti bunlardan bir tanesi.
            bir gün bir arkadaşım gittiğimiz yerde yiyeceklerimize tam dokunacakken telaşla ve öfkeyle bizi uyardı. facebooka koyacakmışız.
            bunun tam tersi, pastalarımız bittikten sonra yaa fotoraf çekilmeyi unuttuk diyen oldu.
            yine gittikleri yerde müsade edip ortamdan ayrılıp hırsla fotoğraf çekilen kuzenlerim var. sanki o gün orada çok eğlenmişler gibi yapıyorlardı.
            bu arada bu örnekteki arkadaşlarım sevgili yapamayan, yapsada uzun sürmeyen, arkadaşlıkları keyif vermeyen insanlar.
            fakat facebook hesapları eğlenceli ve sosyal pozlarla dolu.

mesela benim çok garipsediğim anlarım olur. masadaki alakasız bir insan bir anda fotoraf çekilmek istiyor benimle. tamam dediğimde de gereksiz bir samimiyet
            ve coşku. yanak yanağa poz veriyoruz. bizim iletişimimiz bu aşamada değil ama oda biliyor bende. neye uğradığımı şaşırıyorum.

kendimizi düşünelim; bir ortamda gerçekten eğleniyorken, keyif alıyorken durup fotoğraf çekilmek, diğer insanların bunu görmesini sağlamak aklımıza gelmez.
            bunu yapan insanlar maalesef böyle düşünemiyorlar. zararları da kendilerine oluyor. akıllarını kullanıp kendi sorunlarını, neden başkalarına hayatlarını göstermek istediklerini düşünseler; bir gün gerçekten eğlenceli ve keyifli bir hayata sahip olabilirler. durduk yere hayatını facebookta vitrinleştiren insanların mutlu olduklarını sanmıyorum. bir defa bilgisayar başında hayatın seyircisi olmanın hiç anlamı yok, hayatın aktörü olmak varken. dışarı çıkıp bir bak, birine yardım ettiğinde bünyen nasıl da mutlulukla cevap veriyor. mutluluk rekabette gizli değil, facebooklarla sidik yarıştırmanın anlamı yok.
            Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Facebook kullanıcsıı değilim ve gördüğüm kadarıyla bence orada ki selfie ler,,havuzbaşı fotoları,,gülümseyen yüzler çok sahte..imrenmek mi hata.!
              I Wish...

Yorum

İşleniyor...
              X