Duyuru

Collapse
No announcement yet.

paramız kadar mı varız bu hayatta

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• paramız kadar mı varız bu hayatta

Allah insanı en yakınındakine bile muhtaç etmesin de..

paramız kadar mı varız bu hayatta..

Evet para bir çok şeyi satın alıyor insanları da satın aldığı gibi..! Herkesin bir ederi var yani.
    ........

Yorum

aynen öyle kardeşim benim bu hayatta duyduğum en büyük yalan parayla sadet olmaz. lafıdır. bu zama da ne kadar par var o kadar damsın paran kdar konuşcan ...!!!

Yorum

Ne yazık ki öyle. İnsanlar parası varsa saygı görüyor yoksa kimse yüzüne bakmıyor.
        İçinde hala insanlık olanlar için bu geçerli değil tabii
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

hiç bir yoruma asla katılmıyorum, hiç bir zaman da katılmayacağım.
          günümüzde maalesef para çok işlevsel ancak paranın satın alamadığı bir çok şey de var. mutluluk, sadakat, güven, dostluk, saygı ve sevgi gibi. bunlar olmazsa yaşayamayız.
          insanlar paramıza göre bize davranıyorlar fakat bu durum, dünyanın böyle olduğunu değil insanların hata yaptığını gösterir. banka personelinden nefret ederim, o güler yüz, beyaz gömlek, o sahtelik...bana benim ederim kadar davranıp ibne diyeni bile daha samimi bulurum.
          okul dönemlerini hatırlıyorum da maddi durumu yeterli olmayan arkadaşlarımın dostlukları daha güven vericiydi, daha mutluydum.
          para çok yanıltıcı birşey.
          Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Para sadece işin görünen kısmıdır. Önemli olan sensin. Sen kendini bulursan parayla ilgili sıkıntın kalmaz.

Yorum

Servetinin Sonu Olmayan Öyle Sözüm Ona Zenginler Tanıyorumki Beş Para Etmez Karaktere Sahip İnsanlar Ne İçin Biliyormusunuz Daha Fazla Parası Olsun Diye Gözleri Körelmiş İnsanlıktan Çıkmışlar Allah'tan Korkuları Kalmamış Bütün Değerleri Ederleri Para Olmuş İnsanlar Zengine En Ağır Cezalandırma Parasıdır Onun Yüzüne Tükürsen Koymaz O Adama Ne Yaparsan Yap Koymaz Ancak Parasını Alırsan Koyar Umarım Anlatabilmişimdir Önemli Olan Sensin Senin Nasıl Mutlu Olduğun İnsanları Nasıl Mutlu Edebildiğin Elbette Zorluklarla Zengin Olup Hala Normal Bir İnsan Gibi Görünen Mütevazi Tanıdığım Zenginlerde Var Önemli Olan Kendini Kaybetmemek Ne Oldum Delisi Olmamak Sahtece Yaşayacağıma Bu Hayatta Gerçek Anlamlarla Değerlerle Yaşarım Kazandığımda Bana Yeterse Daha Ne İsterim Allah'tan

Yorum

bir ünlü 'nun lafı paran kadar adam sin. malesef insanlar paraya bakıyor. altında ki arabaya giydiği gömleğe taktıği saate keşke bunların hiç biri olmasaydı okadar üzülüyorum bunlar için ama malesef düzen denilen düzensizlik böyle, bizi hayata getirinin adaletsizliği.
                "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Hayat hedefi para ise, evet öyle. Tüketim toplumu olmadan önce ve herkesin evinde aynı yeşil cam şekerliklerden varken çok daha değerli şeyler vardı. Bu hayatı bu hale maalesef biz getirdik. Toplumsal bir arıza.

Yorum

sağlığı, ölümsüzlüğü dahası sevdiklerini kaybetmemekte para işe yarıyormu? Asla! Para önemli elbette ama asla herşey değil. herşeyiniz olupta sağlığınız elden gidince anlarsınız sağlıktan büyük bir zenginliğin olmadığını...
                    Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Aze lafı koymuşsun gene valla. Adamın hasısın. Adamın dibisin Para neden sevilir? Anında her şeye dönüştürülebildiği için. Para ne demek. Daha esnek manevra demek, yeni yerler, yeni lezzetler, yeni hobiler, yeni hayatlar. Herke bu "yeni" lerin peşinde olduğu için insandan çok paraya değer verilir. Boşver aze çorban pişiyorsa kimin cebinde ne varsa kendine olsun.
                      Orjinal yazı sahibi: aze View Post
                      Allah insanı en yakınındakine bile muhtaç etmesin de..

paramız kadar mı varız bu hayatta..

Yorum

olmazsa olmazlardan maalesef kabul etmemiz gereken bir gerçek

Yorum

İşleniyor...
                        X