Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnternetin psikolojik etkisini yaşadınız mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İnternetin psikolojik etkisini yaşadınız mı?

Arkadaşlar hepinize merhaba.Konu size saçma gelebilir ama meraktan soruyorum.Sorum,internetin size psikolojik olarak bir zararı oldu mu?
    (Örneğin kimisini sosyal fobiye,kimisini de takıntılara neden etti)
    Last edited by Bülbül; 20-02-2014, 10:06 PM.

Kesinlikle bülbülüm, inanılmaz zararları var. Ben o kadar bağımlı değilim. Mesai saatleri dışında sadece yatarken 1 saat film izlerim netten. Başka bir bağlantım yoktur. İnsanlara anlatılmaz zararları var.
    --Kişiyi asosyal yapıyor, evden çıkmıyor adam.
    --Sırt, omurga, boyun yapısını bozuyor.
    --varis, dolaşım bozuklukları vs. yol açıyor.
    --Konuşmayı, göz temasını, sesini kullanmayı, mimiklerini unutuyorsn.
    --Zombi oluyorsun.
    --uyuyorsun, uyuşturuluyorsun.

Yorum

fazla kullananlar için son derece zararlı.
      işi ya da okulu için zorunlu kullananlar için sorun yok.
      boş zamanı çok olup da internete kaptıranlar için hayat çok sıkıntılı bir hale gelebilir.
      en zararlısı da facebook. fazla facebook kullananlarda depresyon ve anksiyete çok görülüyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
        Kesinlikle bülbülüm, inanılmaz zararları var. Ben o kadar bağımlı değilim. Mesai saatleri dışında sadece yatarken 1 saat film izlerim netten. Başka bir bağlantım yoktur. İnsanlara anlatılmaz zararları var.
        --Kişiyi asosyal yapıyor, evden çıkmıyor adam.
        --Sırt, omurga, boyun yapısını bozuyor.
        --varis, dolaşım bozuklukları vs. yol açıyor.
        --Konuşmayı, göz temasını, sesini kullanmayı, mimiklerini unutuyorsn.
        --Zombi oluyorsun.
        --uyuyorsun, uyuşturuluyorsun.
        Tabikide zararını say say bitmez.Sana anlaşılan psikolojik etkisi pek olmamış dreamer8.İnternete kısıtlama koyman iyi olmuş

Yorum

Zararı olmamış değil, bana da zararı olmuştur. Hiç yoksa işyerinde günde 1-2 saatim bu forumda geçiyor. İşyerinde kısıtlı elbette, youtube, face, msn, chat tarzı yerlere giremiyorsun. Genelde forum ve haber sitelerine bakarım. Akşam da yatağa yatınca netten film izlemeyi severim. Ama gün boyu ben de pc ve net başındayım işyerinde. Mutlaka zrarı oluyor. Ama bir genç günde 5 saat face ye giriyorsa ondan adam olmaz...Hergün 1 buçuk saatimi mutlaka spora ayırırım. ama yalnızlık canımı çok acıtıyor.
          Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
          Tabikide zararını say say bitmez.Sana anlaşılan psikolojik etkisi pek olmamış dreamer8.İnternete kısıtlama koyman iyi olmuş

Yorum

Bizzat ben bilgisayarcıyım ve hayatım bilgisayar olmuş durumda. İş yerinde aralıksız bilgisayar basında olmam yetmezmiş gibi eve gidince de oyun merakım beni gerçek bir sosyal ortamdan alıkoyuyor. 5 Aydır işe başladım haftada 2 kez görüştüğüm dostlarımla ayda 1 sefer görüşmeye bile üşeniyorum artık. Farkındayım ama tabiri caizse Madde bağımlısı gibi alışkanlık haline geldi.
            Bugünde yorum yazabildik çok şükür..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
              Zararı olmamış değil, bana da zararı olmuştur. Hiç yoksa işyerinde günde 1-2 saatim bu forumda geçiyor. İşyerinde kısıtlı elbette, youtube, face, msn, chat tarzı yerlere giremiyorsun. Genelde forum ve haber sitelerine bakarım. Akşam da yatağa yatınca netten film izlemeyi severim. Ama gün boyu ben de pc ve net başındayım işyerinde. Mutlaka zrarı oluyor. Ama bir genç günde 5 saat face ye giriyorsa ondan adam olmaz...Hergün 1 buçuk saatimi mutlaka spora ayırırım. ama yalnızlık canımı çok acıtıyor.
              Haklısın abi.Ben eskiden internette gereksiz şeylere bağımlıydım.Şimdi bunların bağımlısı değilim,ayarlıyorum.Akşam 7'den sonra senin gibi bende 1-2 saat burada,diğer 1-2 saatte ruhumu doyurmak için müzik dinlerim,haberlere ve değişik bilgilere bakarım.
              Spora,müziğe,dine ayrı ayrı yer azda olsa ayırmak gerekir. İnsana rahatlık sağlıyor.İyi bir tavsiye verdin abi.
              Yalnızlığın yaşının ilermesi ile kendine güveni azalttı mı?Bunu,açtığın konuda dikkat etmiştim.İnşallah,Allah gönlüne birini bulur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Veyss View Post
                Bizzat ben bilgisayarcıyım ve hayatım bilgisayar olmuş durumda. İş yerinde aralıksız bilgisayar basında olmam yetmezmiş gibi eve gidince de oyun merakım beni gerçek bir sosyal ortamdan alıkoyuyor. 5 Aydır işe başladım haftada 2 kez görüştüğüm dostlarımla ayda 1 sefer görüşmeye bile üşeniyorum artık. Farkındayım ama tabiri caizse Madde bağımlısı gibi alışkanlık haline geldi.
                Yalnız mı yaşıyorsun?Yalnızsan bu durumda neler yapılır düşünelim.Onun dışında oyunların bilgisayarda yüklü mü, ya da internetten mi oynuyorsun?Buna göre çözüm üretelim.

Yorum

İşleniyor...
                X